Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Глава держави: журналісти мають бути активнішими у захисті досягнень свободи слова » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Україні : Глава держави: журналісти мають бути активнішими у захисті досягнень свободи слова  
 
   
 
 
   
 

altПрезидент України Віктор Ющенко закликає журналістів бути більш активними у темі утвердження та захисту в нашій державі свободи слова. На цьому Глава держави наголосив сьогодні на нараді з питань захисту свободи слова та розвитку теле- і радіопростору.

«Мене тривожить та ситуація, яка формується у темі свободи слова, особливо в останні місяці... З кожним днем звужується простір, який ще кілька років тому належав до завоювань свободи слова», – сказав Глава держави. Серед прикладів наступу на свободу слова він, зокрема, назвав пропоновані БЮТ та ПР новації щодо ЗМІ у проекті оновленої Конституції, нещодавнє судове рішення щодо заборони критики чинного уряду, ряд положень прийнятого нещодавно закону про вибори Президента, засекречення економічної статистики країни. «Це є загроза не тільки виконанню вами ваших функцій – це велика шкода державі, яку може принести така політика», – сказав В. Ющенко.

Особливу стурбованість у цій ситуації Президент висловив щодо пасивної позиції певних представників журналістської професії – «олов’яних солдатиків, які готові це не просто сприймати, а навіть продовжувати як нову політику».

«Ми повинні збагнути – чистота політики і свобода слова є тотожним поняттям нашої незалежності. Немає незалежності країни без вільного журналіста», – переконаний Президент. Віктор Ющенко висловив упевненість, що вільне слово як ніщо інше може працювати на утвердження демократичних цінностей у суспільстві, формування об’єктивної та повної картини подій, подальшу ефективну розбудову нашої держави – бути «мобілізуючим» фактором для влади. «Якщо формується якась тенденція, яка звужує цей маневр, ми втрачаємо свободу слова – базове фундаментальне поняття демократії», – сказав В. Ющенко.

«Я не хотів би бачити вас структурами, які є співучасниками до трагедії вільного слова в Україні», – зазначив Президент, закликавши представників ЗМІ бути вищими за особисті амбіції та відчувати відповідальність за долю держави у виконанні їхньої «унікальної місії».

«Свобода слова і свобода вибору – це дві позиції, на яких розбудовується незалежність... Тільки країна, в якій є вільний журналіст, свобода слова і вільні вибори може формувати основи своєї незалежності і суверенітету», – сказав Віктор Ющенко.

«У нас не повинно бути жодних компромісів, якщо йдеться про загострення або атаку на свободу слова», – наголосив Глава держави.

«Два – три місяці праці по темниках – це 25–40 років життя ваших дітей у темряві. Не думайте зараз про свою зарплату, своє місце. А думайте, що є серйозні випробування, коли демократія апелює до вас. Ви або знайдете в собі мужність вистояти і проведете місію вільного журналіста і свободи слова, або через вас будуть формувати першу сходинку формування авторитарної влади», – звернувся Президент до представників ЗМІ, наголосивши: журналісти не є «гвинтиками» системи, натомість у них мають говорити патріотичне серце і професіоналізм.

Говорячи про важливість «чутливої реакції» ЗМІ на процеси розбудови інформаційної інфраструктури країни та захист досягнень свободи слова, Глава держави сказав: «Будьте воїнами української демократії. Цінуйте адекватно свободу, яку ви маєте, перш за все свободу слова». «Мені хотілося б бачити вашу активну позицію», – підкреслив Віктор Ющенко.
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2762
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА