Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Лютий 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Як українці Філадельфії щедрували  
 
   
 
 
   
 
alt
У неділю, 15 січня вся українська громада м. Філядельфії, мала чудову нагоду набратися добрих емоцій на цілий рік, зустрітися з друзями, пригадати народні традиції щедрування, отримати справжню духовну Це вже третій рік поспіль Філядельфійський Осередок Нової Української Хвилі (НУХ) разом з УОКЦ влаштовують святкування Щедрого вечора у приміщенні Українського Освітньо-культурного центру (УОКЦ).
Після смачного обіду, який був частиною програми учасники свята насолоджувались калоритним дійством оновленої фольклорної вистави за участю театральної групи НУХ під керівництвом Віри Губіцької. Видовище, яке розгорнулось на сцені, було захоплюючим та вражаючим. Протягом двох годин українська громада цілковито занурилась у святкову феєрію, під час якої очі не переставали милуватися красою декорацій та костюмів, слух радували прекрасні голоси учасників фольклорної вистави, а серце наповнювалось невимовною радістю та благодаттю.
Розпочалося свято Щедрого вечора з театралізованого дійства - української гостини з щирими та доброзичливими господарями: Параскою та Іваном. До них на свято завітав гурт щедрувальників з рядженою козою, циганом та лікарем. Прийшовши до затишної хати, коза добряче всіх налякала: почала робити безлад у хаті, буцатись, колоти рогами та врешті-решт впала замертво на підлогу. Що вже тільки люди не робили, аби коза встала: і просили, і благали, вже й шкуру хотів циган дерти. Тільки лікар, давши чарку горілки, ложку дьогтю та шматочок сала, зумів бідолашну привести до тями і спасти від смерті. А коли ще й пісня в залі залунала:
Де коза ходить, там жито родить,
Де не буває, там вилягає,
 Де коза туп-туп,
 Там жита сім куп, -
тоді вже ряджена коза вмить встала та жваво знову забрикала.Вистава легко і гармонійно переходила від словесного тексту акторів до співу, від співу до театральних дій. 
З Різдвом Христовим, колядою "Сумний святий вечір", господарів хати і гостей свята вітав Кобзар. Не обійшлося того вечора і без Біди. Вона завітала до хати, аби зіпсувати всім святкування, проте Звізді вдалося прогнати її з господи:
О ні, косити люд не дам
Знущатись досить ворогам
О, Боже праведний, єдиний,
Ти сил додай народу нині,
Щоб подолати сили злі
На цій сплюндрованій землі.
О, сило вража, згинь в ліси
І люд наш більше не коси.
Задум голови Філядельфійського Осередку НУХ Наді Петрик та керівника театральної групи Віри Губіцької, оновити фольклорну виставу Щедрого вечора мав успіх. Включивши у гру нових персонажів - Князя Володимира, Княгиню Ольгу, Січових Стрільців, Біду, Козаків і Гетьмана, театралізоване дійство виглядало набагато цікавішим та багатшим. Все це справило чудові враження на публіку. Глядачі із задоволенням спостерігали за майстерною грою акторів і щоразу обдаровували їх щирими оплесками.


Не обійшлося святкування Щедрого вечора  і без віншувальників, котрі, посіваючи зерно пшениці, ячменю та гречки, зичили усім присутнім щастя, здоров'я, добробуту та достатку на цілий рік:
Сієм, сієм, посіваєм,
Щастя-долі Вам бажаєм.
У щасливій кожній хаті,
Щоб були Ви всі багаті
Атмосферу свята підкреслювали чарівні і дзвінкі голоси членів Філядельфійського Осередку НУХ, під керівництвом Марії Камінської. З їхніх вуст пролунало багато колядок та щедрівок, зокрема: «Добрий вечір, тобі», « В місті Вифлеємі», «Там на річці на Йордані».
Особливого колориту українському святу додали декорації: вишивані рушники, килим, вовняні ліжники, посуд, а також одяг
персонажів. Сценічні костюми акторів змоделювала і пошила керівник та автор фольклорної вистави Віра Губіцька, а сцену майстерно декорувала Оксана Гладьо.

Після завершення урочистої вистави голова Філядельфійського Осередку НУХ Надя Петрик зініціювала збір благодійних пожертвувань. В результаті на доброчинність для хлопчика
Бориса, який проживає у Філядельфії і страждає на невиліковну недугу церебральний параліч, вдалося зібрати 868 долярів.
Будемо сподіватись, що благодійність стане доброю традицією, яка продовжуватиметься і наступного року. 

Гра акторів йшла від самої душі, від самого серця Свято Щедрого вечора стало чудовою нагодою продемонструвати свої театральні навики для учасників фольклорної вистави. Варто зазначити, що всі герої вистави Щедрого вечора є аматорами і професійно не володіють усіма тонкощами театральної майстерності. Проте, можливо, саме це і додало дійству особливої щирості та правдивості, які цілковито полонили глядача. Здавалося, що перед тобою привідкрили завісу і дозволили доторкнутися до чогось рідного і вічного. 
Такий захід проводиться не вперше. І щороку він стає все популярнішим. Про це, зокрема, свідчить те, що щоразу подивитися на героїв театралізованого дійства, почути та поспівати колядок і щедрівок збирається все більше дорослих і дітей. Адже це не тільки нагода відпочити від щоденних турбот, але й можливість пізнати щось нове для себе, збагатитись духовно.
Тож Філядельфійський Осередок НУХ пригадує українській громаді м. Філядельфії, якого вона роду і щороку тішить наші серця милозвучними народними піснями, колядками щедрівками та фольклорними виставами.

PГанна ДУДКА,

Секретар Філядельфійського Осередку НУХ,

 


 

 

 


 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 1)
| Переглядів: 2231
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА