Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Домагання УВКР і СКУ щодо представництва закордонних українців у державних органах  
 
   
 
 
   
 

Дивує пропозиція УВКР про висунення 10 українців із-за кордону до Верховної Ради України, яких повинні обирати за кордоном, домовившись із партіями про місця в їхніх списках (?!). А СКУ також пропонує своїх представників До Парламенту й Уряду (за якою і з ким домовленістю?!). 


Не 10 сумнівно обраних за нинішньою антиконституційною партійною виборчою системою українців із-за кордону мають представляти інтереси всього українського суспільства у Верховній Раді, а всі громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, повинні отримати право обирати і обиратись до всіх рівнів рад від сільської до Верховної, а голосувати вони повинні не на закордонних виборчих дільницях, а в Україні - на виборчих дільницях за місцем своєї реєстрації поштовими бюлетенями, як робиться в цілому світі.
Створення міністерства чи комітету з питань закордонного українства саме собою дуже проблематичне, та якби таке відомство навіть створили, це не розв"яже цілого комплексу проблем, пов"язаних із закордонним українством, породжених діючою владою в Україні. А щодо найпекучіших проблем громадян України за кордоном - українських мігрантів, то вони лишаться поза компетенцією названого відомства, яке орієнтують тільки на закордонних українців. Знову громадяни України за кордоном з невизначеним правовим статусом лишаються поза увагою держави? Тому МГОУ "Четверта Хвиля" за результатами парламентських слухань звернулась до Президента, Верховної Ради й Кабінету Міністрів України з системними пропозиціями комплексного розв"язання проблем української міграції й еміграції - українських громадян за кордоном і закордонних українців - усіх українських людей. Нижче подаємо текст цього листа-звернення.

 

Редакційна рада УСІМ МГОУ "Четверта Хвиля"

Звернення МГОУ "Четверта Хвиля" до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України з вимогою системного розв"язання комплексу проблем українців на Батьківщині й за кордоном

 

«ч е т в е р т а  х в и л я»

      міжнародна громадська організація українців 


 

29.10.2009 р.

№ 16/16-09

    Президентові  України

    В. А. Ющенку  


 

Голові  Верховної Ради України

В. М. ЛИТВИНУ 


 

Прем’єр-міністрові України

Ю. В. ТИМОШЕНКО 


 

    14 жовтня 2009 р. в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулись парламентські слухання «Закордонне українство: сучасний стан та перспективи співпраці». На жаль, ні назва слухань, ні самі слухання не охопили всієї проблематики перебування українців за кордоном. Значною мірою це сталося тому, що правовий статус закордонних українців, або еміґрантів (українців, які є громадянами інших держав), визначено законодавчо, а правовий статус українських міґрантів (громадян України, які перебувають за кордоном) досі не визначено, наче такого соціального явища у нас і немає. Водночас сьогоднішні українські міґранти становлять дуже значну частину працездатного населення України, і від ставлення держави до них залежить, чи повернуться вони на Батьківщину, чи стануть еміґрантами. Сьогодні знехтуваний Українською державою міґрант – це завтрашній еміґрант, назавжди втрачена частка дорогоцінного людського капіталу країни.

    Учасники  слухань від Міжнародної громадської  організації українців «Четверта  Хвиля», представники численних громадських об’єднань громадян України за кордоном, порушили складний комплекс животрепетних проблем сучасної української міґрації, які потребують негайного розв’язання спільними силами Президента, Верховної Ради й Кабінету Міністрів України:

    1. Стан забезпечення конституційного права обирати й бути обраним (активне й пасивне виборче право) громадян України за кордоном як основи їхньої участі в управлінні державою.

    (Довідково. Нині у світі близько 70 млн. населення – міґранти. Участь українців у глобальних світових міґраційних процесах вражаюча: українські трудові міґранти становлять понад 10% (близько 8 млн., а в сезонний пік їхня чисельність майже подвоюється) від загальної кількості міґрантів у світі. Частка українських еміґрантів та міґрантів, відносно до загальної чисельності українців (близько 65 млн.), найвища у світі. В цілому понад 45% українського етнічного соціуму живе за межами України. Отже, українське соціальне єство розділене майже надвоє, а спорожнілу соціальну нішу заповнюють імміґранти з ще менш розвинених країн, які деформують соціокультурне середовище України. Цей показник особливо тривожний на тлі депопуляції українського народу – низької народжуваності й високої смертності. Внаслідок четвертої хвилі міґрації й еміґрації Україна постійно втрачає значний генетичний, духовно-інтелектуальний, фізичний, репродуктивний, творчо-науковий, економічний потенціал. Україна як донор інвестує свій людський капітал в економіку практично всіх розвинених країн світу на шкоду собі. Українці стають пропащою силою для України).

    Загальна  чисельність громадян України за кордоном становить близько 25% усіх українських виборців. Через різноманітні штучні перешкоди для волевиявлення громадян за кордоном (недостатня кількість закордонних виборчих дільниць, їх низька пропускна спроможність та неналежний контроль за їх діяльністю) влада обмежила доступ громадянам, які перебувають за кордоном, до виборчого процесу: Але українські громадяни, які тимчасово перебувають за кордоном, позбавлені не тільки права обирати, а й права обиратися до рад усіх рівнів, як і всі 97% безпартійних громадян України. Діюча партійна система виборів суперечить чинній Конституції України, порушуючи пряме виборче право громадян: політичні партії, ставши посередниками між суспільством і владою, усунули від безпосередньої участі в управлінні державою майже всіх українських громадян, у тім числі й тих, які перебувають за кордоном. Масове порушення виборчого права українських трудових міґрантів призвело до того, що фактично 25% громадян України усунуто від виборчого процесу. З вимогою про необхідність розв’язання цієї пекучої соціально-політичної проблеми українські громадські організації за кордоном постійно звертаються до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України ще з 2003 р.

    Зважаючи  на порушення конституційного прямого виборчого права громадян України й на специфічну проблему, пов’язану з масовою українською трудовою міґрацією, необхідно внести зміни до Закону України «Про вибори», скасувавши партійну виборчу систему, яка суперечить чинній Конституції України, й повернувши мажоритарну, таким чином законодавчо забезпечити всім українським громадянам, як в Україні так і за кордоном, можливість брати участь у виборчому процесі з активним і пасивним виборчим правом (право обирати й обиратися до рад усіх рівнів) та з запровадженням практики поштового голосування для громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном і повинні брати участь у виборах за місцем своєї реєстрації в Україні (цей досвід широко використовують країни, громадяни яких тимчасово проживають за кордоном).

    2. Стан соціального й правового захисту українських громадян за кордоном.

    У розпал світової економічної кризи, одним із найефективніших засобів боротьби з якою є зменшення податкового тягаря, Кабінет Міністрів України приймає Постанову № 236 від 5 березня 2009 р. про оподаткування фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України. Ця постанова прирівнює трудових міґрантів до підприємців і вимагає від них сплати єдиного податку. Це аморальне й протиправне урядове рішення тільки посилило соціальну напругу в середовищі заробітчан та їхніх родин в Україні, а що найгірше – породило настрої неповернення українців на батьківщину, де влада не забезпечує людей працею, а тільки старається поживитися за їхній рахунок та обмежити конституційні права громадян, зокрема виборче право. Зважаючи на гостроту порушених проблем, МГОУ «Четверта Хвиля» вимагає від Кабінету Міністрів скасувати Постанову № 236 від 5 березня 2009 р. як таку, що суперечить Конституції України та Державній програмі співпраці з закордонними українцями на період до 2010 року, що визначає державні пріоритети в цій сфері. Тому також домагаємось від Кабінету Міністрів забезпечити належне виконання Державної програми співпраці з закордонними українцями на період до 2010 року.

    МГОУ  «Четверта Хвиля» наголошує, що для визначення правового статусу українських трудових міґрантів і членів їхніх сімей, встановлення правових і соціальних гарантій їхнього захисту та для подолання комплексу проблем, пов’язаних із трудовою міґрацією, необхідно прийняти Закон України «Про правовий статус українських трудових міґрантів»(законопроект уже розробила Комісія УГКЦ у справах міґрантів). 

    3. Стан міґраційної політики в Україні.

    Необхідно невідкладно створити в Україні належну правову базу з питань міґрації, що убезпечить державу від неконтрольованих потоків нелегальних імміґрантів, також убезпечить українських громадян від транснаціональних кримінальних мереж, які займаються нелегальним працевлаштуванням і работоргівлею, та ґарантуватиме своїм трудовим міґрантам легалізацію на основі двосторонніх угод про тимчасове працевлаштування й соціальний захист за кордоном, а головне – забезпечить їм можливість повернення додому.

    Нині  майже половина всього світового  українства живе за межами України, а в структурі державного управління нема спеціалізованого, адекватного кількості закордонних українців та громадян України за кордоном, добре укомплектованого відповідними фахівцями, наділеного необхідними повноваженнями й матеріально-фінансовими ресурсами органу. У зв’язку з цим МГОУ «Четверта Хвиля» наполягає на створенні в структурі Кабінету Міністрів України Міністерства з питань українців за кордоном. Головною функцією цієї інституції має стати повсякденна реалізація державної стратегії щодо консолідації світового українства, утримання новітньої міґраційної хвилі в полі української державності та повернення українських міґрантів на Батьківщину.

    4. Державна стратегія співпраці з українцями за кордоном.

    Знов-таки, Україна, маючи майже половину своїх людей за кордоном, до сьогоднішнього дня не розробила науково й геополітично обґрунтованої стратегії співпраці з українцями за кордоном: українцями-автохтонами, українською діаспорою, українськими міґрантами. У зв’язку з цим МГОУ «Четверта Хвиля» вимагає відновлення розробки спільними зусиллями громадськості, представників депутатського корпусу й відповідних урядових структур та прийняття Верховною Радою України Державної стратегії України щодо закордонного українства.

    Убезпечення українського соціуму від подальшої деструкції, необхідність залучення людських ресурсів до будівництва Української держави потребує розробки й послідовної реалізації державної стратегії співпраці України з українцями за кордоном. Корпус стратегічних документів, законодавчих та державних актів обов’язково має розглядати українських трудових міґрантів як специфічну складову частину українців за кордоном, робота з якою потребує відповідних підходів і методології.

    5. Державна політика щодо подолання причин і наслідків масової трудової міґрації з України.

    Для подолання причин масової трудової міґрації з України й породжених нею соціальних, морально-правових та інших проблем МГОУ «Четверта Хвиля» вимагає:

    5.1. Негайної розробки та ефективної реалізації комплексної економічної програми відродження й розвитку реального сектору економіки. Стрижнем цієї програми, головною її метою і засобом має стати усунення головної причини, яка породжує масову трудову міграцію з України – постійно і штучно впроваджуваних низької вартості праці українського працівника та незначної, порівняно з іншими країнами, її частки у вартості кінцевого продукту, роботи або послуги. 

    5.2. Негайної розробки та послідовної реалізації соціально-економічної Державної програми «Повернення на батьківщину українських трудових міґрантів» з метою забезпечення соціальних прав українців в Україні й за кордоном, збереження, відновлення духовно-інтелектуального й фізично-генетичного ресурсу та соціальної структури й добробуту нації й економічної могутності Української держави. Зволікання з розв’язанням цієї нагальної проблеми, а також безвідповідальні рішення урядовців про запровадження фактично подвійного оподаткування трудових міґрантів призводять до переходу українських громадян у статус еміґрантів і до втрати Україною кількох поколінь.

    6. Стан правового  захисту українців, які перебувають за кордоном.

    МГОУ  «Четверта Хвиля» вимагає створення  дієвої системи гарантованого захисту  інтересів і прав закордонних  українців (автохтонного українства й української діаспори) та українських трудових міґрантів у країнах перебування. Людські, професійні, соціальні права українських громадян за кордоном часто і масово нехтуються, але, як правило, у більшості випадків українська держава поки що сором’язливо ухиляється від їх захисту, мотивуючи свою позицію неможливістю втручання у законодавство інших країн або іншими сумнівними причинами. Через порушення конституційного обов’язку держави, захищати своїх громадян, які знаходяться за кордоном, мільйони наших співвітчизників залишаються сам-на-сам зі свавіллям європейських, американських, світових роботодавців і чиновництва.

    Крім  захисту права українських громадян на життя, працю, визнання освітньої  і фахово-кваліфікаційної компетентності, пенсійне та інше соціальне забезпечення суттєве значення має також правовий захист інвестицій українців, які перебувають за кордоном, в українську економіку. МГОУ «Четверта Хвиля» вимагає негайного створення такої системи правового захисту, що гарантуватиме залучення фінансових ресурсів закордонних українців та громадян України, які працюють за кордоном, у розвиток Батьківщини.

    7. Стан інформаційно-культурного забезпечення закордонного українства, в тім числі й українських громадян за кордоном, з боку України.

    Поки  що системно акумулює й поширює інформацією про життя в Україні й українців у світі в культурній, освітній, економічній, політичній сферах, охоплюючи близько 100 країн, де живуть українці, лише структурний підрозділ МГОУ «Четверта Хвиля» – Українська світова інформаційна мережа (УСІМ). УСІМ провадить цю важливу державницьку діяльність на громадських засадах без жодної фінансової підтримки. Для систематизації інформаційно-культурного життя в Україні й українців за кордоном і для належного забезпечення культурного розвитку українського соціуму в єдиному інформаційному просторі необхідно запровадити державну програму інформаційного забезпечення світового українства та створити в КиєвіІнформаційний центр світового українства. Він повинен мати потужну ресурсну базу, використовувати передові технології. Підрозділами Центру мають стати Видавничий та медіа департаменти, Музей внеску українців у світову цивілізацію, Галерея сучасного українського мистецтва у світі тощо.

    8. Стан забезпечення  освітньо-наукового розвитку українських громад за кордоном.

    Необхідне державне забезпечення включення всіх культурно-освітніх ініціатив українців  за кордоном у системи української  освіти й науки та акумулювання в  Україні їхніх духовно-інтелектуальних  набутків для розвитку вітчизняної  освіти й науки.

    9. Надання інформаційно-консультативної  допомоги українським  трудовим міґрантам  у країнах їхнього  перебування за  сприяння консульських  установ України  та представників  МГОУ «Четверта  Хвиля». МГОУ «Четверта Хвиля» пропонує проект створення при консульських установах України за кордоном патронатної служби для інформаційно-консультативної допомоги  своїм громадянам. Реалізація цього проекту стане першим кроком до системного вирішення ряду соціальних проблем заробітчанства за допомогою громадськості та важливим поступом України до європейських стандартів у царині забезпечення  міжнародних норм прав людини.

    Провідним до всіх заявлених нами питань є  питання узаконення в Конституції  України української державницької ідеології. Тільки українська державницька ідеологія як система духовно-соціально-правових орієнтирів здатна об’єднати всіх українців на батьківщині й за кордоном в інтересах України, незалежно від їхньої конфесійної та партійної належності. Тільки українська державницька ідеологія може стати консолідуючим чинником для всього світового українства. Провідна ідея співпраці  всіх державних, громадських і приватних структур закладена в ідеологемі МГОУ «Четверта Хвиля» та ВГО «Українська Взаємодопомога»: «Українці – для України!» (тут передбачено право та обов’язок кожного українця творити самостійну національну державу).

    На  принципах національної державницької  ідеології повинна ґрунтуватися  стратегія розвитку суспільства  й держави, що її має розробити відповідна Національна комісія на чолі з Президентом України. Національна державницька ідеологія й стратегія розвитку є гарантами творення й збереження інституту держави, що підтверджує багатовікова історія розвинутих країн. Засади державницької ідеології й стратегії необхідно запроваджувати невідкладно, оскільки нинішні світові тенденції глобалізації надто негативно проявляються в Україні, що загрожує заміною держави на недержавні структури (анклави, соціополіси тощо), які функціонують у межах держави поза національним соціокультурним середовищем винятково в корпоративних інтересах. МГОУ «Четверта Хвиля» виступає з ініціативою невідкладного узаконення в Конституції України національної державницької ідеології, прийняття на її засадах стратегії злагодженого розвитку України та запровадження нової ідеології управління суспільством і економікою за цілями й результатами.  


 

    З огляду на важливе державне значення розв’язання означених вище та інших проблем, МГОУ «Четверта Хвиля» підтримує однозначний підсумковий висновок нинішніх слухань щодо закордонного українства – провести спеціальні парламентські слухання з проблем української трудової міґрації восени 2010 року.

    Представники  МГОУ «Четверта Хвиля» та ВГО «Українська Взаємодопомога» готові взяти активну участь у розробці концепції й програми цих надзвичайно актуальних слухань, а також здійснити відповідну організаційно-мобілізаційну та координаційну роботу щодо залучення до участі в слуханнях найбільш активних лідерів і представників численних українських громадських організацій, створених у країнах перебування. 


 

 

    Голова 

    МГОУ  «Четверта Хвиля»    О. А. ШОКАЛО 

    та ВГО «Українська Взаємодопомога»

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2962
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА