Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Травень 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Разом творимо історію  
 
   
 
 
   
 

Разом творимо історію
Надзвичайна аура панувала  на невеликій, але "густо заселеній" території України у Нью Йорку у день виборів Президента України. Ще далеко до  восьмої ранку біля Генерального Консульства, що на 49 вулиці вишикувалась черга толерантних, привітних,  людей, об’єднаних єдиним прагненням - миру і процвітання своїй Батьківщині.

 Разом творимо історію
Як тільки відкрилась дільниця  кілька десятків першими увійшли, більшість  з українською символікою, у вишиванках,  з дітьми, з гучним  "Слава Україні" і таким же  піднесеним у відповідь членами комісії: "Героям Слава". 


Разом творимо історію
Зранку і до години третьої люди йшли безперервним потоком. Обличчя світлі, гарні, багато жінок у тяжі, чоловіків з малюками на руках, літні і студенти - усі освячені якоюсь особливою любов’ю. Члени виборчої комісії, а серед них цього разу було багато молодих, які виростали у незалежній Україні, чи то тут в українському середовищі, оперативно  і з приємністю обслуговували виборців. 


Разом творимо історію
Десь  після обіду, коли трошки наплив зменшився,  зайшла дівчина у вінку з написом на вітрівці "Ukraine", у коротеньких шортах і у міцних  солдатських черевиках.  У тім символічнім образі можна було впізнати  Україну, у її красі, відкритості, сповненої силою духу  бути собою. 

Серед виборців були вихідці із Луганська, Донецька, які приїхали більше як за сотню миль зі штату Масачусетс та з Пенсельванії, щоб долучити і свій голос за нового Президента для всієї України і всіх українців. З українським прапором, з українською символікою, вони розмовляли російською, казали, що  не могли не приїхати, бо ось вдома, в Україні, їх рідні   не мають такої можливості, а відстань у порівнянні з тим, що діється на їх малій Батьківщині, то не перешкода. 

У Нью Йорку у виборах Президента взяли участь майже дві тисячі виборців. Із них сімдесять відсотків віддали свої голоси за Петра Порошенка. На другому місці Анатолій Гриценко(8%), на третьому -Олег Ляшко (7,7), на четверому Юлія Тимошенко (5%) і однакову кількість голосів - по 3,5 відсотка набрали Ольга Богомолець і Дмитро Ярош, 1,8% - Олег Тягнибок. Зовсім нічого не дісталося Добкіну, а ось Симоненко має чотирьох прихильників, Рабінович отримав п’ять голосів. Такий вибір у процентному відношенні дуже наближається до того, який зробили наші співвітчизники вдома. І це  нове  спільне  прозахідне бачення майбутнього України і  оцінки її політиків єднає всіх українців , як  тих, що на Батьківщині, так і тих, що  живуть і працюють поза її межеми.

Протягом дня, на вулиці, перед Консульством, люди співали, спілкувались - ніхто не скучав у черзі. У всіх було відчуття свята єднання. Юні СУМівці з діаспори,  які не є громадянами України і, звичайно, не могли брати участі у голосуванні, гостили виборців чаєм, кавою, солодким, і … борщем та варениками. У такий спосіб вони також долучалися до живого процесу творення історії.
Мирослава Роздольська

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2495
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА