DataLife Engine > В Америці > ІНФОРМАЦІЯ щодо підготовки та проведення виборів Президента України

ІНФОРМАЦІЯ щодо підготовки та проведення виборів Президента України


16 грудня 2009. Разместил: Olena

     19 жовтня цього року офіційно розпочався виборчий процес в Україні, метою якого є обрання 17 січня 2010 року Президента України.

      Генеральне  консульство України в Нью-Йорку  звертає увагу громадян України, які проживають або тимчасово перебувають у консульському окрузі – зі штатами Нью-Йорк (NY), Нью-Джерсі (NJ), Конектикут (CT), Масачусетс (MA), Пенсильванія (PA), Мейн (ME), Нью-Гемпшир (NH), Род-Айленд (RI), Вермонт (VT) – до суттєвих змін в електоральній законодавчій базі України, які сталися після проведення останніх президентських виборів.

      Серед цих змін особливо слід відзначити прийнятий у 2007 році Закон України «Про Державний реєстр виборців», відповідно  до якого всі вибори в Україні, у т.ч. чергові вибори Президента України, повинні проводитися на підставі даних Державного реєстру виборців.

      З метою забезпечення конституційних прав громадян України кожен виборець має право подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру. Відповідно до статті 19 Закону особа, яка набула права голосу та проживає або на час набуття права голосу перебуває за межами України, може звернутися до консульської установи за місцем свого проживання чи перебування із заявою щодо свого включення до Реєстру.  

* * *

     Генеральним консульством України в Нью-Йорку опрацьовано та на постійній основі здійснюється подання оновлених даних до Державного реєстру виборців. Зокрема, особи, які були узяті на консульський облік у Генеральному консульстві України в Нью-Йорку за період з січня по серпень 2009 року, були внесенні до бази даних Реєстру.

      Відповідно  до статті 20 Закону України «Про Державний  реєстр виборців» кожен виборець, у разі зміни його персональних даних, може звернутися до дипломатичного представництва або консульської установи за місцем проживання (перебування) за кордоном із заявою про внесення змін до його персональних даних у Державному реєстрі виборців. Разом із заявою подається документ, що посвідчує особу і громадянство виборця – паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

      Нагадуємо громадянам України, які перебувають на консульському обліку в Генконсульстві та змінили адресу свого проживання, про необхідність надання останньої інформації про місце проживання. У випадку зміни виборчої адреси слід подати заяву до Генконсульства за новою виборчою адресою. До цієї заяви повинні додаватися документи (або належно засвідчені копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.  

      Генеральне  консульство України в Нью-Йорку наголошує, що лише ті громадяни, особисті дані яких внесено як до консульського обліку, так і до Державного реєстру, матимуть змогу забезпечити своє конституційне право взяти участь у голосуванні на виборах Президента України.


ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ

постановки на консульський облік


Громадяни України, які тимчасово перебувають у США на території консульського округу Генерального консульства України в м. Нью-Йорк більш ніж три місяці (але строк обумовлений), зокрема:

- у довгостроковому відрядженні (перебувають за кордоном у слажбових справах терміном більше ніж 6 місяців та мають візу відповідної категорії);

- на навчанні (проходять навчальний курс в навчальному закладі за кордоном та мають візу відповідної категорії),

- на стажуванні (набувають досвіду виконання завдань та обов'язків певної спеціальності та мають візу відповідної категорії),

- працюють за контрактом (працевлаштовані за кордоном та мають візу відповідної категорії),

- на лікуванні (перебувають за кордоном з метою лікування та мають візу відповідної категорії),

для постановки на тимчасовий консульський облік та відповідного оформлення паспорта повинні подати до Генконсульства України в м. Нью-Йорк такі документи:

  • оригінал паспорта.
  • заповнену облікову картку встановленого зразка (подано нижче у додатку)
  • 1 кольорову фотокартку паспортного розміру (3,5 х 4,5 см., анфас)
  • особисту заяву із зазначенням: адреси постійного проживання в Україні та тимчасової адреси в США (в т.ч. area code та номер телефону і факсу), мети і обставин приїзду до США, орієнтовного часу повернення в Україну (подано нижче у додатку)
  • лист від адміністрації з місця роботи, навчання, тощо, в якому обов'язково позначається дата зарахування на роботу, навчання, тощо і дата можливого закінчення контрактної угоди, навчання, стажування, лікування, тощо.
  • документ (відмітка в паспорті), який підтверджує наявність у громадянина дозволу на перебування та статус перебування в США (у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, на лікуванні або працюють за контрактом) – дійсна віза відповідної категорії, дозвіл на працевлаштування, форма I-20 тощо та, у разі наявності, картка соціального страхування - Social Security Card;

Узяття на облік громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, здійснюєься безкоштовно.

Громадянам України, які прибули на постійне місце проживання до США (отримали дозвіл органів внутрішніх справ України на виїзд до США на ПМП, про що свідчить штамп у паспорті громадянина України для виїзду за кордон "постійне проживання в США") і мешкають на території консульського округу Генерального консульства України в м. Нью-Йорк для постановки на консульський облік необхідно подати до Генерального консульства України в м. Нью-Йорк такі документи:


Якщо документи пересилаються поштою, необхідно додати передплачений конверт із зворотною адресою (лише Express Mail) для повернення паспорта. При цьому, на конверт Express Mail мають бути наклеєні:

- марка відповідної вартості;

- поштовий ярлик (mailing label), на якому написані адреса відправника – From: Consulate General of Ukraine in New York, 240 E 49th Street, New York, NY 10017 та адреса отримувача – To: адреса пред'явника паспорта).

 

Форма 1: Облікова картка громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

tko_anketa-1.pdf [96.11 Kb] (завантажень: 34)

 

Форма 2: Заява про прийняття на тимчасовий консульський облік.

tko_zayava-1.pdf [51.07 Kb] (завантажень: 31)