DataLife Engine > В Америці > Дванадцятиліття ‘Голубки” – на Зелені свята у Філедальфії

Дванадцятиліття ‘Голубки” – на Зелені свята у Філедальфії


7 липня 2011. Разместил: myroslava

В день Пресвятої Трійці Філадельфійський осередок "Нової Української Хвилі" влаштував чудове свято  в Українському Освітньо-Культурному Центрі. З нагоди 12-тиліття квартету „Голубка” Філадельфійські творчі колективи останньої хвилі еміграції словом і піснею творили приємну атмосферу взаємного пошанування самовідданої праці на українській культурній  ниві в Америці та далеко поза її межами.

 Галерея Українського Освітнью-Культурного Центру прибрана вишитими картинами роботи Галини Ступень і дереворитами Юрія Костіва,  рушниками і зеленими галузками липи. Столи покриті білими скатертинами, оригінальні букети квітів – додавали святкового настрою. У цьому заслуга Оксани Гладьо, що з любов’ю вклала свій дизайнерський хист у це спільне свято. Залу заповнила публіка так, що довелось доставляти ще п’ять столів.

 Філяделтфійська громада знає “Голубку” з багаточисленних виступів з нагоди  різних подій, і як засвідчила багаточисельність глядачів, любить слухати цей вокальний колектив. Всі учасниці квартету: Марія Камінська-керівник, Галина Боднар, Галина Ступень і Надя Петрик є членами місцевого осередку “Нової Української Хвилі”  і натхненниками  багатьох культурних заходів у Філадельфії.

 Відкривши святкову програму, голова осередку Надя Петрик, передала слово Мирославі Роздольській, голові  Всеамериканської організації “Нова Українська Хвиля”, яка приїхала привітати колектив “Голубки” з його творчими здобутками. У своєму виступі М. Роздольська відзначила філадельфійську громаду, як одну із найбільш згуртованих у США, де добре співпрацюють різні організації, – і в цьому їх сила , успіх та великий вклад у розбудову нашого українського Всесвіту.

 Перша пісня, що прозвучала у виконанні “Голубки” перенесла у рідний край  та викликала бурхливі оплески розчуленої публіки. Репертуар квартету приємно вражає своїм розмаїттям та майстерним виконанням складних  творів. Це і українська класика, і народні пісні в акапельному виконанні та у музичному супроводі.

 Дванадцять років незмінним керівником колективу  є Марія Камінська, якій “Голубка” у великій мірі завдячує своєму успіху. Спочатку вона сама акомпонувала квартету на фортепіано та акордеоні, пізніше - Леся Нестор - на фортепiано і Богдана Ярошевич на бандурі. Останніх кілька років вокальну групу супроводжує піаністка, член “Нової Української Хвилі” Христина Юрчакевич. Квартет заспівав дві пісні у музичному супроводі  Лесі Нестор і Богдани Ярошевич, які на початку становлення приклалися до творчого зростання “Голубки”. Богдана Ярошевич подарувала також кілька чудово виконаних творів на бандурі.

 Наша театральна групи “Нової Української Хвилі” вітала колектив “Голубки” віршованою гуморестичною поемою, яка мені легко написалась, бо давно знаю учасниць квартету. Їх 12-тирічний шлях – це образ талановитих емігранток, які встигають працювати, і в хаті бути добрими господинями, прекрасними матерями, дружинами та ще знаходять час, щоб дати розраду не тільки своїй душі у пісні., а й порадувати нею інших. При цьому, звичайно, не буває без “курйозів” , які і лягли в основу поеми. Розвеселив глядачів і  уривок з твору Нечуя Левицького „Кайдашева сімя”, в якому чудово зіграла роль Мотрі Наталя Бабійчук, наймолодша членка НУХ.

 Неперевершено прозвучало кілька пісень у виконанні  камерного хору „Акколада” Філадельфійського відділу УККА під керівництвом Богдана Генгайла. Чудові слова і пісні, квіти для „Голубки” були приємним подарунком від колективу співвітчизників, який творчо зростає і розвивається завдяки підтримці Українського Конгресового Комітету Америки.

Вітав квартет своїми піснями поет і композитор Зіновій Кметь. Подарував свою музику та пісню і керівник Філядельфійського гурту „Четверта Хвиля” Ігор Сипень. І  знову співала „Голубка” викликаючи зворушення, приємні та хвилюючі спогади сопричастя з Батьківщиною.

 Протягом дванадцятирічної творчої діяльності. колектив квартету “Голубка” виступав у посольстві, у Конгресі США, на Бойківських фестинах в Україні, на численних фестивалях у різних містах Америки, на сцені Філяделтфійського Українського Українського Освітньо-Культурного Центру. Тут, на одному з концертів, майстерно виконували свою знамениту „Чарівну скрипку” разом з Народною артисткою України Ніною Матвієнко.

 Три години насиченої програми пролетіли немов одна мить. Гості пригощалися смачним обідом, приготовленим господинями осередку під керівництвом Олі Мороз, насолоджувались приємною, не вимушеною, по родинному теплою атмосферою. Ніхто не поспішав розходитись. Тоді Ігор Сипень і Зіновій Кметь запросили присутніх до танцю. Незапланована забава нагадала всім Зелені свята на Україні.

Віра Губицька,

Керівник театральної групи

Філадельфійського осередку НУХ