DataLife Engine > В Америці > У Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»

У Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»


27 квітня 2010. Разместил: Olena

У  Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»
Посол України до ООН п. Юрій Сергеєв та Генеральний Консул у Нью Йорку п. Сергій Погорельцев

З словом привітання до присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважений Посол України до ООН п. Юрій Сергеєв, який наголосив, що приймаючи делегації з України, котрі прибули на відкриття виставки «Україна – Швеція на перехрестях історії» («Іван Мазепа») в Українському музеї та на симпозіум з питань Чорнобильської катастрофи, має приємність запросити гостей та представників місцевої громади і консульських служб оглянути виставку художника Костянтина Чеховського, яка саме цього дня відкривається у Місії України при ООН, і діятиме до 17 травня.

У  Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»
Митець Костянтин Чеховський (праворуч) з організаторами виставки Послом України до ООН п.Юрієм Сергеєвим та Головою Всеамериканського громадського об'єднання "Нова Українська Хвиля" п.Мирославою Роздольською на фоні картини "Світло Воскресіння" 

Виставка, зоорганізована Всеамериканською громадською організацією «Нова Українська Хвиля» спільно з Представництвом України при ООН має на меті ознайомити громадськость з творчістю цікавого художника, представника нової хвилі еміграції, який сміливо використовує свої оригінальні засоби відображення дійсності через символи і знаки. Цей пошук власного стилю іноді не вписується  в установлені академічні рамки, до яких звикли художники старшої генерації, але в цьому і є «сутність сюреалізмумистецької течії, що виникла як альтернативний “пошук справжньої реальності” внаслідок панування філософії  особисто-чуттєвого суб’єктивизму», – пише мистецтвознавець Олена Шапіро з Києва.

 

Одинадцять робіт художника виставлених на суд глядачеві – це  всього лиш невелика частина полотен із його власної багатої колекції. Об’єднані під назвою «Погляд у вічність», вони розкривають багатогранність жанрової палітри  творчого доробку митця та унікальне глибоко філософське ідейне підгрунття  його робіт. Погляд у Вічність за допомогою пензля, – це запрошення до роздумів», – сказав у своєму слові до глядача Костянтин Чеховський. «Кожна мить нашого життя на землі супроводжується великою кількістю ліній зв’язку з усіма, хто нас оточує та з усім, що нас оточує – видимих і невидимих, односторонніх і двосторонніх, позитивних і негативних. В кожну мить деякі з цих ліній перериваються, інші зникають назавжди, нові утворюються. Зв’язки породжують дії. Так формуються наші душі, – лаконічно передав своє бачення світобудови митець, підкресливши, що серед цих незчислених ліній зв’язку існує  одна постійно діюча двостороння  ідеально надійна лінія  – зв’язку з Космосом і Богом».  А іІнформація, яку отримує Всесвіт – це відзеркалення кожної миті нашого земного життя. Що у Всесвіті? Що у Вічності? У цьому сенсі істина з усіх боків оточена її відсутністю. На цю тему можна тільки висувати гіпотези і фантазувати, – підсумував митець.


У  Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»

 

«Витонченість ліній та світло, яке випромінюють картини, створюють відчуття, що їх створила надзвичайно тонка чутлива душа, – каже п. Наталія Сергеєва, дружина Надзвичайного і Повноваженого Посла. Всі роботи  цікаві, але мені найбільше до вподоби такі картини, як «Почуття», «Полярність відзеркалення». Вони спонукають до роздумів, до розвитку власної уяви».

Понад 60 осіб були присутні на відкритті виставки, залишаючи добрі відгуки про  зорганізований захід. Біля однієї чи іншої картини збирались глядачі, дискутували. Це саме те, чого бажав досягнути художник. Особливу увагу  привертає картина «Неземне кохання», виконана мішаною технікою флюросцентними фарбами, які світяться. Вона виграє кольорами, створючи враження реального об’єкту у нереальному казковому світі.


У  Місії України при ООН 22 квітня відбулося відкриття виставки художника-сюреаліста Констянтина Чеховського «Погляд у вічність»


Не менше уваги привертає і кaртина Каталізатор”, де майстер зобразив шедеври зі спадщини світового мистецтва  у часовому просторі, де  є лише  Сучасність.  Як і така ж велика картина, на якій простір, час, енергія, передставлені через  образ буйних коней, обидва полотна заворожують відчуттям глибокого проникнення у  підсвідомість, де наша уява немає меж.

“Tворам Костянтина Чеховського властива переможнa місія засобами живопису створити  реальність, де закони людського існування перебувають у гармонії.”,. (Неземна любов,  “Гармонія», «Світло Воскресіння»). Майстер використвує в своїх полотнах певні символи, тому його твори мають  більш широке тлумачення, бо включають  не лише ідею як таку, але і всю складну систему взаємних звязків цієї ідеї з навколишнім світом, і це дуже сучасний підхід, бо зрештою, символика охоплює  майже всі категорії нашого життя, – пише про роботи Костянтина Чеховського  відомий критик– мистецтвознавець Олена Шапіро.

Ознайомитись з творчістю художника можна відвідавши сайт www.kchehovskyy.com