Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Травень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді  
 
   
 
 
   
 
Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді


Поширення правди про страшну трагедію, спрямовану на винещення українського народу сталінським режимом, торкає серця людей різних національностей, рас і віросповідань.

В цьому ми ще раз мали нагоду упевнитись організовуючи виставку про голодомор в Україні 1932–1933 рр. у приміщенні університету Коннектикут, зокрема у його академічній бібліотеці у Стемфорді.

Директор бібліотеки Фара Байоне, не просто сприяла виставці, вона була головним ініціатором щодо влаштування її в університет-ській бібліотеці, щоб про цю історичну правду дізналося якмайбільше молодих людей, які навчаються в університеті. Фара та працівниця бібліотеки Фиргенсон у Стемфорді Олена Клoмпус, шукаючи допомоги та підтримки від української громади звернулись до мене, як до Голови “Нової Української Хвилі”, запросивши до співпраці в оганізаційних питаннях.

Величезну працю з підготовки експонатів зробила п. Лана Бабій, яка зібрала і оформила статті інші інформативні документи у пресі та інших засобах масової інформації у США щодо питань Голодомору–геноциду 1932–1933 рр.

“Готуючи виставку хотілось показати, як ідеологічна пропаганда, політичний клімат та цензура впливали на висвітлення навіть такої трагічної теми, якою був голодомор”,– каже пані Лана Бабій.

Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді
Зліва направо, співорганізтори виставки: Мирослава Роздольська, Фара Байоне, Лана Бабій зі скульптором Ігорем Гречаником.

Пані Лана працює у бібліотеці університету Конектикут, у його центральному відділенні, що знаходиться  поблизу Гардфорду, де мала добру нагоду опрацювати надзвичайно багато матеріалів, стосовно питання, що світ знає про голодомор, і які чинники впливали на висвітлення цієї тематики.

Сьогодні Америка знову  схиляється до того, щоб дивитися на ситуацію в Україні через призму російської пропаганди та далеко не демократичної політичної кон’ юктури. Тому ця виставка є неоціненною, бо може бути пригадкою про те, що злочини проти людства стають можливими, коли світ байдуже спостерігає, як чиниться зло,  замість того, щоб бити у дзвони.

Учасників виставки, яка відкрилась 16 квітня привітала господиня зали, директор бібліотеки університету Конектикут у Стемфорді п.Фара Байоне,  запросивши до слова п. Лану Бабій. Пані Лана коротко ознайомила присутніх з тематикою виставки та головними питаннями,  на які зроблено наголос  саме у цій виставці.

Зі словом подяки організаторам виставки та закликом до молитовної пам’яті жертв геноциду українського народу закликав присутніх Владика Павло Хомницький, ЧСВВ.

Ще більшої зацікавленності виставкою додала скульптура у мініатюрі відомого митця з України п. Ігора Гречаника, представлена на затвердження Комісії, як пам’ятник жертвам Голодомору, дозвіл на встановлення якого отримано в одному з центральних місць у Вашингтоні.

Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді
Владика Павло Хомницький, ЧСВВ зацікавлено слухає розповідь скульпора Ігора Гречаника про працю над проектом монумента пам’яті жертвам голодомору у Вашингтоні. Зліва дружина митця Людмила.

Пан Ігор розповів про роботу  над проектом і попросив підтримки діаспори щодо його втілення. Адже від нинішньої влади в Україні не тільки не можемо чекати сприяння щодо встановлення пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні, а скоріше доведеться боротись з перешкодами, які вона чинитиме.  І дійсно підтвердженням цьому стала заява  Президента України Віктора Янокувича  на парламентській асамблеї у Стратбурзі, про те, що від голоду вмирали представники інших народів Радянського Союзу, тому не можна цей голод 1932–1933 вважати геноцидом проти українського народу.

За таких обставин, коли Президент держави, робить подібні заяви, виявляючи повну зневагу до свого народу підтримка світової громадськості є неоціненною.

Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді


Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді


Виставка про Голодомор в Україні у Стемфорді"Не даймо згасити свічку правди і пам’яті"

 “Свічка моління ”Міжнародна акція – відповідь Президенту України Віктору Януковичу, який  на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи 27 квітня 2010 р. заперечив  Голодомор-геноцид 1932-1933 років в Україні.

У зв’язку з останніми подіями, які пов’язані із запереченням Голодомору 1932-33 рр. як геноциду українського народу, Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового Конґресу Українців планує започаткувати широкомасштабну Міжнародну акцію “Свічка моління”, метою якої є вшанувати пам'ять про мільйони невинних жертв та привернути увагу світової громадськості до справжніх причин цієї трагічної сторінки нашого народу.

Клич акції - "Не даймо згасити свічку правди і пам"яті!".

Передбачається, що від червня до листопада 2010 р. Міжнародна акція “Свічка моління” відвідає Україну і всі країни, де діють організовані українські громади, та буде проведена біля пам’ятників чи пам’ятних знаків Голодомору, в українських церквах або в інших публічних місцях за активної участі українців, місцевого населення різного віровизнання, політиків та представників влади. “Свічка моління” також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації Об’єднаних Націй.

Планується, що акція розпочнеться y суботу 28 травня 2010 р. перед Пам'ятником та Музеєм Голодомору в Києві проведенням панахиди, посвяченням та передачею свічок моління представникам областей України та українських громад світу. У цей же день заплановано проведення панахиди в усіх українських церквах діаспори.

Український Інститут Національної Памяті погодився долучитися до цієї акції.

Кульмінаційним моментом цієї акції має стати її завершення в Україні в листопаді 2010.

Україна пам’ятає - Світ визнає!
Ukraine Remembers – The World Acknowledges!
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 3784
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА