Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Благодійний концерт у Філадельфії  
 
   
 
 
   
 

31 жовтня 2010 року у приміщенні  Українського Освітньо-Культурного Центру відбувся благодійний концерт, присвячений памяті диригента, композитора Василя Безкоровайного. Організаторами концерту виступили Філядельфійський осередок „Нової Української Хвилі” та Український Освітньо-Культурний Центр. Головна мета концерту була зібрати якомога більше коштів на лікування зовсім ще юної харківянки Мирослави Петриніної. Дівчинці виповнилося лише два роки, та вона вже страждає на таку страшну хворобу як пухлина мозку. Наразі дівчинка лікується у німецькій клініці  «Helios», що в Берліні. Лікування, яке справді допомагає маленькій Миросі, коштує 30,000 євро. Мати дівчинки звернулася до української громади в Америці з проханням допомогти зібрати такі необхідні кошти на одужання  доньки.

Концерт розпочався з вітального слова голови НУХ пані Надії Петрик, яка зачитала листа матері маленької Мирослави Петриніної та звернулася до присутніх з проханням допомогти.

У рамках концерту прозвучали вокальні та інструментальні твори Василя Безкоровайного, спадщина якого нараховує понад 300 музичних робіт різних жанрів. Глядачі мали змогу познайомитись не тільки з творчим але й із життєвим шляхом композитора. Саме з цікавої розповіді ведучої Наталії Гріги глядачі дізнались про юнацькі роки життя Безкоровайного на Тернопільщині, про його навчання у Львові, про подальшу викладацьку діяльність у музичних школах,  про роботу диригентом тернопільського хору „Боян” та життя в еміграції у США. Василь Безкоровайний сприяв заснуванню багатьох  музичних шкіл, хорів, оркестрів в Україні.  Творча спадщина композитора вражає своїм жанровим розмаїттям, адже Безкоровайний написав пєси для фортепяно, дитячу казку-оперету, водевіль, пісні та колядки і багато іншого.

Квартет Голубка проникливо виконав молитву „Отче Наш” в обробці В.Безкоровайного. Прекрасну пісню „Ми пахучі квіти” з дитячої казки-оперети „Червона Шапочка” заспівала семирічна Олександра Стефанків, яка зворушила всіх присутніх своїм артистизмом та щирим виконання. Гра юних виконавців на фортепіано – Стефана Живановича, Мар’яни Костюк та Ізабели Френк була приємною несподіванкою для слухачів.

Благодійний концерт у Філадельфії

Звучали не лише пісні, але й вірш Т.Шевченка „Минають дні” продекламований Вірою Губіцькою у фортепіанному супроводі Христини Юрчакевич.  Композитор захоплювався творчістю великого українського письменника, тому написав багато солоспівів та хорових пісень на слова Т.Шевченка. Романс „Чари ночі” на слова О. Олеся, у виконанні Ірина Гамків та солоспів на слова Р. Купчинського „Засумуй тремтіто,” у виконанні Юлі Ступень помітно збагатили програму концерту. Спів Юлії, як звук трембіти, проникав у самі серця глядачів викликаючи бурхливий шквал емоцій від радощів до суму.

Неперевершеним був виступ професійних музикантів піаністки Христини Юрчакевич та скрипаля Давида Зайчика, який є першою скрипкою оркестру „Bryn Athyn”. Пані Юрчакевич та пан Зайчик віртуозно виконали музичні твори В. Безкоровайного  „Три українські думки” та „Козачеьку,куди йдеш”, а згодом глядачам було представлено фортепіанне соло „Танго для Стефи” у виконанні Христини Юрчакевич. Надзвичайна мелодійність - це головна риса, яка безсумнівно обєднує три, згадані раніше, музичні твори. Щоб створити таку прекрасну ліричну музику композитор повинен бути не лише професіоналом своєї справи, але й людиною, яка здатна на глибокі переживання і сильні почуття. Звичайно, кожна людина, яка була присутня в залі, сприймала музичні твори В.Безкоровайного по-своєму, але незаперечним є той факт,  що музика великого композитора нікого не залишила байдужим. Про це свідчили тривалі та бурхливі оплески глядачів на адресу виконавців і композитора музичних творів. Завершився концерт виступом нашого знаменитого чоловічого хору „Прометей”, диригент - Р. Кучарський, фортепіанний супровід - Ірена Пелех-Зварич. У виконанні хору пролунали чудові пісні В.Безкоровайного „Хай плачуть струни”, „Під Бродами зацвіли маки”, „Народним лицарям” та „Світить місяць”.

 Благодійний концерт у Філадельфії

 

 

Хочеться висловити слова подяки талановитим артистам організації „Нова Українська Хвиля та УОКЦ за півторагодинний подарунок неперевершеної ліричної музики композитора Василя Безкоровайного. Цей концерт зібрав людей, яких обєднує щира любов до музики та небайдужість до чужого горя. Шкода, що мало людей з нашої великої громади відгукнулись на чужу біду і відвідали благодійний концерт. Дякуючи благодійним внескам глядачів, коштам вирученим за продаж квитків та канапок було зібрано 2152 доларів. Зрозуміло, що це досить мала сума від необхідної на лікування Мирославі Петриніної, але сподіваюсь, що зібрані кошти допоможуть маленькій дівчинці одужати. Нова Українська Хвиля звертається до читачів з проханням про altподальші датки, які потрібно винисувати на “New Ukrainian Wave” memo “for Myroslava Petrynina” і пересилати на адресу: Nadya Petryk, 1007 Loney Street, Rockledge, PA 19046.

Український Освітньо-Культурний Центр, заснований 1980 року, неприбуткова організація яка зберігає і розповсюджує знання про Україну і українську культуру у Філадельфії і околиці. Відвідайте УОК Центр при адресі: 700 Cedar Road, Jenkintown, PA 19046, дзвоніть по тел. 215-663-1166, або пишіть електронною поштою нам на адресу: contact@ueccphila.org. Просимо відвідати наш сайт на світовій мережі: www.ueccphila.org.

 

Тетяна Грицюк, Секретар Філядельфійського осередку НУХ

для Пресового Комітету УОКЦ

press@ueccphila.org

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 5)
| Переглядів: 3472
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА