DataLife Engine > В Америці > Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись 17 квітня у Філадельфії

Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись 17 квітня у Філадельфії


27 квітня 2010. Разместил: Olena

Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись  17 квітня у Філадельфії
Учасники зборів разом прийшли поклонитися Туринській Плащаниці

Того дня до Філадельфії з’їхались члени осередків Всеамериканської громадської організації «Нова Українська Хвиля» на свої чергові звітно–виборні збори із різних штатів Америки. Місцем зібрання обрали Філадельфію з двох причин –  щоб разом поклонитись Туринській плащаниці, копія якої знаходиться саме у цьому місті, у катедрі Непорочного Зачаття та, щоб мати нагоду більше ознайомитись з роботою Філадельфійського осередку (голова Надія Петрик), який успішно розвивається, і має на своєму рахунку за останній рік багато цікавих заходів.

О 10 годині ранку  прочан від «Нової Хвилі' зустрів настоятель храму  Непорочного Зачаття о. Іван Демків, який провів молитву та екскурсію для нашої групи. Самі ж збори розпочалися о 1:00 дня в Українському Культурно–Освітньому центрі, де зібралось понад 50 учасників зібрання.


Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись  17 квітня у Філадельфії
Учасники Заальних зборів Всеамериканського громадського об'єднання "Нова Українська Хвиля". 


Гостей привітав член Ради Директорів Центру п. Любомир Пиріг, який  належить до попередньої хвилі еміграції, але є активним членом «Нової Української Хвилі».  Приємно зауважити, що пан Любомир щиро ділиться своїм досвідом не тільки з членами місцевого осередку, а й є добрим дорадником у багатьох питаннях і для голови Всеамериканської організації та членів  Координаційної Ради.

Збори відкрила Голова «Нової Української Хвилі»  у США Мирослава Роздольська і запросила о. Ігора Роїка пароха церкви Благовіщення у Філадельфії, провести молитву.  М. Роздольська з вдячністю пригадала, як два роки тому, коли тільки зорганізовувався Філадельфійський осередок, і було важко знайти місце для перших установчих зборів, о. Ігор був єдиним, хто пішов на зустріч,  дав можливість зібратись саме на його парафії, поблагословивши створення осередку. Сьогодні це один з найчисленніших і найбільш активний осередок, діяльність якого є достатньо відчутна у  Філадельфійській українській громаді.

У своїй допоповіді про проведену роботу з березня минулого 2009  року по квітень цього  2010 року, Мирослава Роздольська  проаналізувала динаміку зростання організації, як за кількістю членів, так і у створенні нових осередків, яких було зареєстровано два за звітний період – У Рівергед, НЙ та у м. Нью Йорку,  перебувають на організаційному етапі ще два – у Колумбусі, ОГ та на Флориді.

Координаційна рада,  яка  приймає основні  рішення у період між зборами на  своїх засіданнях, що проводяться раз на півтора – два місяці у  формі телефонічних конференцій,  здійснила велику працю в питаннях  підготовки участі організації у парламентських  слуханнях з питань закордонного українства, на яких було представлено два проекти законів: «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо вдосконалення виборчих процедур) (Автор тодішня голова Балтимор–Вашингтонського осередку Христина Горбачевська) та «Пропозиції до міждержавної угоди «Про отримання Американської пенсії в Україні українськими і американськими громадянами», розроблений Комісією з питань соціального забезпечення, керівник Надія Петрик, голова Філадельфійського осередку). Ці та інші питання співпраці з українськими урядовими структурами висвітлені у книзі Мирослави Роздольської «Вільна особистість – творець своєї долі та співтворець історії свого народу», презентацію якої п. Мирослава коротко зробила, передавши книги всім учасникам зборів.

Добрий початок співпраці розпочався із американськими структурами, як на місцях так і через участь в Українських днях у Вашингтоні, зорганізованих Інформаційною Службою УККА,  яку очолює Михайло Савків. У минулорічних заходах в рамках Українських днів у Вашингтоні взяли участь сім членів від «Нової Української Хвилі». Цього року організацію представляли троє учасників – члени Балтимор–Вашингтонського осередку, разом із новообраною головою Оленою Стасишин.

«Наш попередній досвід дуже важливий, – сказала Мирослава Роздольська, – Але на сьогоднішньому складному етапі в історії Української держави маємо випрацювати нову стратегію і тактику дій. Згортання демократії, порушення Конституції – незалежність, суверинітет нашої держави у небезпеці. Ми мусимо діяти і ми будемо діяти  відповідно до цих прикрих обставин», –  сказала Мирослава Роздольська.

 Вона також зупинилась на питаннях культурно–просвітницької–діяльності організації. Особливо успішним був проведений 6 червня минулого року у Стемфорді, КТ фестиваль «Калинові острови», у якому взяли участь майже всі осередки та члени «Нової Української Хвилі» з 15 штатів США. «Такі заходи, проведені спільними силами, зміцнюють організацію, і є нашим чималим внеском у збереження традицій та  ознайомленням з українською культурною спадщиною людей інших національностей серед, яких ми живемо, – підкреслила М. Роздольська.

Ії доповідь доповнили голови осередків: Богдан Бохонок, Пітсбург, ПА, Надія Петрик, Філадельфія; Остап Стахів, Клівленд, ОГ; Іван Трач, Рівергед, Н.Й.; Олена Стасишин, Балтимор–Вашингтон; Надія Довгань, заступник голови осередку з Пасейку, Н.Дж; Олексій Нікітін, Нью Йорк, звітуючись про роботу своїх осередків.  Варто підкреслити, що там, де є осердки «Нової Української Хвилі» оновлюється життя у громаді, відроджуються школи українознавства, як у  Пітсбургу, відбуваються величаві святкові імпрези з нагоди Дня Незалежності України та  інших важливих подій в історії  нашого народу.

На зборах обрано новий склад Координаційної Ради  у складі 11 осіб. Затверджено склад Статутної, Контрольної та Номінаційної Комісій. Головою «Нової Української Хвилі» на наступних два роки обрано Мирославу Роздольську.

У  питанні «Різне» надійшло багато пропозицій щодо планів організації на наступний рік та розширення її діяльності. Зокрема,  студентка Віра Партен виступила з ініціативою про спільні виступи проти антиукраїнської політики Міністра Науки та Освіти Табачника. Дарія Розумна з Клівленду запропонувала розпочати підготовку заяв до українського уряду щодо отримання пенсій зароблених в Україні та інше.


Збори закінчились подячною молитвою, яку провів о. Ханас, парох Української Православної Церкви Покрови Пречистої Діви Марії. Він поблагословив членів «Нової Української Хвилі» на активну та наполегливу працю для добра громади і України.

Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись  17 квітня у Філадельфії
Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись  17 квітня у Філадельфії Річні звітно–виборні збори «Нової Української Хвилі» відбулись  17 квітня у Філадельфії
Фрагменти літературно-мистецької композиції "Було колись на Україні"

Після святкового обіду, яким пригостили учасників зборів господарі – члени Філадельфійського осередку, вони представили  ще й цікаву літературно–мистецьку  композицію за   творами Тараса Шевченка «Було колись на Україні». У концертній програмі виступили також  піаністка Христина Таркіт, яка  чудово виконала  твори українських композоторів та бандурист Заслужений артист України Остап Стахів, голова Клівлендського осередку «Нової Української Хвилі», який закликав усіх присутніх разом заспівати патріотичну пісню «Не пора, не пора» на слова Іванa Франка.

 

Оксана Бурда