DataLife Engine > В Америці > Дні України у Конгресі США

Дні України у Конгресі США


15 квітня 2011. Разместил: Olena
Для участі у Днях України у Конгресі США, зорганізованого Українським Конгресовим Комітетом Америки (УККА), до Вашингтону приїхали представники української громади з різних куточків Сполучених Штатів  (Каліфорнії, Вірджінії, Нью Йорку, Чикаго, Конектикуту, Нью Джерсі, Меріленду та інших), щоб зустрітися конгресменами, сенаторами, нагадати про себе  кількісно, і якісно, як згуртована сила, що може впливати на місцеві вибори до сенату або конгресу і тому до неї треба прислухатися.

Вашингтон зустрів нас неповторним мирним пробудженням весни, різнобарв’ям ранніх квітів та кущів. Цей оазис краси, створений людиною у співтворчості з Богом, здавався райським куточком, особливо для нас, що приїхали з північніших штатів, де весна ще не вступила у свої права.

Ближче до Капітолію, вигуки нечисленних мітингуючих з плакатами проти скорочення бюджету на планування сім’ї швидко повернули нас на грішну землю.

Дні України у Конгресі США
Представники від Нової Укра!нської Хвилі з  Директором Української Національної Служби (УНіС) біля Капітолію.
Зліва на право: Олег Волошин (Вашингтон-Балтиморський осередок, Мирослава Роздольська, Голова НУХ, Катерина Довгань- Михайлишин (Вашингтон-Балтимор) та Михайло Савків, Директор УНІС (УККА).

За стінами цієї імпозантної, відомої на весь світ будівлі, відбувались чи ненайгарячіші за останні роки дебати республіканців і демократів щодо скорочення дефіциту бюджету.

Саме на цей гостросюжетний відрізок часу випали цьогорічні дні України у Конгресі США – заходу, який проходить уже шість років поспіль і за цей час до Українського Конгресового Кокусу (CUC) (групи) вдалось залучити понад 40 конгресменів, як від республіканської так і від демократичної партій, що стали прихильниками України.

«Найбільшою перемогою Українського Конгресової групи булa відміна поправки Джексона-Венікса, стосовно України»,- розповідає головний організатор  і ініціатор такої форми співробітництва української громади із найвищим законодавчим органом США, директор Української Національної Інформаційної Служби, {UNIS) Михайло Савків.  (UNIS  є структурним підрозділом  УККА).

Поправка Джексона-Венікса, прийнята у 1974 році обмежувала торгівлю з усіма соціалістичними країнами, у яких порушувались права громадян. До речі для Росії поправку Джексона-Веніка ще по сьогодні не відмінено.

Успішним моментом цьогорійих зустрічей можна назвати налагодження контакту з молодим Конгресменом від штату Конектикут Джимом Гаймсом, який прийняв запрошення долучитися до Української Конгресової групи. Почувши, що у штаті Конектикут проживає декілька тисяч українців, а найбільший осередок є у  його виборчому окрузі – у Стемфорді, конгресмен був приємно вражений і виявив щире зацікавлення до співпраці. Джим Гаймс пообіцяв також сприяти розвиткові проекту співробітництва між штатом Конектикут та Івано-Франківською областю,  який розпочато Всеамериканською громадською організацією  «Нова Українська Хвиля»» на рівні губернатора штату Данієля Мелої та   голови обласної державної адміністрації Івано-Фтанківської області Михайла Вишиванюка.

Дні України у Конгресі США
На зустрічі з Конгресменом від Стемфорду Джимом Гайтсом у його офісі.

Під час зустрічей у конгресменських та сенаторських офісах обговорювались питання підтримки програм обміну студентів, стажування представників місцевої влади з України,  культурні обміни, подавались пропозиції щодо  обслуговування у Посольстві США в Києві, і, зокрема зниження плати за аплікації на отримання неіміграційної візи, особливо коли людині відмовляють у цій візі. Українська сторона, взагалі, не бере оплати за візу в Україну для американських громадян, що є іншою крайністю, та у міждержавних відносинах це мало б стати добрим приводом для перегляду візової компенсаційної політики з боку США. Ми повідомили також приклади антигуманних дій американської консульської служби, коли відмовили батькам у в’їзді до США, на побачення з невиліковно хворим сином, якому залишалось тоді два-три місяці життя. Чи інший випадок у тій же стемфордській громаді, коли не дали візи матері, серце якої рвалось від болю, бо її 21-літній син, випускник коледжу, лежав у комі  після автокатастрофи. В обидвох випадках апліканти мали  заключення медиків та інших служб, що не були прийняті до уваги.

Дні України у Конгресі США
Учасники Днів України у Конгресі США


У чітко розробленій програмі Днів України у Конгресі  були також зустрічі у  Держдепартаменті США, де нас привітав Директор офісу Україна, Молдова, Білорусь Лері Сілверман. Він високо оцінив діяльність української громади, що регулярно підтримує такі зв’язки, i зауважив, що співпраця на урядовому рівні, на жаль, не завжди є результативною. Серед головних напрямів стратегічного партнерства, на яких було зроблено наголос, як під час цієї зустрічі з народними дипломатами, так і під час візиту державної делегації на чолі з Президентом В. Януковичем у березні цього року, Л. Сілверман назвав питання:

1.     Енергетичної незалежністі України. Розробка власних газових та нафтових родовищ.

2.     Торгівлi жінками, що є великим лихом українського суспільства,  бо саме з України найбільше жінок продається у рабство для сексуальної експлуатації та проституції.

3.     Боротьба зі СНІДОМ.

4.     Урегулювання виборчого законодавства.

5.     Інвестиційний клімат, законодавча база якого на сьогодні аж ніяк не сприяє  залученню інвесторів в економіку України.

6.     Виробництво та експорт власної продукції.

7.     Подолання корупції, яка в Україні є настільки високою, що  інвестори продовжують втікати.

Співробітнцтво на цих напрямках, розв’язання яких є характерними ознаками демократичного  розвитку суспільства, американська сторона вважає першочерговими. Відкликання робочої групи американських спеціалістів, які працювали над удосконаленям виборчих законопроектів, оскільні теперішній уряд України усі пропозиції відхиляв, - один з прикладів того, що для української сторони ці напрямки не  стали ще стратегічними. Така не збалансованість та й  великі скорочення витрат в бюджеті США, безсумніву, торкнуться і скорочень витрат  на програми, що стимулюють розвиток молодиих демократичних держав. Американські платники податків, в першу чергу й пропонують врізати кошти, там, де на їх думку, допомога Америки може бути найменшою, зокрема,  - в країнах Європи. Наша місія була якраз довести, щоб такі скорочення найменше торкнулися України.

Маючи серйозну підтримку  в Конгресі, в якості Української Конгресової групи, будемо сподіватись, що так воно й буде.

Мирослава Роздольська,
«Нова Українська Хвиля», США