DataLife Engine > В Америці > Театральна група “Нової Української Хвилі” з виставою у Нью Йорку

Театральна група “Нової Української Хвилі” з виставою у Нью Йорку


21 червня 2013. Разместил: myroslava

Театральна група Філадельфійського осередку "Нової Української Хвилі" представила 16 червня одну із своїх, робіт нью-йоркським глядачам. Літературно-музична композиція "Там у лісі на полянці...", присвячена борцям за волю і незалежність України у виконанні молодих самодіяльних артистів під керівництвом Віри Губіцької викликала багато емоцій. Бриніли сльози на очах глядачів, як спогад, очищення і надія. У залі було більшість старших людей, для яких події на сцені пригадували їхню молодість. Театральна група “Нової Української Хвилі” з виставою у Нью Йорку
Почався цей день шани героїв походом членів “Нової Української Хвилі” від Українського Народного дому, що на Другій вулиці, до церкви св. Юра, де учасники свята молилися разом із парафіянами за душі полеглих за волю і незалежністъ України. Панахиду після Служби Божої відправив парох о. Бернард Панчук, ЧСВВ, у співслужінні з о. Петром Шишкою.

 Перед початком вистави голова Координаційної Ради ВГО “Нова Українська Хвиля” Мирослава Роздольська привітала  всіх, хто зібрався  того дня в Українському Народному домі зі святом героїв і Днем батька,  і побажала плекати гідне батьківство на славу свого роду і народу.

 М. Роздольська також коротко розповіла присутнім про Всеамериканське громадське об’єднання “Нова Українська Хвиля”, наголосила на тих викликах, які стоять сьогодні перед всім українством і закликала гуртувати наші сили та активніше долучатися до громадських справ задля утвердження України і української справи у світі.

 І ось на сцені з’являються дівчата, які  виглядають своїх коханих, що вимушені переховуватись від окупантів у лісі. Вони сумно співають “Весна іде, красу несе”…

Багато інших зворушливих сцен: мати благословляє сина на боротьбу з ворогом...

чотирнадцятилітній хлопчик, (його зіграв Степан Фицик), просить сотника (у цій калоритній ролі Зеновій Кметь) записати і його у повстанську армію, діти (Володимир Фалендиш з сестрою Вікторією) що ідуть по молоко, а зустрівши повстанців щиро  зізнаються як горять їхні серця любов’ю до України - передають героїчний дух, біль і тривогу того часу. Особливо глибоке відчуття, що це останній танець для декого з молодих вояків мимоволі охоплює, коли на сцені фрагмент забави перед боєм.

 Закінчилася вистава піснею: “О, Україно, о, люба ненько”, яку, як і інші повстанські пісні разом з учасниками театрального дійства емоційно співав увесь зал. Опісля, голова Філадельфійського осередку Надія Петрик представила поіменно всіх своїх  артистів, висловивши особливу подяку керівнику театральної групи та режисеру Вірі Губіцькій. Роль та заслуга самої Надії Петрик у розвитку народної творчості серед членів Філадельфійського осередку “Нової Української Хвилі”  як його голови, вмілого організатора і натхненника багатьох заходів є також неоціненно великою.
Театральна група “Нової Української Хвилі” з виставою у Нью Йорку

  Присутній на виставі Народний артист України, керівник і режисер театру у Нью Йорку Іван Бернадський, запропонував кільком молодим талантам співпрацю у своєму театрі.  Така оцінка та тривалі оплески вдячних глядачів додали наснаги самодіяльним акторам “Нової Української Хвилі”. У наступну неділю, 23 червня, вони порадують місцеву  філадельфійську громаду своєю новою виставою.

 

Пресслужба “Нової Української Хвилі”