Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Культура : 40 днів без їжі і води - українці зняли фільм, подорожуючи за маршрутом першої експедиції Колумба  
 
   
 
 
   
 

Кадри з фільму «Шляхом Колумба».Троє відчайдушних чоловіків Голтіс, Костянтин Могильник та Андрій Су­прун із команди «Еквітас» провели 40 днів без їжі, майже без води та сну у відкритому океані. Подорож із Європи до Латинської Америки тривала від 28 листопада 2008 року до 6 січня 2009 року і була присвячена Різдвяному посту. Так само, як колись Колумб показав нові кордони знаного світу, українці вирішили спростувати переконання офіційної медицини і продемонструвати нові можливості людського тіла і душі. Унікальну експедицію під назвою «Шляхом Колумба» зафіксував найкращий у СНД кінооператор Сергій Михальчук («Коханець», «Мамай», «Мій зведений брат Франкенштейн»).

Документальний фільм англійською мовою про сухе голодування, а також виживання в екстремальних умовах покажуть восени на телеканалах National Geographic, Discovery, BBC. Україномовна версія буде готова наприкінці літа.

У ролі оповідача виступає Жерар Депардьє, який зіграв Христофора Колумба у фільмі «1492: Завоювання раю». «Як актор у фільмі я намагався уявити, що ці люди відчували, перебуваючи 40 днів без їжі, і якийсь час ще й без води... Я обов’язково розповім вам, що це можливо», — каже Депардьє на початку фільму.

Перші шість днів подорожі був серйозний шторм вісім–дев’ять балів, інколи й 11 балів. Свій вчинок у команді рекордом не вважають, хоча 14 днів без води — факт сенсаційний. Сучасна медицина стверджує, що після трьох днів в організмі розпочинаються незворотні фізіологічні процеси і настає смерть.

«Це був не подвиг, а просто експеримент, в окремі моменти якого нас рятувало усвідомлення того, що Господь дає стільки випробувань, скільки людина здатна витримати, — ділиться враженнями Голтіс. — Ми пішли шляхом Колумба не для того, щоб поставити рекорд. У фільмі ми будемо говорити і про те, як вижити в екстремальних ситуаціях, і про те, як важливо зберегти красу навколишнього світу».

Психоаналітик Олег Чабан каже, що цим людям допоміг пережити такі випробування командний дух, а на сам екіпаж впливав зв’язок із материком через звичайні sms–ки, які сотнями приходили щодня.

Упродовж мандрівки Голтіс втратив 20 кг, Костянтин — 12 кг, Андрій схуд майже на 17 кг. На яхті разом із ними були капітан Віталій Зелений, матрос Анатолій Бабарика, лікар із Канади Адріаан ван дер Варт, а також Сергій Михальчук. «Перед тим, як іти снідати, ми підходили до кожного з голодуючих і просили вибачення за те, що їмо. На католицьке Різдво та на Новий рік вони навіть нам допомагали робити салати. Це ще більше загартовувало їхню силу волі», — згадує матрос Анатолій Бабарика.

Для Михальчука експедиція «Шляхом Колумба» була найважчою в житті. З командою «Еквітас» він подорожує восьмий рік. «Мені як оператору було надзвичайно складно. Я не думав про красу кадру, не бачив заднього плану. За всю експедицію тільки три дні океан не штормував. Коли яхту весь час хитає, мені треба чотирма кінцівками тримати камеру, швидко відзняти і рятувати своє життя. Один необачний крок — і ти за бортом. У водах океану ще нікого не вдалося врятувати. Я щасливий, що ми всією командою зараз перед вами», — зізнається «УМ» Сергій Михальчук.

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4295
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА