DataLife Engine > В Америці > Спільне завдання опозиційних сил – побороти режим Януковича

Спільне завдання опозиційних сил – побороти режим Януковича


13 червня 2012. Разместил: myroslava

Зустрічі з Головою ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком, що відбулися у перших числах червня у Нью Йорку Філадельфії, Пасейку та Чикаго, засвідчили неабиякий інтерес української громадськості до політика і до партії, яку він очолює. Велилюдні зібрання, гарячі дискусії перекреслювали той стереотип, який намагаються нав’язувати щодо цієї проукраїнської за своєю сутністю політичної сили, яку начебто не сприймають у демократичному світі через її радикалізм. 

 Ми отримали безліч подяк на адресу ВГО «Нова Українська Хвиля», як організатора зустрічей на теренах Північної Америки, за можливість такого відкритого спілкування з одним з найяскравиших сучасних українських політиків. Водночас усі ми мали добру нагоду переконатись у тому, що байдужість людей, на яку усі тепер нарікаютъ, може дуже швидко змінитися на живу участь, якщо з’являється довіра до політиків.

 Всі зустрічі розпочиналися  піснею «Не пора, не пора», на слова Івана Франка у виконанні Заслуженого артиста України Остапа Стахіва, Голови Клілендського осередку «Нової Української Хвилі», депутата Львівської обласної Ради народних депутатів від ВО «Свобода». Пісня творила дух єдності, спільної відповідальності за долю народу, держави.

 У своїх виступах Олег Тягнибок наголошував, що за всі 20 років незалежності нині в Україні найскладніший період.  Те, що робив Кучма забавки у порівнянні з тим, що робить Янукович. Завоювавши сфери впливу, до влади прийшли кримінальні клани. Їх принцип  - після мене хоч потоп. Головний орієнтир -  сім’я, клан.

- У недавньому турі по Чернівецькій області, - розповідав політик,-  люди розказували, як власники кількох ресторанів «добровільно» передали їх синові Януковича. Як, згідно нового  комунального законодавства, приватизовані квартири можуть забиратися, якщо не сплачуються комунальні послуги.

Дрібний і середній бізнес практично руйнується. Бо середній клас загроза для цієї влади - він ніколи не проголосує за гречку.

 - Соціальне і національне приниження стали нормою для влади, головна ціль якої - розкрадання національних багатств. - Уже не має сумніву, - наголосив політик, що маємо владу, яка формує поліцейську державу. Приклад: близько 300 активістів «Свободи» пройшли через допити за свою політичну діяльність. Понад 600 підприємств, до яких має відношення свободівець перевіряється, щоб після «профілактичних бесід» перетягти, залякати.

У селі Ковалівка, Полтавська області сільський голова-свободівець Бублик  виконав усі пункти своєї передвиборчої програми. Люди шанують його і хотіли бачити своїм депутатом до Верховної Ради. Як тільки зайшла мова про це – відкрили кримінальну справу. Нині він засуджений на 3 роки умовно за порушення, вчинені  його попередником.  Голову фракції «Свобода» у Львівській області Ірину Сех  продовжують викликати на допити за події ніби-то  9 травня. І таких прикладів багато.

Намагання перетворити українців у кріпаків, втрата національного продукту, інформаційна окупація, засилля російських фільмів, у яких українці представлені тільки негативними героями – це далеко неповний перелік стратегічних засобів нинішньої влади, спрямованих на формування меншовартості, повної зневіри українців у спроможності змінити своє життя, змінити країну.

- Але, якщо, хтось скаже, що все втрачено, не вірте, - апелював голова націоналістичної партії Олег Тягнибок. - Сила Януковича набагато менша, аніж рік тому. Він ніколи не сподівався, що у такий глухий кут заведе справа Тимошенко, з якої він хотів зробити українського Ходорковського. Дискомфорт Яниковича – і у складних відносинах з Росією, та чимало інших іх внутрішніх проблем.

- Проте набагато легше було б побороти цю орду, якби відповідною була реакція США, Європи. Якщо б Європа чи США захотіли поставити на місце цей антидемократичний режим, чи не змогли? Олігархи свої гроші тримають тут. Чому світові політики роблять пусті політичні заяви, а потім приймають Януковича на саміті?, - запитувавав опозиційний політик.

- Водночас не можемо мати жадних ілюзій, що все просто, - наголошував лідер ВО «Свобода». - Путін пообіцяв своєму виборцю збудувати нову імперію. Економічна, інформаційна, політична окупація  - це уже  не плани, а реальність. Для «Руского міра»  Україна є під номером один. Для розколу України «вміло» використовується сепаратисъкий рух. Мова про відродження міфічної Донецько-Криворіжської республіки. Румуни масово роздають свої паспрти у Чернівецькій області. Вони претендують на трансмістрію  - половину Одеської, Віницької та Чернівецької областей. На Закарпатті проугорські настрої. А Крим уже майже в руках Росії.

Сьогодні всі сили влади спрямовані на те, щоб у наступному парламенті отримати 300 голосів. Незважаючи на програш, вони розраховуть на перекуповування тушок. Головна ціль – зміна Конституції, щоб вибори Президента проходили у Верховній Раді, а не всенародним голосуванням.

 Серед питань, які звучали із залу було:

Чому «Свобода» не увійшла до об’єднання опозиційних партій, щоб разом перемогти на виборах?

Відповідь Олега Тягнибока: - У серпні місяці минулого року створений Комітет Опору Диктатурі, ініціатором якого була  «Свобода». Готуючись до виборів, КОД прораховує найоптимальніший варіант для спільної перемоги. Наше завдання отримати більшу кількість депутатів, як має партія Регіонів разом з комуністами, які до речі, також не ідуть одним списком а окремими колонами. Ми зробили соцопитування, яке показало, що кількість наших спільних голосів буде на 7 % менша, якщо підемо одним списком. Політика – це точна наука. І тут  сума рейтенгів не завжди дає арифмитичну цифру.

Солідаризм, який сповідує  «Батьківщина». Лібералізм «Фронту Змін»

і націоанлістачна позиція «Свободи» - це різні платформи. Проте ці ідеологічні розбіжності не заважають нам сісти за один стіл переговорів.  Наше спільне завдання – побороти режим Януковича, сторити нормальні демократичні паравила гри та забезпечити  розвиток і розвій Української Держави. Нині ж правил не існує. Ми не можемо конкурувати здоровою конкуренцією, як це є у демократичних країнах.

На нинишніх виборах, якщо Тягнибок піде до Тимошенко і Яценюка,

40% виборців, налаштованих на націоналистичні ціннності: нація, родина - не підуть на вибори. Якщо у списку Тимошенко і Яценюка є Тягнибок, їх 15 % виборців  не проголосують за цей список. Чи треба нам головою стіну пробивати?

- Дві колони набирають більше голосів аніж одна, - продовжував він. - Ми домовились про взаємонепоборювання, про координацію спостерігачів, юристів. Ми створили робочу групу по визначенню єдиної політичої платформи. Перелік пунктів, які будемо спільно вирішувати. По мажоратораних округах ми маємо домовленості щодо спільних кандидатів. Це наша тактика, яка мала би дати  більшість у парламенті.

Чи Ви особисто  йдете за партійним списком, чи по мажаритарному округу?

Звичайно, я очолюватиму партійний список. Як буде виглядати, якщо голова буде балотуватися, як мажоритарник?

Але ж ходять плітки, що «Свобода» не набирає достатньо голосів як парламентська партія?

Всі ті плітки, що не пройде «Свобода» – це дійсно плітки. І тільки так їх треба розглядати. Формування такої думки є вигідне нашим ворогам.

Щоб компроментувати мене і партію поширюється міф про те, що «Свободу» фінасує партія регіонів, олігархи.

Ми ж керуємось принципом: Свій до свого. Фінансування  ВО «Свобода» отримує через економічну Раду, у яку входять підприємці середнього класу. У кожній обласній раді створена така економічна рада. Хтось приносить гроші на підтримку партії,  хтось надає приміщення під офіс, хтось – автомашини. Ми не платимо за те, що людина тримає прапор, чи виходить на акції протесту. Люди виходять зі своїх власних переконань. У нас є  понад дві тисячі депутатів різних рівнів і немає жодної «тушки». Тому ми маємо, і віримо, що й надалі будемо мати достатню підтримку, щоб бути у Верховній Раді і відстоювати національні інтереси.

Яке Ваше ставлення до укрaїнських націоналістів-бандерівців.

Організація українських націоналістів бандерівців,  як громадська організація не може брати участі у політичних виборах.

ВО «Свобода» стоїть на позиціях українських націоналістів-бандерівців, і як партія робить все можливе для перемоги опозиції.

У якому стані сьогодні українська  армія?

Нема у нас армії. Ухвалюючи держбюджет на 2012 рік було закладено більше коштів на утримання міліції, прокуратури, аніж на утримання армії. Це свідчить про одне -  формується поліцейська держава.

З призначенням господіна Саламатіна, який відзначився тим, що розбивав голови табуратками у Верховній Раді, розпочалося масове скорочення війська. Під скорочення потрапили тисячі військовослужбовців. Будується кишенькове військо.

 У  Нью Йорку, як мінімум у виборах могли би взяти участь понад 100 тисяч українців, а на консульському обліку тільки біля чотирьох тисяч. На минулих виборах участь у голосуванні взяло іще менше. На додаток антиконституційне рішення про обмеження виборчих прав українців закордоном, яке перекриває можливість  участі у політичних процесах тих, хто живе і працює за кордоном. Як боротись з цим?

- Якщо ти думаєш сьогодні, що не цікавишся політикою, то політика завтра зацікавиться тобою, - відомий вислів.  Даруйте, але допоки кожен з вас не буде готовий іти і боронити Україну нічого не буде.

Той, хто продається за гречку, чи той, хто сидить і чекає закордоном, щоб повернутись, коли там стане краще жити, не відрізняються високою свідомістю.

Чи буде революція в Україні?

В Україні клянуть Януковича, на кухні, в автобусі, але немає відчуття українців, що треба все кинути і  йти боротися за Україну.

Революційна ситуація має визріти. Коли підійде час, щоб було не заскоро і не запізно?  Такої ситуації поки що не має в Україні.

Доля Юлії Тимошенко, що буде з нею?

Історія Тимишенко – це особисті амбіції Януковича. Ми жорстко критукували Тимошенко за підписані угоди. І до сьогодні своєї позиції не змінили. Але очевидним є те, що це не кримінальне, а політичне переслідування. Розуміючи це ми стали засновниками КОДУ. Незвжаючи на складну історію з «Батьківщиною»,  «Свобода» активно включилася на захист Юлії Тимошенко. Коли її затримали, відбулися сесії трьох обласних Рад, де ми маємо більшість. і була прийнята відозва на підтримку лідера «Батьківщини». Як голова ВО «Свобода», я підписував зобов'ання взяти на поруким Тимошенко. Чи випустить її Янукович ? Скоріше,  ні. Ця гра зайшла занадто далеко.

Що Ви зробите найперше, коли отримаєте перемогу на виборах?

Для всіх опозиційних сил найважливішим є усунути наслідки режиму Яниковича, Оголошення імпічменту Президенту, виробити механізм його впровадження в дію – це першочергове завдання, як і прийняття закону про захист інформаційного простору.

Серед перших  рішеннь нової Верховної Ради має бути також висловлення недовіри уряду АзароваТігіпка і його відставка в повному складі. 2. Про заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення. 3. Заборона приватизації стратегічних підприємств та повернення у державну власність незаконно приватизованих. 4. Про захист української мовиз обов'язковим іспитом з української мови для держслужбовців.5. Новий Податковий кодекс: низькі податкидля малого бізнесу, високідля великого, податок на розкіш, скасування податку на україномовну продукцію і так далі. 6. Про формування судової та правоохоронної систем на нових засадах, зокрема, використовуючи досвід Грузії. 7. Виборчий кодекс, який не дозволить крутити виборчим законом як дишлом (заборона платної політичної реклами, пропорційна система з відкритими виборчими списками, справедливий порядок формування комісій, унеможливлення фальсифікацій. 8.Законопроекти про люстрацію і про заборону комуністичної ідеології. Без них «рух у Європу» – порожні розмови. 9. Про визнання ОУНУПАУкраїнська держава зобовязана визнати борців за її незалежність. 10. Денонсація ганебних Харківських угод.

Нині не припустиме будь-яке угодовство з режимом, крім прийняття їхньої капітуляції. Будь-яка співпраця з режимом Януковича, отримання від нього посад та інших політичних та бізнесових преференцій мають розглядатися як зрада. Єдині чесні стосунки справжньої опозиції з цією владоюповний бойкот, – заявив Олег Тягнибок.