Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Національна ідея : Ще про Бандеру і Шухевича  
 
   
 
 
   
 
Національно-визвольна боротьба українського народу підчас Другої світової війни ще й надальше зганяє сон із очей нашим сусідам -«вороженькам». Важко їм було передбачити, що вбивши тіло наших героїв, символи героїв залишаться для них ще більш небезпечними, ніж були за життя. Тому немає в них міри чи ліку у фальшиво-злобно спрепарованих наклепах на провідників цієї боротьби, якою годують своїми сенсаціями жадібний світ. Тому я, як одинокий ще оставшись в живих старшина «Нахтіґаля», почуваюсь до обов'язку сказати своє слово.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : ЗВЕРНЕННЯ СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  
 
   
 
 
   
 
25 лютого 2010 р. Європейський парламент прийняв резолюцію відносно ситуації в Україні, в якій заявив про те, що: Глибоко шкодує з приводу постанови колишнього Президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити Степана Бандеру, провідника Організації Українських Націоналістів (ОУН), яка співпрацювала з нацистською Німеччиною, званням “Національного героя України” та “сподівається у зв’язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям".
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Школи, де не цураються української, будуть отримувати подарунки  
 
   
 
 
   
 
Перформенс абсурду: мова — не гречка, нею не нагодуєш. (Фото Івана ЛЮБИША–КІРДЕЯ.)

«Усереднений українець» — це те, що починається зі школи. Прохання «не висовуватися» — щоденна трагедія тисяч школярів. «Середній» — це ж «ніякий». Чи не родом із дитинства наше доросле скраюхатство?» Цей пролог до перформенсу абсурду, представленого театральним центром Києво–Могилянської академії, — красномовне свідчення того, що відбувається з мовою у наших школах та й у державі в цілому.

 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Організація українських націоналістів загубила Ідеал  
 
   
 
 
   
 
Оформлення України як держави дозволило вчорашнім членам ОУН заспокоїти себе досягненням головної цілі боротьби. З’явилися підстави для відпочинку та "просто життя", Життя без боротьби та постійного напруження сил. Далися взнаки довгі роки змагань, вік та здоров’я. Головною ж помилкою, якої припустилися затяті вчорашні бійці, стала втрата Ідеалу, якому необхідно служити. Втрата Ідеалу не тільки для себе, але і для молоді, яка мала той ідеал отримати з рук лицарства і нести у майбутнє як основну , незмінну в часі і просторі цінність нації.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Стратегія Четвертої хвилі  
 
   
 
 
   
 
Феномен Четвертої хвилі української діаспори має економічні причини, проте його призначення і перспективи треба шукати в площині цивілізаційних переходів і масштабних соціально-політичних трансформацій.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Українська ідея  
 
   
 
 
   
 
Олександр Бобик, Чікаго

У своїх статтях я часто згадую особливу місію України у сьогоднішньому світі і пишу про неї як про доконаний факт. Місця, однак, на вичерпне означення, в чому, власне, ця місія полягає, і чому вона саме така, а не інакша, у газетних статтях немає, тому збоку виглядає на те, що я сам собі до кінця не уявляю, на що опираюся...
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Національна ідея: витоки, сучасний стан і перспектива розвитку  
 
   
 
 
   
 
Національна ідея стоїть в ряду національних святинь, віри, конституції, гімна, герба, прапора. Всі вони є інструментами суспільних та державних зв'язків і становлять кістяк національної культури. Національна ідея - немов мозок того кістяка; її життєдність має розгорнений (описовий), стислий (тези) й концентрований (гасла) види.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Українська національна ідея: від плачу до конструктивного діалогу. Навіщо потрібна загальнонаціональна ідея Україні?  
 
   
 
 
   
 
altТой факт, що народ, який століттями мріяв і виборював свою державність, здобув її мирним шляхом, досить довго формально виконував функцію загальнонаціональної ідеї, трансформуючись у послідовність завдань, які логічно з нього випливали: необхідність мирно розпрощатися з СРСР, утвердитися на міжнародному рівні, створити інститути державної влади та політичної системи і, нарешті, почати розбудовувати громадянське суспільство. Упродовж усього цього періоду ми жили на дивіденди ідеї державної незалежності, але настав час сформулювати нові загальнонаціональні цілі, які матимуть загальновизнану цінність упродовж кількох прийдешніх десятиліть.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Чи потрібна націоналістам партія?  
 
   
 
 
   
 
Сьогодні ідуть широкі дискусії про місце націоналізму у поточному політичному процесі. Провідними гравцями у політичній боротьбі сьогодні є партії. А чи потрібна націоналістам партія? «Partia» з латинської означає «частина». Для націоналістів же найвищою цінністю є нація. Національні інтереси важливіші за інтереси партій, кланів та регіональних еліт. А міжпартійна війна часто виходить за рамки політичної конкуренції і руйнує основи державності.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Національна ідея : Навряд чи можуть урядовцi, яким чуже все українське, прийняти логiчний висновок: єдиним формулюванням нацiональної iдеї є нацiональна культура  
 
   
 
 
   
 
Якось образливо чути, що національною ідеєю українців є добробут. Усяке в нашій історії траплялося — Хмельниччина, Коліївщина, отаманщина, партизанщина і, врешті-решт, Помаранчева революція, — різні прапори, транспаранти, корогви, але на жодному не було написано «Добробут». Та й навіть нічого схожого: воля, незалежність, віра, помста, навіть демократія — але не добробут. І справа тут не тільки в Україні — ми просто не можемо уявити собі націю, яка одностайно підіймається на війну за добробут.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА