DataLife Engine > В Америці > Пікет у Чикаго проти політичних репресій в Україні

Пікет у Чикаго проти політичних репресій в Україні


7 червня 2011. Разместил: myroslava

5 червня 2011 року Чиказький осередок прихильників Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетував Генеральне Консульство України в Чикаго з вимогою припинити політичні репресії проти активістів Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та усіх патріотів України, а також негайно звільнити з-під арешту новітніх політв'язнів. Близько сотні людей підтримали цю акцію та прийшли висловити свою підтримку заарештованим патріотам України. За їхню долю та долю України з протестуючими молилися о. М. Мельник та жінки руху українські «Матері в молитві».

Голова осередку - Наталя Ярова в своєму виступі сказала: "Сьогодні ми не звертаємося до влади в Україні, до тих перекінчиків, які за 30 кремлівських срібляків зраджують свої обіцянки, що давали народові, який їх вибирав. Ми не звертаємося до чільників держави – до Януковича, до українофобів Азарова, Табачніка та інших, до зрадників свого народу – Герман та подібних їй. Ми не хочемо марнувати такого дорогоцінного для нас і для України часу на звернення до бандитів-українофобів, які працюють на "рускій мір". Час звернень, петицій та прохань закінчився. Прийшов час мобілізації та вироблення стратегії протистояння українців цій бандитській владі та її прислужникам.

Наш заклик – до української діаспори в цілому світі. Закликаємо усіх тих, хто в різний час опинився далеко за межами нашої рідної землі та з неспокоєм і болем спостерігає за подіями на Батьківщині, виступити з протестом по всьому світу на захист українських патріотів, які потрапили під тиск політичних репресій в Україні!

Янукович з командою українофобів за такий короткий час свого президентства вже неодноразово посягав на святе – нашу історію, нашу мову, нашу духовність. Після провокацій з двомовністю та переписуванням нашої історії, після паплюжень пам'яти наших героїв і скасування Указу Президента про надання звання Героя України Степанові Бандері, вони вирішили поглумитися над нашим народом ще й "законом про червоні прапори", під якими їхні попередники окуповували Україну, морили голодом наших родичів, репресували їх та винищували українську націю.

9 травня влада запланувала зламати наш форпост, наш П'ємонт Незалежності – Львів. У цей день міфічної "перемоги" одного нациста над іншим, кремлівські холуї планували провести парад під червоними шматами. Львівська громада та свободівці стали на захист Львова та нашої з вами чести, на захист чести наших героїв. Сьогодні в Україні цих мужніх людей переслідують, арештовують, їхні телефони прослуховують, за ними стежать, їх викрадає міліція без пред'явлення будь-яких документів, їм не дають зустрітися з адвокатами, проти них відкривають фіктивні кримінальні справи. І в той же час тих, хто бив львів'ян 9 травня, хто стріляв у депутатів, хто керував цим "театром", зрежисованим у Москві – досі не покарано.

Ми закликаємо діаспору пробудитися від сну і почати діяти. Сьогодні необхідно організовувати акції протесту біля офіційних представництв української влади за кордоном, а організаціям – звертатися до урядовців країн свого перебування... Не ховаймо голову в пісок! Ми закликаємо чільників наших державницьких організацій – СКУ, УККА, ОУН та інших – стати на захист прав українців та новітніх політв'язнів в Україні. Особиста справа – підтримувати того чи іншого політика. Але спільна справа кожного з нас – підтримати Україну, а значить, тих, хто реально стоїть за неї грудьми, а не махає рукою до камер з дорогих мерседесів.

Наш заклик сьогодні і до журналістів та працівників ЗМІ закордоном: будьте чесні по-відношенню до читача й до себе, як журналіста, який має не тенденційно, а правдиво підбирати матеріал, виствітлюючи події в Україні.

29 травня під час 10-тиячного віче у Львові на захист політв»язнів Олег Тягнибок сказав: "Наше завдання – реагувати, не мовчати, не спати. Повірте, справа не в рейтингах, справа не в тому, чи завтра виберуть "Свободу". Справа в іншому, що ми маємо забезпечити нормальне достойне українське майбутнє для своїх дітей і внуків. Немає значення, хто буде завтра – завтра мають бути українці».

І наостанок, ми звертаємося до наших родичів в Україні, до заарештованих патріотів та до тих, хто протистоїть діям і планам цієї бандитської влади. Ми – з вами. Ми пишаємося вами, ми віримо в вас, ми молимося за вас і вашу безпеку, ми дякуємо вашим батькам, що такими вас виховали, і обіцяємо, що не стоятимемо осторонь пресингу проти вас в Україні. Ми робитимемо усе можливе, аби допомогти вам, щоби світ почув і підтримав вас і Україну, аби банда під тиском світового співтовариства і ваших дій "згинула, як роса на сонці". Слава Україні!", –виголосили активісти під час акції протесту біля Генконсульства України в Чикаго».

Присутні одноголосно підтримали зачитане «Звернення Львівської обласної ради до українського народу», прийняте 12 травня депутатами облради щодо подій 9 травня у Львові.

Під час акції прозвучав виступ голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока під час мітингу у Львові проти свавілля влади.  Окрім того, перед мітингуючими пролунали виступи о. М. Мельника, Р. Гриньківа, Г. Ющук та Л. Яковенко, які обурювалися діями влади та закликали до підтримки заарештованих націоналістів та до молитви за них та наш український народ.

Чиказький осередок прихильників ВО "Свобода" також повідомив, що підтримує рішення Громадських Зборів Львівщини, які відбулися 30 травня у Львові, та ініціюватиме за кордоном збір підписів громадян України до Конституційного Суду України щодо скасування закону про червоні прапори, а разом з тим – відзначення 70-ї річниці масових розстрілів в Галичині 22-28 червня 2011 року.

Чиказькі свободівці заявили, що координуватимуть свої дії з Комітетом захисту сучасних політв'язнів, щойно створеним у Львові, та робитимуть усе можливе для широкого розголосу закордоном сфабрикованої справи кожного новітнього українського політв'язня.


Ростислав Гриньків, заступник голови Чиказького Осередку прихильників ВО «Свобода»