Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Вересень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Меридіани : Звернення "Нової Української Хвилі» до Президента України  
 
   
 
 
   
 
Президенту України
 Януковичу Віктору Федоровичу

 Шановний пане Президенте, Всеамериканське громадське об’єднання «Нова Українська Хвиля», підтримуючи всі пункти Меморандуму  Світового Конгресу Українців, в свою чергу звертається до Вас, як організація представників четвертої хвилі  іміграції, котрі через своїх рідних є у тісному зв’язку з Батьківщиною та у співпраці з такими  ж об’єднаннями в усьому світі.

  Ми свідомі того, що кошти, які пересилаємо в Україну, є вагомим внеском у розбудову її економіки. Залишаючись у більшості випадків громадянами України, котрі прагнуть повернутися  до рідних домівок, ми не просто спостерігаємо за всім, що діється в Україні, але вдивляємося у кожний крок влади, розцінюючи його, як надію повернення до Батьківщини, або  втрату такої надії.

 На жаль, члени нашої організації постійно отримують з України від своїх рідних інформацію про подальше зростання корупції. А дії Міністра освіти Табачника та голови СБУ Хорошковського відштовхують не тільки іноземних інвесторів, а й  українців, які пізнали ціну свободи у демократичних країнах. Найбільшою проблемою в Україні є відсутність незалежного суду. У такому суспільстві людина втрачає віру у справедливість, можливість реалізувати себе і у багатьох випадках, приймає рішення імігрувати.

Імігрувавши до США, чи інших країн світу, кожен, хто прагнув інтегруватись у нове суспільство, міг досягти мети тільки опанувавши державну мову країни свого поселення. Не можна собі уявити, у цій країні, що конгресменом, сенатором може стати людина, яка  не поважає будь який закон, а тим більше демонстративно ігнорує державну мову, так як це роблять деякі представники коaліційної більшості у Верховній Радi України.

 Поданий до Верховної Ради Проект закону «Про другу державну мову» однозначно спрямований на подальший розкол держави. Адже мова – це не просто засіб спілкування – це стержень, довкола якого формується нація. Без цього стержня, розділена безлика маса не зможе досягти ані економічного, ані соціального добробуту, якого в однаковій мірі прагнуть  люди на Заході і Сході, чи то на Півдні України. Ми надіємось, що Ви, пане Президенте, як гарант Конституції, в якій записано, що українська мова є державною, і “держава забезпечує всебічний розвиток та функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України,  не дозволите порушувати це право нації на свою мову і державу.

 Як національна меншина, українці у США мають широку можливість для розвитку та збереження своєї ідинтичності. Свої церкви, школи, культурні центри – є результатом великої праці самої діаспори.

Всеамриканська громадська організація «Нова Українська Хвиля» та «Четверта хвиля» Канади підготувала проект «Україна у нас одна», з яким українські артисти зі США та Канади готові приїхати з різдвяними концертами до своїх співвітчизників у Донецьк, Луганськ, Харків та інші міста України. Вважаємо, що такі проекти є необхідним кроком  до єднання українців в усьому світі.

Користуючись нагодою Вашого перебування у США, хочемо наголосити на важливості  ще одного проекту, втілення якого має велике значення для української справи у світі. Йдеться про будівництво пам’ятника  жертвам  голодомору-геноциду у Вашингтоні. Одним з кращих, вважаємо, поданий на розгляд комісії проект «Натруджені руки в молитві мертвих за живих», скульптора Ігора Гречаника. Пам’ятник символізуватиме наше взаємне прощення, і буде закликом для всього світу, що така трагедія більше ніколи і ніде не повинна повторитись в історії людства. Зволікання з будівництвом може привести до втрати ділянки виділеної під забудову  в престижній околиці столиці США.

 Просимо також не допустити релігійної ворожнечі, яку провакує сьогодні Церква Московського Патріархату в Україні зверненням Митрополита Агафангела в Одесі. Ця заява є свідченням того, що надані цій Церкві особливі пільги розцінюються нею, як право на встановлення свого релігійного диктату, що є не сумісним зі свободою віросповідань у жодній демократичний державі.

 Ми надіємось також на повернення до Святої Софії ієрархів усіх українських Церков, що спільно молитимуться за добро свого народу у день знаменних для України свят.

У додатку надсилаємо проекти законів, розроблених «Новою Українською Хвилею»,  прийняття яких матиме  важливе значення, як для тих, хто прагне повернутись на Батьківщину, так і для поліпшення інвестиційного клімату в Україні («Міжнародна Угода про отримання пенсій зароблених у США») і може бути прийнятим одним із пунктів  «Програми повернення українців на Батьківщину».

І другий проект – це зміни і доповнення до Закону про вибори, прийняття якого сприятиме ширшій участі громадян України за кордоном у виборчому процесі.

Мирослава Роздольська,
Голова  Всеамериканського громадського об’єднання
«Нова Українська Хвиля»

Члени Координаційної Ради:
Богдан Бохонок, Пітсбург, ПА
Наталія Брандафі, Нью Джерсі
Христина Горбачевськя, Балтімор, МД
Надія Петрик, Філадельфія, ПА
Василь Перець, Детройт, МІ
Олена Стасишин, Вашингтон-Балтимор
Галина Семеняк, Пасейк, Н.Дж
Олексій Нікітін, Нью Йорк
Остап Стахів, Клівленд, ОГ
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 3877
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА