Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Лютий 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Український деньу Конгресі США  
 
   
 
 
   
 

Український деньу Конгресі США
Український день, 5 лютого, у Конгресі США,
  став ще одним свідченням  згуртованості  нашої діаспори та готовності до активних дій, задля підтримки Майдану та демократичних перемін в Україні.

Українські дні у Конгресі США уже кілька років поспіль зорганізовує інформаційна служба  (директор Михайло Савків) Українського Конгресового Комітету Америки. Окрім членів цієї найстаршої організації, останні роки, а цього року, особливо, у  заходах активну участь приймать представники громадських організацій останньої хвилі еміграції. На загал, цього дня у зустрічах з конгресменами, у протестних акціях, молитовному зібранні біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашингтоні взяли участь понад 100 осіб.

Розпочався цей день зі сніданку, у якому взяли участь представники, так званого, українського "cauces", тобто конгресмени, політики, які лобіюють  інтереси України у Конгресі США. Спільну трапезу благословили Патріархи Українських Церков - Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ та його святість Філарет, очільник УПЦ Київського Патріархату. Глави наших Церков  прибули  на запрошення Конгерсу США  для участі також у спільному сніданку з Презедентом Обамою,

З великою увагою присутні слухали українських духовних лідерів. Патріарх Святослв, зокрема сказав:  "Сьогодні всі громадяни України розуміють, що питання європейського вибору це питання вибору між демократією і диктатурою" і, що тільки такий вибір може гарантувати збереження цілісності нашої держави.

У свою чергу Патріарх Філарет, відкрито виголосив, що нам потрібна допомога і  закликав Америку та ЄС допомогти українському народові протистояти загарбницьким намірам Росії та надати Україні фінансову підтримку.

Одна з найбільших прихильників України в Американському Конгресі Марсі Каптур  запевнила, що. Уряди США та ЄС працюють над пакетом допомоги  новому уряду  України для виходу з нинішньої кризи. “Тут в США ми робимо все можливе, щоб випрацювати кращу фінансову пропозицію, ніж та, яка з якоїсь причини  зірвалася у Вільнюсі. Нам потрібно відновити цей процес”, – наголосила вона. “Сподіваюся, що фінансовий пакет, який готує світова спільнота, зможе переважити, щоб там не запропонувала Росія",  – сказала Каптур.

 Заступник помічника Державного секретаря США Ерік Рубін говорив про те, що Україна своє майбутнє повинна визначати сама. “Ми не вважаємо, що інші країни можуть тиснути на своїх сусідів, щоб впливати на їхні рішення, обраний ними курс, їх майбутнє та інтереси їхніх народів. Ми повністю відкидаємо економічний тиск, штучні торгові бар’єри, що суперечать принципам СОТ. Головним і фундаментальним є той принцип, що Україна є суверенною і незалежною і може самостійно визначати своє майбутнє. І цей принцип необхідно захищати”, – сказав Рубін.

У рамках Українського дня  відбулися також протестні акції біля офісів "Podesta Group"  і Merkury Puplic Affairs", які лобіюють інтереси Януковича у Вашингтоні та відмивають його брудні гроші. Співорганізаторами цієї акції була група молодих небайдужих українців,  що розслідують корупційні схеми українських можновладців. Серед учасників протесту були тут молоді люди з Харкова, Криму, які навчаються у  столиці Америки на різних програмах, в тому числі, програмах імені Фулбрайта. Від протестувальників  передано листи цим лобістам бандитської влади в Україні з вимогою припинити співпрацю з ними. На закінчення учасники акції заспівали гимн України.

Гучним був протест і біля Посольства України у Вашингтоні. Тут головним організатором виступила "Помаранчева хвиля" із Чикаго, звідки приїхали 45 осіб.У ньому взяли активну участь і члени "Нової Української Хвилі" з Нью Йорку, Пасейку, Н.Дж., та Балтимор-Вашингтонського осередків, а також цілий автобус людей, представників різних громадських організацій прибув із Бафало та Рочестеру. Головні вимоги : "Банду геть!", "Відставка Януковича", а також і  до Посла Олександра Моцика - перейти на сторону народу, долучившись до  українських дипломатів, які засуджують дії  кривавого режиму Януковича.

Щоб засудити політику кремлівських вождів, які відверто втручаються у внутрішні справи України, підтримуючи її бандитську владу, та зазіхають на територіальну цілісність нашої держави, протестувальники прийшли до посольства Росії, з вигуками "Путін забери свої брудні руки від України!"

На завершення   Блаженніший Патріарх Святослав Шевчук та його Святість Патріарх Філарет у співслужінні зі своїми священиками відслужили молебень за мир в Україні біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Опісля всіх  зустрічей, які параленьно відбувалися в  офісах сенаторів, конгресменів та з представниками департаменту з питань зовнішньої політики, всі учасники заходів Українського дня у Вашингтоні зібралися разом, щоб підвести підсумки того що вже зроблено на сьогодні та обговорити подальшу координацію дій української громади на підтримку демократичних перемін в Україні.

Головний підсумок: своєю активною позицією українська діаспора уже підштовхнула офіційний Вашингтон до певних політичних дій по відношенню  до України. Проте цього замало. Тому  маємо продовжувати нашу роботу зі своїми конгресменами  на місцях, з тим, щоб вони були не тільки обізнані, а й готові до прийняття конкретних рішень, як в питаннях санкцій до можновладців-корупціонерів, та осіб причетних до насильницьких дій проти мирних протестувальників, так і у наданні фінансової допомоги Україні.
Мирослава Роздольська 

 

 

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 1551
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА