Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Культура : Недосяжні моральні вершини Василя Стуса  
 
   
 
 
   
 
_blankБез зайвої риторики й показушного надриву - майже непомітно для української громадськості - минула 25-а річниця загибелі геніального поета Василя Стуса. Ніби все навічно «устаканилося» в донецько-паханівській дійсності України... Ніби раніше не було велетенського людського здвигу на перепохованні трьох українських лицарів – Василя Стуса, Юрія Литвина й Олекси Тихого. Ніби не було штовханини штатних українських патріотів за місце біля мікрофону та їхніх палких промов над свіжовикопаними могилами цих найкращих синів України.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Проект "Загублена в снігах сибіру... повернення в Україну"  
 
   
 
 
   
 

alt

14-19 березня 2010 року на запрошення громади «Українська родина» відбулася поїздка Ірини Ключковської,  директора  Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, у місто Сургут Ханти-мансійського округу Югри Російської Федерації. Ірина Ключковська  відвідала сибірський край з високою місією: у селищі Перегребнеє, що за 800 кілометрів від Сургута,  відбулася урочиста передача архівних документів репресованої української акторки Ніни Певної.  Це стало можливим завдяки праці наших земляків, що живуть у Сургуті.

 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Міжнародний літературно-мистецький конкурс для української молоді діаспори та України «Для тебе, Україно!»  
 
   
 
 
   
 
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
НУ «Львівська політехніка»
під егідою Міністерства освіти і науки України
оголошує
Міжнародний літературно-мистецький конкурс
для української молоді діаспори та України
«Для тебе, Україно!»

Молодь – це надія України, незалежно від того, де ця молодь живе: в Україні чи діаспорі. Наша Держава у процесі становлення. Ми прагнемо залучити молодий талант, інтелект і самовіддану працю кожного до державотворчих процесів нашої країни, виплекати любов, повагу і бажання працювати для неї. Україна чекає на українську молодь, позбавлену стереотипів, на творчих, відданих українській справі молодих людей, вихованих у вільному світі. Плекання мрії в кожної дитини, юнака чи юнки про потрібність Україні – запорука нашого державницького утвердження.

 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Обрано переможця конкурсу синопсисів, що проходив в рамках кінофестивалю «Молодість»  
 
   
 
 
   
 
1 листопада, під час урочистого закриття 39-го міжнародного кінофестивалю «Молодість», було оголошено переможця конкурсу синопсисів, який вперше проходив в рамках фестивалю. Конкурс, започаткований Благодійним фондом «Нові традиції» та проектом ZAROBITCHANY. ORG, мав на меті знайти цікавий, оснований на реальних фактах, сюжет для створення сценарію короткометражного фільму про заробітчан з України, на що Фонд виділив грант у розмірі 3 тис. доларів США.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : 40 днів без їжі і води - українці зняли фільм, подорожуючи за маршрутом першої експедиції Колумба  
 
   
 
 
   
 
Кадри з фільму «Шляхом Колумба».Троє відчайдушних чоловіків Голтіс, Костянтин Могильник та Андрій Су­прун із команди «Еквітас» провели 40 днів без їжі, майже без води та сну у відкритому океані. Подорож із Європи до Латинської Америки тривала від 28 листопада 2008 року до 6 січня 2009 року і була присвячена Різдвяному посту. Так само, як колись Колумб показав нові кордони знаного світу, українці вирішили спростувати переконання офіційної медицини і продемонструвати нові можливості людського тіла і душі. Унікальну експедицію під назвою «Шляхом Колумба» зафіксував найкращий у СНД кінооператор Сергій Михальчук.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Блаженнійший Любомир Гузар: про єдність і гідність  
 
   
 
 
   
 
altДо предстоятеля Української греко-католицької церкви кардинала Любомира Гузара мене привело питання суті єдності. Адже саме він кілька років тому виступив із грандіозною ідеєю неконфесійної, або, згідно з нинішньою гуманітарною модою, — «постконфесійної» єдності.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Велика нічия  
 
   
 
 
   
 

Дискусії про те, чим була для українців перемога у Другій світовій війні і чи взагалі вона була, зазвичай активізуються до чергового ювілею, напередодні 9 травня. При цьому сучасні прихильники ідеї "Великої Перемоги" не гребують кидати у вир дискусій ветеранів Другої світової війни, намагаючись за спинами старих людей заховати не лише власну некомпетентність, але й злочини комуністичного режиму, вчинені ним до, під час та після цієї страшної війни. Спокійна, позбавлена істеричних нот дискусія має шанс відбутися щойно на певній хронологічній відстані від "святого дня".

 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Інтерв'ю з режисеркою док. фільма "Четверта Хвиля"  
 
   
 
 
   
 
Після ваших двох чудових фільмів – про хоровий спів («Консонанс») і про гітариста Енвера Ізмайлова («З найкращими побажаннями, Енвер!») – ви мали намір робити наступний під назвою «Vox populy» і таким чином завершити трилогію, присвячену сучасним виконавцям, сучасному побутуванню музики (у справжньому значенні цього слова). Натомість щойно закінчили новий повнометражний документальний фільм «Четверта хвиля», в якому порушено болючу для нашої країни проблему.
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Чи буде храм УГКЦ у Ялті?  
 
   
 
 
   
 
altУ носіїв української культури, що наразі проживають у сонячній Ялті, нарешті з’явилася реальна можливість збудувати свою власну церкву. Одесько-Кримський екзархат Української Греко-Католицької Церкви направив до Ялти релігійну місію для заснування та розвитку релігійної громади „Храм перенесення мощів Миколая Чудотворця”
 
   
 
 Читати далі...
 
     
   
 
  Культура : Польові дослідження українських “фестів”  
 
   
 
 
   
 
altЩе років п’ять тому шанувальники української музики та мандрів нашою Батьківщиною й уявити собі не могли, що настане час, коли можна буде ціле літо безупинно переїжджати з фестивалю на фестиваль; бути безпосередніми учасниками творення сучасної української культури – модернізованої версії автентичних звичаїв, ремесел, мистецтва танцю та співу. А з теперішньою кількістю заходів, навпаки, складно залишатися поза цим рухом. 
 
   
 
 Читати далі...
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА