Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Україні : Нова Українська Хвиля на парламентських слуханнях у Верховній раді України 14 жовтня 2009 року  
 
   
 
 
   
 
Весною 2009 року,наша організація - Всеамериканське громадське обєднання  „ Нова Українська Хвиля” отримала запрошення прийняти участь у парламентських слуханнях Верховної Ради України iніцiйованих Комітетoм Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Наш Філядельфійський осередок вирішив представити рекомендації про підписання між Україною і США угоди на право отримання в Україні заробленої у США пенсії. І почалася тривала робота...

Робоча група була сформована у такому складі: Євген Луців  -  адвокат, Любомир Пиріг  -  консультант і Надя Петрик  -  за професією адвокат з України. Всі троє -  члени Філядельфійського осередку Нової Української Хвилі.

Робота тривала кілька місяців. Потрібно було переглянути і зробити висновки із майже 3000 сторінок американського законодавства,  яке регулює пенсійне забезпечення у США. Крім цього відбулися зустрічі із професорами правничої школи University of Pennsylvania, які максимально ділилися своїми знаннями і старалися допомогти нам у випрацюванні цього важливого документу. І, нарешті, праця була завершена.

9 жовтня разом із Мирославою Роздольською, головою Всеамериканського громадського обєднання „Нова Українська Хвиля” ми відлетіли до України. Там приєднався до нас Остап Стахів – головa Клівляндського осередку, який прибув на Батьківщину трохи раніше.

Парламентські слухання розпочалися о 2-й годині дня, 14-го жовтня 2009 року. Ми були щасливі побувати у Верховній Раді, куди зїхалися представники української еміграції з цілого світу. Це ж бо вперше, за всі роки незалежності нашої держави, нас хотіли послухати і ми мали про що сказати.

Разом із пропозиціями щодо пенсійного законодавства ми представили також проєкт змін і доповнень до Закону про вибори народних депутатів у якому чітко розроблена процедура кореспонденського голосування (пересилання бюлетенів поштою). Закон  розроблений головою Балтиморського–Вашингтонського осередку Нової Української Хвилі, Христиною Горбачевською, Kонсультантом була юрист з України Валентина Теличенко.

Всі документи були передані до відповідних комітетів і ми надіємося, що будуть прийняті до розгляду у Верховній Раді.

Ми усвідомлюємо, що Україна стоїть на порозі чергових виборів, розуміємо, як багато проблем є в нашій державі, але надіємося, що ці перші кроки взаєморозуміння поміж нами, українською діяспорою і українською державою, будуть ефективними.

А тепер, я хочу поділитися з Вами   нашими напрацюваннями, звичайно у скороченому вигляді.

 

„Сотні тисяч українців проживають і працюють у США. Одні з них є американськими громадянами українського походження, інші громадянами України, які працюють і проживають в США по зеленій картці, або робочій візі. Ці люди були б раді повернутися на свою батьківщину, що автоматично привело б до збільшення населення України, але на їхньому шляху стоять вагомі перешкоди.

Частина з цих людей, які ще не досягли пенсійного віку, хотіли б про фесійно працювати і проживати в Україні, але в такому разі вони зустрічаються з небезпекою:  втратити американського соціального забезпечення та бути оподаткованими на соціальне забезпечення двічі – як з боку США, такі з боку України.


Частина з них, які вже заробили американське соціальне забезпечення (а для цього потрібно пропрацювати на терені США 40 кварталів і сплачувати податки до органів соціального забезпечення США)  не мають права отримувати свою пенсію та інші бенефіти американського соціального забезпечення на території України.


З чого складається американське соціальне забезпечення?


Це виплата заробленої пенсії, виплата компенсації у випадку втрати працездатності та у випадку смерті одного з подружжя, чоловік чи дружина та їхні діти мають право на отримання пенсії заробленої померлим.


Який є розмір американської пенсії? Приблизно він коливається від 800 до 2400 доларів США.


З такою пенсією можна було б прожити безбідно в Україні. Але проблема є в тому, що Україна не належить до переліку держав, де можна законним шляхом отримувати американську пенсію.


Не вирішено також проблеми для американських компаній, які хочуть робити бізнес в Україні. Американська компанія, яка працює в Україні, так само, як її працівники, є обєктом подвійного оподаткування , як з боку України так і з боку США.


Після викладених фактів зрозуміло, що ні працівники, ні американські компанії, а ні американські пенсіонери  не мають жoдного заохочення працювати, або проживати в Україні.


Що на цьому втрачає Україна? 


1. Здорову співпрацю із Заходом;


2. Інвестиції іноземного капіталу в Україні;


3. Зріст і розвиток української економіки.


Як виправити цю ситуацію?


Першим кроком має бути підписання Україною з США угоди на право отримання американських пенсій в Україні. На сьогодні кілька пострадянських країн, а саме: Вірменія, Естонія, Латвія, Литва і Росія

мають такі угоди.

Друге, потрібно реорганізувати банківську систему України до того  рівня, який дозволяє право на прямі вклади американської пенсії до українських банків, тобто, на так званий, Direct Deposit.


І останнє, Україна повинна підписати з США  Підсумковий договір, який дозволяє не тільки отримувати в Україні американську пенсію, але і інші бенефіти американського соціального забезпечення, так як виплату компенсації по втраті працездатності, виплати пенсії у випадку смерті одного з подружжя  його половині і їхнім дітям. Крім цього договір забороняє подвійне оподаткування  працівника і роботодавця, бо тільки уряд, який виплачуватиме пенсію, має право стягати податки.


І останнє, якщо комбінація пенсії з двох країн не дорівнює мінімальному розміру американської пенсії, то договір може кваліфікувати праців ника на цей американський мінімум.”

Голова Філядельфійського осередку

Нова Українська Хвиля                                                      Надя  Петрик

 

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2628
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА