Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Вересень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Україні : "Українська повстанська армія. Історія нескорених"  
 
   
 
 
   
 

7 вересня ц.р. у Службі безпеки України відбулося урочисте завершення майже півторарічного туру Україною виставки «Українська повстанська армія. Історія нескорених».

З травня 2008 року по вересень 2009 експозиція побувала в усіх областях України. Загалом з виставкою ознайомилося більше 65 тисяч відвідувачів, проведено 1100 екскурсій.

Виставка «Українська повстанська армія. Історія нескорених» – це 500 світлин, документи з радянського та німецького архівів, внутрішні документи Організацій Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії. Унікальність виставки у тому, що в ній демонструються документи і фотокартки, які протягом десятиліть приховувалися в архівах НКВД-КГБ і які є переконливим і промовистим джерелом об’єктивної інформації про УПА.

Виставка «Українська повстанська армія. Історія нескорених» є спільним проектом Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху за участі Українського інституту національної пам’яті. Виставку розроблено на основі матеріалів Галузевого державного архіву СБУ та архіву Центру досліджень визвольного руху з метою подати цілісну картину зародження та функціонування УПА, її цілей та методів боротьби за українську державність. Практично у всіх областях матеріали основної експозиції доповнювались документами та експонатами, пов’язаними з історією визвольного руху саме в цьому регіоні.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко зазначив: «Наше завдання було донести правду, донести те, чим було і чим є Український визвольний рух. Ми ухвалили рішення, що Центр досліджень визвольного руху працюватиме у Службі безпеки на постійній основі, вивчатиме вже розсекречені документи і ті архіви, які надходять до нас від приватних осіб, від громадян. Створюється цілісний науковий комплекс, що досліджуватиметься у Службі безпеки України. Із цього року цей Центр працюватиме також у Національній академії Служби безпеки України. Відтак викладання історії в нашій Академії буде проводитися на правдивих матеріалах», – наголосив Валентин Наливайченко.

Директор Галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович зауважив: «І сьогодні у дискусіях навколо української повстанської армії, на жаль, звучить набагато більше емоцій, ніж конкретної інформації. Ми переконані, навіть ця невеличка частина світлин, які містяться у Галузевому державному архіві Служби безпеки України, здатна передати дух тієї героїчної епохи, показати тих людей, які боролися за нашу з вами незалежність. І власне, додати більше фактажу у дискусії про УПА».

Під час заходу В. Наливайченко відзначив громадських діячів, керівників обласних музеїв, працівників Служби безпеки України, які сприяли в організації та проведенні виставки на місцях. Серед нагороджених – Інститут суспільних досліджень (м.Дніпропетровськ), Центр досліджень визвольного руху (м.Львів), Центр національного відродження ім.С.Бандери (м.Київ), Чернівецький обласний художній музей, Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.М. Коцюбинського, Вінницький обласний краєзнавчий музей; співробітники Полтавського краєзнавчого музею, Волинського краєзнавчого музею, Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, Державного архіву Луганської області та Кіровоградського обласного художнього музею.

Заступник директора Центру національного відродження ім. С. Бандери Віктор Рог подякував усім, хто долучився до дослідницької роботи щодо діяльності УПА: «Десятиліттями йшла фальсифікація цієї боротьби і дискусія, чи правильно вони робили, що захищали рідну землю... І саме робота науковців, дослідників, тих, хто по зернинках збирав цю історію, відкинула звинувачення у колабораціонізмі. Дослідницька робота проведена. Тепер є робота для письменників, журналістів, кінематографістів…»


Прес-центр СБ України

 

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2133
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА