DataLife Engine > В Америці > Про вересневі Українські дні у Нью-Йорку

Про вересневі Українські дні у Нью-Йорку


25 жовтня 2014. Разместил: myroslava

Утвердження України на найвищому міжнародному рівні іноді все таки вимагає  проведення непопулярних заходів. Таким наприклад в очах багатьох був гала-бенкет, зорганізований Українським Конгресовим Комітетом Америки  на честь Президента України Петра Порошенка в одному з найпрестижніших готелей  Нью-Йорку Валдорф-Асторія.  Понад 800 осіб взяли у ньому участь. Присутність більш як 200 дипломатів вищого рангу різних країн світу  засвідчила про вихід України на новий міжнародний рівень та солідарність і підтримку зусиль наших державних керманичів спрямованих на те, щоб зупинити агресорські апетити Росії, що являє сьогодні собою небезпеку всьому цивилізованому світові.

І хоч замість Президента громада вітала Премєр-Міністра Арсенія Яценюка гучні оплески свідчили про шану і повагу до обидвох наших провідників держави. Виступ Президента України у Конгресі США у  Вашингтоні, та виступ Прем’єр Міністра  Арсенія Яценюка на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью Йорку  дали громаді ще одну нагоду відчути гордість за те як  достойно представлена Україна на міжнародному рівні і якого високопрофесійного рівня державних керманичів вона має.

 Українська громадськість Америки доклала чималих зусиль, щоб в особі Українського Президента члени обидвох палат Конгресу США вітали Український народ - сильний, нескорений, вільний духом і славний своїми героями, щоб цей виступ у Конгресі відбувся.  Збір підписів до Конгресу, до Президента Обами, листи до своїх конгресменів і сенаторів з усіх штатів на округах, три рази протягом року - Українські дні у Конгресі США, зорганізовані Українською Національною Інформаційною Службою УККА за участю представників різних громадських організацій, акції протесту українців біля Білого дому та в багатьох містах Америки- це далеко не весь перелік використаних  засобів впливу, що засвідчують, якою вона є демократія в дії  у громадянському суспільстві. 

І хоч  результати ще далеко не ті, на які Україна сподівалася  сам виступ Президента України у Конгресі США  став  чималим внеском у нашу спільну  перемогу над ворогом, який загрожує нині не тільки Україні.

 Дякуючи за тепле прийняття Арсеній Яценюк у своїй короткій промові на бенкеті  переадресував довгі овації, що звчали у залі в його честь, українському народові. Нарешті,  наш народ заслужив собі на політиків  іншого гатунку -  політиків, які свідомі того, що вони на службі у народу, а не навпаки, і що вони відповідальні перед своїм народом за кожен крок.

Арсеній Яценюк покинув бенкет зразу ж після виступу, зіславшись на те, що поспішає на літак. До речі, на  звичайний літак в економ класі, а не  спеціальний урядовий,  чартерний. Це теж ознака української політики, яку формує нова суспільна свідомість. 

Ця суспільна свідомість надзвичайно швидко змінює обличчя нації, на жаль, не тiльки  завдяки внутрішніх чинників. Війна розв’язана проти України кремлівською ордою принесла на нашу землю величезні страждання і біль, які скріплюють єдність  нації. Підступний ворог, який називав себе "старшим братом" не міг навіть уявити собі, з якою силою духу українців, об’єднаних по всьому світу, доведеться зустрітися. І як ця сила день за днем розбиватиме міф про "велику наддержаву Росію". Про цей високий гарт, нації говорив у своєму слові на бенкеті віце-прем’єр Олександр Сич. І про ту дорогу ціну, яку ми платимо за нашу свободу згадав Міністр Культури Євген Нищук, завершивши свій виступ тріумфальним Шевченковим: і на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син і буде мати і будуть люди на землі!"

Отож, останній тиждень вересня, що минув, і який умовно можна було б назвати тижнем України в Америці, українська діаспора отримала цілком раальну можливість побачити результати своєї  активної громадянської позиції у країні нашого проживання, відчути гордість за те як представлена Україна на найвищому міжнародному рівні та однозначно усвідомити себе невід’ємною частиною великої української нації, - як наголосив у своєму заключному слові на бенкеті Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

У ті вересневі дні, окрім гала-бенкету, відбулися також зустрічі громадськості з членами кабінету Міністрів, зокрема, з Міністром Закордонних Справ Павлом Клімкіним, 22 вересня у Представництві України до ООН, в присутності Надзвичайного і Повноваженого Посла України до ООН Юрія Сергеєва та Генерального Консула України у Нью Йорку Ігора Сибіги, а також консулів обидвох відомств. Головний "месидж", який  хотів  передати громаді Міністр, якраз звучав, як подяка за активну діяльність і як прохання робити все можливе, щоб якнайбільше конгресменів стали щирими прихильниками України -адже від цього залежатиме та конкретна допомога, на яку Україна сьогодні все ще очікує.Особливий наголос Міністр Закордонних Справ робив також  на питанні інформаційної політики на яку Україна сьогодні не має таких великих коштів, яќі вкладає наш противник, та завдяки  активним діям української громади  нерідко вдається зробити більше, аніж нашим ворогам їхніми проплаченими акціями.

З Євгеном Нищуком, якого називають у народі "голосом Майдану", бо саме він прийняв на себе "командування боєм" у той переломний момент нашої історії на Майдані. українці Нью Йорку мали нагоду зустрітися 23 вересня в Українському Народному Домі. Майже три години ділився Євген Нищук живими спогадами про події тих пам’ятних дніві. Це повернення  артиста театру імені Франка, а нині Міністра Культури Євгена Нищука в слові і в образі у той стражденний для нашого народу час,  Народний артист України Іван Бернадський назвав найкращою моновиставою, яку коли небудь доводилось чути, бачити і співпереживати.

У живій розмові, дискусіях, які так легко можна було вести з Євгеном Нищиком, бо не було жодного бар’єру поміж Міністром і простим людом, учасники зустрічі розпитували про реформування в очолюваним ним міністерстві. Схвально реагувала громада на розповідь Міністра про нову кадрову політику заміну старих кадрів із стереотипним майже радянським розумінням ролі культури у суспільстві, на нових, часом ще не досвідчених молодих людей, сповнених енергії і бажання змінювати світ засобами мистецтва і культури.

Що робиться у плані реформування й іншої галузі розпитували й заступника міністра соціального захисту Наталю Федорович на зустрічі з керівниками громадських організацій, зорганізованої Генеральним Консульством України у Нью Йорку.  І теж були приємно вражені її пошуком нових підходів у розв’язанні соціальних питань у цей нелегкий кризовий період у нашій державі.  Пані Наталія, родом з Львівщини, має досвід роботи Голови Франківської району міста Львова та начальника Львівського обласного відділу соціального захисту. Вона розповіла як досвід співпраці з громадськими організаціями у питаннях соціального захисту найбільш потребуючих, що є нормою на Заході України, поступову поширюється і на ті регіони, для яких це є зовсім нова практика. У її коло обов’язків входять питання забезпечення сиротинців, патронат над дітьми загиблих під час Майданў і на Сході України, реабілітація наших воїнів, психологічна праця з дітьми - очевидцями війни, запровадження нових програм, семінарів для працівників з питань соціального захисту у цих незвичних для нашої країни обставинах. І вихід на Міжнародні Фонди, організації задля спільної праці та запозичення нового для України досвіду.

Усі від Президента і Прем’єр міністра до працівників Кабинету Міністрів висловлювали подяку українській громаді Америки за активну позицію за співучасть у тих процесах, що відбуваються в Украні, за допомогу і підтримку армії. Нині це слуга не тільки  громадських організацій, а кожного небайдужого українця, котрий знаходить шляхи як допомогти коштами, одягом, засобами захисту нашим воїнам, що відстоюють тереторіальну цілісність нашої держави, мир і спокій не тільки в Україні, а намагаються погасити вогнище, небезпечне для всього світу.

Слава Україні! Героям слава! Ми переможимо, бо ми як ніколи сильні і єдині! Ці гасла звучали не раз протягом усіх зустрічей і у них сила нашої віри.

Провідники наших Українських Церков в Америці Митрополит Стефан Сорока УГКЦ та Архиєпископ Антоній Української Православної Церкви  молилися разом з учасниками святкового прийняття у Вальдорф-Асторія і благословили наших державних діячів та весь український народ на перемогу і на мирну працю.

Мистецьку програму представляв на бенкеті хор "Думка" під керівництвом Василя Гречинського.

Мирослава Роздольська