Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Про відродження нашої громади  
 
   
 
 
   
 

Із виступу Мирослави Роздольської, Голови ВГО “Нова Українська Хвиля” на ХХІ-ій Конвенції Українського Конгресового Комітету Америки, 28 вересня 2012 р. У Йонкерсі, Нью Йорк

 Відродження громади, якщо дивитись на зовнішню сторону цього явища, відбулося. Відбулося спонтанно, без великих на то зусиль, завдяки новій еміграції, яка поповнила наші церкви, школи та стала активним організатором і учасником усіх подій на місцях. Наші громади зросли кількісно і якісно,  і знову стали життєдіяльними.

 Ми ж сьогодні хочемо говорити про глибшу сутнiсть цього явища. А саме про відродження сили тієї громади української діаспори в Америці, яка у своєму недалекому минулому могла домогтися, визволення з жорен страшної КГБістської машини Патріарха Йосифа Сліпого. Громади, яка мала потугу наприкінці 60-х створити Світовий Конгрес Українців. Громади, яка змусила єпскопів вивчити українську мову і зберегти церкву Св. Юра у своїй традиції і мові до нинішніх днів.

 З такою громадою рахувався американський уряд, голосу тієї громади боялись навіть за залізною завісою. Чому ж сьогодні ми втратили той рівень великої української потуги? І це при тому, що за своїм складом наша діаспора в Америці має більше освідчених людей, ніж коли би то не було. Людей, яким не можна дорікнути відірваність від України, бо вони живуть у двох світах - тут і там. Людей, які дуже добре знають українську реальність і українську ментальність і, водночас, мають досвід і школу іншого способу життя у демократичному суспільстві.

 Настав час говорити відкрито про те, що насправді є на перешкоді відродження тої сильної громади. А це насамперед недовіра до тих, хто є іншими чи інакшими, тих, хто в основному і складає громаду, і від яких залежить її майбутнє.

 Що сьогодні може подолати цей бар’єр недовіри і для чого це нам потрібно?

Для збереження того, що створено попереніми поколіннями, для збереження своєї ідентичності кажемо ми, - випрацьовуючи головні завдання громади. Так, це важливо. Але найважливіше наше завдання – зберегти  Україну  незалежною державою. Скорумпована, обкрадена, вона на грані краху, Вона у руках українофобів, злодіїв, для яких Україна територія, а не Батьківщина, і вони готові її приєднати, хоч до Росії, хоч до Марса, аби тільки сидіти на золотих унітазах.

 У тому, що маємо нині таку Україну винні ми всі - моя генерація, яка масово перебуває в еміграції чи то у зовнішній чи у внутрішній, замкнувшись у своєму маленькому світі. Ваша генерація, яка спокійно віддала весь інформаційний простір України ворогам. Нині достатньо володіти умами, щоб завоювати чи знищити народ, що Росія дуже успішно робить. Діаспора  ж великі капітали вкладала у  купівлю будівель для амбасад в той час, як чиновники при владі вивозили  з України мільярди в офшори. А за ті кошти можна було розбудувати медіаконцерни, телеканали.

 Бракує державницького мислення, стратегії побудови держави та участі у цьому процесі сильної згуртованої націїї. Усвідомлення наших помилок потрібне усім нам для того, щоб від поразок перейти до перемог. Найвища пора випрацювати стратегію розвитку української діаспори, як невідємної складової української нації. Діаспори, яка має не тільки право голосу, а й право живої участі у розбудові держави. І ніхто не може дорікати: “Ви не будете нас учити”. Бо якби не мільярди, які надходять в Україну, від тих кого не хочуть там чути, то Україна уже давно зазнала колапсу.

 Скільки інститутів працює над випрацюванням стратегічної політики великих держав, в тому числі і в Росії по відношенню до того як заволодіти  Україною. А ми 20 років, як ті сліпці ходимо по колу.

 В Україні наука знищена. Тим, хто розкрадає її багатства вона  не потрібна.

У 1933 році малограмотні українські переселенці до США усвідомили, що для того, аби зберегти себе, як частину свого народу у чужому середовищі потрібні духовні провідники і провідники нації. І вони заклали першу в Америці вищу школу у Стемфорді, КТ, на відкриття якої у 1934 році з’їхалось понад 10 тисяч люду.

 Де наше розміння кадрової політики. Де виховання, підтримка провідників громади, нації? Навпаки - всі засоби, аби знищити. Чи була би нині “Нова Українська Хвиля” - структурно і організаційно розбудоване об’єднаня четвертої хвилі еміграції, якби  ми не змогли подолоти опір, звинувачення у розколі громади. Другий рік ми у складі УККА За п’ять років своєї дільності ми довели, що працюємо на згуртування і розбудову громади. Згдую цей факт не тільки для того, щоб звільнитися від того психологічного тиску, який я і багато моїх колег відчували протягом цих п’яти років. Було би важко вистояти, втриматись, якби не відчувала я на той час підтримки і благословення Блаженнішого Патріарха Любомира, який сказав: “Всі хвилі еміграції, що приїжджали творили свої організації і Ви маєте на це право і потребу”.

 Кажу це ще й для того, щоб ті, від кого залежить розвиток громади і випрацювання її політики були більш гнучкими і особливо сьогодні по відношенню до тих сил, від яких залежать зміни в Україні. Бо й тут відчувається та сама зацикленість на старих стереотипах, зокрема, щодо підтримки справжніх національно-патріотичних сил. Думаю, що цієї хвороби можна позбитися, якщо буде ширше коло залучене до спілкування, обміну думками, випрацювування програми наших дій.

Задля відродження сильної, згуртованої громади на теренах США Комісія Нової Хвилі еміграції  внесла пропозиції, які були схвально прийняті учасниками Конвенції.

 1.     Подолати недовіру до нової еміграції, і сповна використати той потенціал, яким вона володіє на всіх напрямках діяльності.

 2.     Створити дієву комісію зв’язків з громадськістю задля розширення контактів, залучення до співпраці нових організацій і нових людей.

 3.     Запланувати на найближчий час круглий стіл з питань випрацювання стратегії розвитку діаспори, як невід’ємної складової української нації.

4.     Вивчити кадровий, професійний, науковий потенціал української громади і створити базу даних.

5.      Започаткувати Інститут провідників нації і громади

6.     Більш оперативно інформувати громаду про діяльність, плани УККА, запрошуючи до обговорення важливих питань ширше коло громадскості.

 

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2737
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА