Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Лютий 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Україні : В Україну на постійне життя найчастіше їдуть росіяни  
 
   
 
 
   
 

Експерти вбачають деякі ризики імміграції, але в довгостроковій перспективі

Експерти-демографи кажуть про ризики, які несе значне збільшення імміграційних потоків в Україну на тлі зменшення населення в самій державі.

За Державного комітету статистики лише минулого року в Україну на постійне місце проживання приїхало 20 тисяч мешканців Росії. Ця країна посіла перше місце за кількістю іноземців, які переїхали до України. Як сказав  керівник відділу міграційних досліджень Інституту демографії Олексій Позняк, в імміграційних потоках України переважає обмін населенням з країнами колишнього СРСР.

"Найбільше їде з Росії. Так склалося ще за часів Радянського Союзу, і відгомін залишається. Частина переїжджає з Росії. Це не обов'язково росіяни. Це можуть бути вихідці з України. Щодо Чечні, то тут важко сказати, адже в статиcтичних повідомленнях Росія іде одним рядком, не поділяючи країну на окремі регіони", - каже Олексій Позняк.

Національний інститут стратегічних досліджень ще раніше повідомляв, що в останні роки серед нелегальних-іммігрантів зросла частка уродженців з країн СНД – Молдови і Грузії, а також російських громадян із Чечні.

В Україну також їдуть іммігранти з країн Південно-Східної Азії, Близького і Середнього Сходу, Африки, а також громадяни країн СНД, які використовують українську територію для транзиту в Євросоюз.

Імміграція - ризики є, але не зараз

"За умови великої кількості іммігрантів є ризик порушення цілісності суспільства"

Олексій Позняк, Інститут демографії

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко в одному інтер'ю  сказав, що українська влада не має стратегії дій стосовно мігрантів, і всі процеси у цій царині відбуваються стихійно.

"Немає якихось підходів, як це в Європі, чи США, коли є чіткі критерії, які мігранти більш потрібні, від яких потрібно захищатися. В Україні цілісну картину влада не має. Це є найбільшою проблемою. Імміграція є стихійною. Це може закласти серйозні проблеми у майбутньому", - заявив пан Биченко.

На тлі зменшення українського населення імміграція в Україну, вважають в Центрі Разумкова, може спричинити суттєві зміни у складі населення. З такими ризиками, наприклад, мають справу Німеччина і Франція.

Представник Інституту демографії Олексій Позняк теж не відкидає загрозу національній безпеці України від припливу іммігрантів, кажучи, що за умови великої їхньої кількості є ризик порушення цілісності суспільства.

"Це також ризик створення замкнутої діаспори, яка живе за власними законами. Для того, щоб запобігти цьому, треба імміграцію інтегрувати в невеликі групи. В такому випадку наступних іммігрантів буде легше інтегрувати в ці групи", - каже пан Позняк.

Водночас, на думку експерта, нині кількість іммігрантів не така велика, щоб можна було говорити про серйозну загрозу безпеці країни.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/2012/02/120228_immigrants_ukraine_ok.shtml 

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 1)
| Переглядів: 2330
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА