Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 До осені прямую » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Грудень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : До осені прямую  
 
   
 
 
   
 

altНещодавно, у приміщенні УОКЦ у Філадельфії відбулася презентація збірки поезій  Віри Губіцької
«До осені прямую», організована Філадельфійським осередком Нової Української Хвилі.
Пані Віра є активною членкою НУХ та
невтомним режисером театральної групи організації.

  Народилася Віра Губіцька у багатодітній родині у мальовничому селі Голобутів Стрийського району на Львівщині. Бажання писати вірші зародилося у поетеси ще в шкільні роки, і відтоді про всі свої думки, почуття та хвилювання вона розповідає у віршованій формі на папері. Життєві обставини змусили Віру Губіцьку, супроти її бажання, працювати швеєю у міськпобуткомбінаті, та свої творчі задатки  молода жінка реалізовувала у місцевій художній самодіяльності. Згодом вона закінчила Самбірське училище культури та очолила колектив художньої самодіяльності при Народному домі. Саме відтоді почався розквіт її творчого життя, адже Віра писала сценарії, разом із своїм колективом брала участь у багатьох регіональних та міжнародних фестивалях, де і знайомилась з цікавими творчими людьми. До того часу вона вже написала багато віршів, які увійшли в її першу збірку «Збираю роси на покосах». Віра починає співпрацювати з композитором Артемом Андрієвим, який написав музику до деяких віршів Губіцької. Так народилось багато пісень, які виконувались ансамблем «Вітар» на різних концерних майданчиках.

    Збірка поетеси-це своєрідна відверта сповідь жінки, яка зазнала багато радощів та смутку на своєму життєвому шляху:

Як довго я йшла до цього злету,

Долала труднощі великі і малі.

Мене сьогодні визнали поетом

                                                Моєї прикарпатської землі.

  Тематика поезій настільки різноманітна, що кожен читач, незалежно від віку та особистого життєвого досвіду, зможе знайти вірші, які його зацікавлять та зачеплять потаємні струни душі. У першій частині збірки «Іду у осінь спілу і багату» Віра Губіцька переважно роздумує над такими вічними темами як сенс буття, плинність часу, важливість родини та любові до рідного краю у житті авторки. Міцно переплітаються  журба за   нездійсненними мріями та радість чекання чогось прекрасного у майбутньому, розуміння короткочасності людського життя та таємний смуток за прожитими літами:

                                          Душа-не рай, там лиш страждання,

                                          Там більі радість і любов,

                                          Не можна жити без чекання-

                                          Я у своїм чеканні знов.

У другій частині   «Збираю роси на покосах» перед читачами постає ніжна, вразлива жінка, яка сповідується про своє кохання. У поезіях, що ввійшли до цієї частини, авторка ділиться своїми найпотаємнішими почуттями і переживаннями, відчувається, що жінка зазнала не лише радість кохання, але й біль розлуки. Вона зі смутком згадує першу любов, неможливість бути  з коханим, та розповідає про муки своєї душі:

                                          Боюся втратити тебе,

                                          Боюсь, що ти мене забудеш.

 

До третьої та четвертої частин увійшли поезіїї про любов до України, до рідного села та його мешканців, до своїх друзів та близьких.

    Презентація книги швидше нагадувала затишне родинне свято, яке приваблює щирістю, добротою і невимушеністю. Зібралися друзі, близькі та знайомі авторки, а  також люди, які цікавляться сучасною українською поезією. Ведучою програми була Оксана Гладюк, яка представляла учасників презентації, а Голова Філадельфійського осередку НУХ Надія Петрик виступила з вітальним словом. Вірші, вірші, і ще раз  вірші- вони декламувались ведучою програми, самою авторкою збірки, а також зовсім ще юними читцями. Особливе місце у творчості Віри Губіцької займають дитячі вірші, які виразно  продекламували юні  виконавці Христина Зайшла, брати Юліан та Марян Флис, Діана Блощинська, Олександр Стефанюк, Марко Михайлюк, Настуня та Вікторія. Дехто з дітей хвилювався, дехто був упевнений у своїх силах, наче справжній артист, але всі юні учасники емоційно збагачували вірші своїм, по-дитячому безпосереднім, декламуванням. Глядачі проглянули відеофільм про життєвий та творчий шлях поетеси, який підготували та коментували Надія та Дмитро Савицькі.

       Зрозуміло, що презентація не могла відбутися без музики та пісень, адже й сама поетеса не тільки пише слова до пісень, але й чудово співає та  закохана в українську пісню. Прозвучала дитяча пісня у виконанні Діани Блощинської під музичне акомпанування Христини Юрчакевич, яка і написала музику до  слів  Віри Губіцької. Учасники Галина Боднар та Юлія Ступінь виконали пісню «Зівяли квіти», акомпануючи собі на бандурі.  Марія Камінська порадувала глядачів піснями «Моє надвечіря» та «Рідний краю» на слова поетеси та музику Артема Андріїва.


До осені прямую

Щоб переглянути фото у більшому розмірі - натисніть на зображення у правому нижньому куті.


Неперевершеним був виступ Ігоря Сипеня та Галини Бисірової, які надзвичайно професійно виконали декілька мелодійних  пісень, одна з них називалась «Чужина».  Співавтором цієї пісні стала пані Губіцька,  аранжування зробив Ігор Сипень. Багато глядачів почали танцювати, оскільки виконання пісень було таким запальним, що важко було залишатися на своєму місці. Закінчилася презентація невеликою жартівливою сценкою на основі гумореськи поетеси «У суді», яку виконали Юрко Костів, Марія Дідух та Володимир Боднар.

    Незабаром поетеса планує випустити збірку гуморесьок «Смішно, та не грішно», а також збірку дитячої поезії «Вірні друзі». Усі шанувальники таланту Віри Губіцької з нетерпінням чекають її нових творчих робіт.

 

Тетяна Грицюк,

заступник голови Філадельфійського осередку НУХ

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 3583
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА