Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Україні : Львівська інтелігенція відреклась від Тимошенко і стала на захист Ющенка  
 
   
 
 
   
 

«Заява, поширена у медіях минулого тижня Степаном Павлюком є абсолютно не правдива від першого до останнього слова», - заявив сьогодні, 7 жовтня, під час прес-конференції голова Секретаріату Львівського відділення Конгресу Володимир Парубій, коментуючи заяву про нелегітимність та право чинність відновлення Львівського відділення Конгресу української інтелігенції та створення на противагу львівської обласної ініціативи «Європейського конгресу України».

"Щодо Павлюка, ми вже йому не дивуємося. Він неодноразово оголошував себе тим, ким він не є. У 1994 році, коли ми створили Блок національно-патріотичних сил, і одностайно обрали головою Братуня, Павлюк через деякий час оголосив себе головою, пішов на радіо, телебачення, і так протягом року себе декларував. Це свідчить про безпринципність. – прокоментував В. Парубій – Він був головою ЛВ КУІ до 1999 року, коли став керівником виборчого штабу Леоніда Кучми. Він перейшов в інший табір, зайняв іншу позицію. Після виборів, із подачі Кучми він пішов на високу посаду у Київ. Він порвав будь-які зв’язки з львівською інтелігенцією, бо позиція львівської інтелігенції була зовсім іншою. І відтоді, це уже 10 років, він не контактує із львівським середовищем".

Почесний директор інституту екології Карпат НАН України, академік НАН України Михайло Голубець, перший заступник голови ЛВ КУІ попереднього складу заявив: "Степан Павлюк після обрання Кучми президентом був настільки переконаний, що стане міністром – будь-яким – чи культури, чи освіти, чи господарки, не мало значення, що цілковито занедбав роботу львівського відділення Конгресу, бо від цього не мав жодної користі. Він забезпечив собі підтримку, авторитет в адміністрації Президента".

"Останні 4-5 років ніхто на збори відділення Конгресу не запрошував, про засідання ніколи не було мови. У ситуації, коли приїхав до Львова Базів, почав зневажати Президента, дружину Президента, робити недостойні для інтелігента заяви, коли в цьому середовищі під впливом Базіва опинився Павлюк, то було цілком зрозуміло, що Павлюк робить іншу орієнтацію. Його не цікавить робота львівського відділення Конгресу, а цікавить робота в іншому середовищі, яка б дала йому можливість тепер стати якимось міністром. – додав академік Голубець – Тепер, коли почалося використання авторитету львівської інтелігенції для того, щоб заявляти від нашого імені, що ми будемо підтримувати кандидатуру Тимошенко на посаду президента, коли ще не оголошено про початок висунення кандидатур, коли ми чуємо по радіо, телебаченню, на різноманітних зустрічах то з учителями, то з аграріями, то з профспілками, то з іншими групами людей, обіцянки, що всім будуть підвищені зарплати, всі будуть забезпечені усім, що потрібно, але йде така дика інфляція і зубожіння народу, ми не змогли стояти осторонь".

За словами М. Голубця, чесні громадяни України, патріоти, не можуть стояти осторонь питання президентських виборів, оскільки від них залежить подальша доля України. "Якщо ми доведемо до того, що не Ющенко буде обраний Президентом, то не йде мова про особу, а йде мова проте, якою буде Україна, куди поведуть Україну. Якщо ми не оберемо Ющенка, це означає, що ми штовхаємо Україну на проросійські рейки, і що нас будуть вести знову у старий хомут, в якому ми були сотні, а потім у радянському хомуті ще десятки років. – прокоментував він. - Якщо придивитися до тих кандидатур, які себе висувають, то є ті амбітні люди, які дбають не про країну, а про своє "Я". Врешті-решт кожен хоче бути отаманом. То хвороба нашої нації зруйнованої, знищеної. І стоїть завдання від того рятуватися. Нам потрібно розвивати нашу державу, дбати про національні інтереси, представляти Україну на міжнародній арені, а якщо ту нашу державу буде представляти людина, яка не може відрізнити Стокгольму від Хельсінкі, Ахматової від Ахметової, і Кіровоградську область від Чернівецької, то чого ми тоді варті, і коли перестанемо бути німими рабами, і дивитися, щоб нас як телят водили на шнурку усі, кому заманеться, хто більший крикун, більший брехун, і більше грошей має".

Академік Голубець підкреслив, що у списку львівської обласної ініціативної групи зі створення "Європейського конгресу України" немає жодного члена президії і є жодного члена ради Львівського відділення Конгресу української інтелігенції колишнього складу, тому "вести мову, що хтось когось заміняє самовільно чи неправочинно – нісенітниця. Це явна спекуляція людей, які женуться за грішми і особистими вигодами".

Голова Львівського відділення Конгресу української інтелігенції, Герой України Борис Возницький заявив: "Ми не дуже впевнені, що нашого Президента оберуть. Якщо президентом стане інший, то ми хочемо, щоб він знав, що у Львові є така інтелігенція, що думає про збереження культури, національної спадщини, відродження духовності".
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2561
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА