Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Меридіани : Українські заробітчани не квапляться додому  
 
   
 
 
   
 

Упродовж останніх 2 років у світі зменшилось число людей, які в пошуках роботи їдуть з бідних країн до багатих. Причина – світова економічна криза.

 

Українські заробітчани за кордоном

 

Заробітчани найчастіше влаштовуються на будівництві

Згідно з дослідженнями, проведеними на замовлення Бі-Бі-Сі, трудові мігранти, які на момент кризи вже перебували на закордронних заробітках, виявилися найбільш незахищеним соціальним прошарком благополучних країн і сповна відчули на собі "принади" економічного спаду.

Однак більшість із них, залишившись безробітними, не квапляться додому. Одним просто соромно повертатися, а іншим соромно просити гроші собі на життя у стареньких батьків.

Іспанія - друга після Греції

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Іспанії каже, що там нині надлишок робочої сили, оскільки ще донедавна лише через морський кордон туди щороку прибувало, ризикуючи життям, півмільйона мігрантів. Чимало з них працювали в теплицях, вирощуючи овочі та фрукти для більшості міст північної Європи.

Українці – це остання категорія буде, яка буде їхати з будь-якої країни, тому що фактично вони за собою так "застовпили" роботу, що їх позбуватися практично не хочуть.

Михайло Петруняк - голова Асоціації українців в Іспанії

Нині чимало з новоприбулих пошукачів роботи стоять у чергах біля центрів зайнятості. Однак не вважають Іспанію расистською країною, бо чимало іспанців також не можуть знайти роботу.

Найбільшу громаду іммігрантів в Іспанії становлять румуни. Попри безробіття, вони не поспішають полишати Іспанію. Як громадяни Європейського Союзу вони мають право, на відміну від африканців і латино-американців, приїздити і виїздити, коли заманеться, і сподіватися на покращення ситуації.

В Іспанії 400 тисяч українців

Клацнути Експерт: Українці надсилають додому 25 млрд. доларів на рік

Потерпають зараз там від економічних проблем і українські заробітчани, каже голова Асоціації українців в Іспанії Михайло Петруняк, нагадуючи, що та країна – друга після Греції за загрозливістю проблеми. Оскільки там 23% фактично безробітні, то це означає, що зараз іспанці автоматично погоджуються на ту роботу, яку раніше вони не хотіли б робити нізащо. Відтак, чимало українців змушені поступитися своїми робочими місцями. Але поки що ситуація в українській заробітчанській громаді не настільки критична, аби люди масово поверталися додому.

 

Італія


Заробітчанки з України часто доглядають за пенсіонерами

"Українці – це остання категорія, яка буде їхати з будь-якої країни, тому що фактично вони за собою так "застовпили" роботу, що їх позбуватися практично не хочуть", - запевняє громадський активіст.

Серед інших причин Михайло Петруняк називає соціальний захист, який поширюється в Іспанії і на українців, але лише на тих, хто перебуває там легально.

"Навіть якщо закінчується виплата по безробіттю, є цілий ряд субсидій, якими користуються й українці в тому числі. А це небагато-немало, це майже 100 тисяч чоловік".

Зараз, як і 10 років тому, починає спрацьовувати фактор того, що беруть на роботу швидше людину без документів, тому що працедавці не хочуть платити податки на цю людину. Тому люди без документів зараз мають більше шансів на працевлаштування.

Михайло Петруняк - голова Асоціації українців в Іспанії

За даними Асоціації українців в Іспанії, на початок 2010 року в тій країні легально мешкало близько 80 тисяч українців.

"Поступово, у зв’язку з тим, що закон дає можливість проводити об’єднання сім’ї, кількість офіційних українців у Іспанії збільшується. Я думаю, що на сьогодні ми можемо говорити про 90 тисяч.

Якщо ж врахувати, що легальним є практично кожний п’ятий українець, то можна вважати, що загалом в Іспанії – 400 тисяч вихідців з України".

Нелегала швидше візьмуть на роботу

Нелегали не мають права ані на субсидії, ані на іншу державну допомогу. Однак, за словами Михайла Петруняка, нелегальний статус дає і певні (хоча й сумнівні) переваги.

"Зараз, як і 10 років тому, починає спрацьовувати фактор того, що беруть на роботу швидше людину без документів, тому що працедавці не хочуть платити податки на цю людину. Тому люди без документів зараз мають більше шансів на працевлаштування".

Криза в Іспанії, за спостереженнями лідера української громади, не вплинула на обсяги грошей, які тамтешні заробітчани надсилають родичам в Україну.

"Я би не сказав, що шлють менше грошей. Інше питання, що шлють рідше: щоб надсилати більші суми і водночас щоб платити менше комісійних".

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 1)
| Переглядів: 2300
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА