Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Чи буде храм УГКЦ у Ялті? » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Жовтень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Культура : Чи буде храм УГКЦ у Ялті?  
 
   
 
 
   
 

altУ носіїв української культури, що наразі проживають у сонячній Ялті, нарешті з’явилася реальна можливість збудувати свою власну церкву.

Одесько-Кримський екзархат Української Греко-Католицької Церкви направив до Ялти релігійну місію для заснування та розвитку релігійної громади „Храм перенесення мощів Миколая Чудотворця”.

Уже протягом кількох років за відсутності належної будівлі церква змушена відбувати свої служби в римо-католицькому єзуїтському костьолі, що створює численні незручності і для прихожан парафії (яких із кожним місяцем прибуває), і для власне римо-католицького духівництва, для якого костьол є не лише місцем відбування релігійних обрядів, а й резиденцією духовної адміністрації громади.

Завдяки активній благочинній діяльності кримських українців і за фінансової підтримки патріаршої курії УГКЦ ялтинською громадою було зібрано гроші для будівництва власного храму, що має бути найбільшою святинею Греко-Католицької Церкви на території Кримського півострова і третьої за величиною церквою в Ялті (після собору Олександра Невського УПЦ МП і храму Святої Ріпсіме Вірменської Апостольської церкви).

Протягом останнього року за умов шаленого спротиву міської влади релігійній громаді Ялти врешті вдалося зареєструвати необхідну документацію для відведення ділянки „дорогої” ялтинської землі під будівництво та обслуговування церкви, про що Ялтинською міською радою було ухвалене відповідне рішення.

Але вже 30 вересня 2009 року тією ж радою було ухвалено інше рішення – про передачу цієї ділянки впливовому ялтинському бізнесменові Олександру Григоровичу Лисаковському для будівництва й обслуговування приватної вілли.

Наразі в Ялтинському міському суді порушено судове провадження за позовом релігійної громади „Храм перенесення мощів Миколая Чудотворця” до Ялтинської міської ради та О.Г. Лисаковського про визнання незаконним і скасування рішення Ялтинської МР від 30 вересня 2009 року. Слід зауважити, що суд на диво швидко призначив справу до розгляду: вже на четвертий день після подачі позовної заяви відбулося попереднє судове засідання.

Справу розглядає суддя Галина Переверзєва, глибоко віруюча християнка, яка, сподіваємося, не зрадить загальнолюдських ідеалів заради забаганок чергового багатія.

УГКЦ у суді представляє досвідчений юрист і щира патріотка України Марія Усаїн. Дуже значною обставиною, що характеризує відданість Марії українській справі в Криму, є те, що, хоча вона і є приватним юристом, але ніколи не бере грошей за захист порушених етнічних прав українців автономії, особливо коли причина таких порушень полягає лише в шовіністичному ставленні кримських росіян до українців.

Бізнесмен Олександр Лисаковський, який також є професійним юристом, вирішив самостійно захищати свої інтереси, але фактично він є лише формальною стороною у справі, оскільки особисто до нього в позивачів вимог немає. Але оскільки рішення суду так чи інакше вплине на його інтереси, Лисаковський був залучений до справи як співвідповідач.

Головним цербером, якого призначили захищати явно незаконне рішення міської ради, є головний спеціаліст юридичного відділу Ялтинської МР Володимир Селіванов. Важко сказати, якими моральними принципами керується ця людина, коли в очі судді й отця Ігоря (що є головою місцевої парафії і був присутній на попередньому засіданні) заявляє про те, що оскаржуване церквою рішення є цілком законним і ніяк не порушує прав УГКЦ. Але, судячи з усього, в міської ради не так багато доводів на свою користь, адже назвати якихось вагомих причин для своєї заяви представник ради так і не зміг, посилаючись на те, що ці питання розглядатимуться далі.

За результатами попереднього засідання судом призупинено дію рішення ради про передачу земельної ділянки Лисаковському, що оскаржується церквою. Подальша доля першого українського храму на Південному березі Криму цілком залежатиме від активності місцевої української громади та рішення суду, яке, сподіваємося, буде ухвалене не пізніше грудня цього року.

Сподіватимемось на добру волю долі та незаангажованість ялтинського правосуддя.

Інформаційна служба Молодіжного Націоналістичного Конгресу в Автономній Республіці Крим
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4099
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА