Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Вересень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Меридіани : Вияв любові  
 
   
 
 
   
 


Оксана  ПРОНЮК, м. Івано-Франківськ


     Під духовним протекторатом Пасторально-місійного відділу УГКЦ і духовним провідництвом о. Василя Поточняка та о. Ігоря Козанкевича відбулася

alt

четверта десятиденна піша проща родин трудових емігрантів від Самбора до Зарваниці.  Новоутворений Синодом Єпископів Пасторально-місійний відділ УГКЦ продовжив спільний задум паломництва церковної спільноти українців з Болоньї (Італія) та «Карітасу» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, щоб поєднати всі особисті і спільнотні зусилля у служінні тим, хто цього потребує, чи в Україні, чи за кордоном.

alt

Цьогорічний духовний похід до Зарваниці за своєю чисельністю перевершив усі попередні – 290 паломників. Паломницька дорога пролягла через міста і села Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Щорічно прочанські маршрути змінюються, до спільної молитви долучаються нові паломники, яким небайдужа доля українського народу, розвіяного новітнім заробітчанством.

alt

«Проща до Бога справді гуртує тих, хто прагне єдиної мети – освятитись Божою благодаттю, - наголосив о. Василь та закцентував мету духовного походу із Самбора до Зарваниці: в Україні багато осуду. А осуд руйнує, а не допомагає. Тож християнство треба починати з себе…»

     Пасторально-місійний відділ УГКЦ започаткував в Україні  щомісячні зустрічі трудових мігрантів та їхніх родин. Перші три зустрічі відбулися в Дрогобичі, наступні виїзні – в містах Івано-Франківську та Самборі. Запрошений на одну із зустрічей доктор психології Андре Суліван – практичний психотерапевта зі США, який є автором відомої книги «Відчуваючи серцебиття мігранта», наголосив: «Колишній заробітчанин після повернення на початках є емігрантом в Україні – тобто змінена особа повертається в змінене оточення». Окрім шляхів соціальної адаптації, запропонованих науковцем-дослідником, учасникам зустрічі почули і біблійну мудрість – мігрантам не потрібно вдаватись до оправдань ні перед рідними, ні перед друзями, а передусім любити одне одного і бути поміччю і наукою для ближніх. Готових рецептів, яким чином після приїзду в Україну повернутися в родину, у суспільство – нема. І ніхто не запропонує. Але кожен може допомогти і собі, і ближньому – своєю любов’ю.

alt
Mісце, на якому буде споруджено пам’ятник

     Виявом  великої любові та піклування церкви про свій народ стало освячення 15 серпня 2009 року наріжного каменя на місці спорудження в 2010 році пам’ятника українським заробітчанам новітньої трудової еміграції. З благословення єпископа-ординарія Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ владики Василія Семенюка пам’ятник постане поруч із собором Зарваницької Матері Божої на молитовному полі.. Паломники з шести областей України, з Італії, Іспанії, Португалії, Австрії, Чехії, Словаччини, Єгипту, Канади, США, Росії й Казахстану – колишні і нинішні заробітчани та їхні родини – стали свідками величного чину та історичної події. Автор скульптурної експозиції – Андрій Пилипів із селища Рожнятова, а фінансуватимуть проект коштами заробітчан з різних країн світу. В основі творчого задуму – родина у своїй триєдиній цілісності, яка асоціюється із Святою Родиною, і з суспільною проблемою наслідків заробітчанства – руйнування українських сімей.

     Скоро у благодатній Зарваниці постане пам’ятник українським заробітчанам. Хтось принесе до нього молитву, хтось свічку, хтось сльози… І закаменіє у своїй безпорадності перед великою Божою любов’ю той, хто схоче принести осуд.

     


www.usim4.eukrainians.net

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 1)
| Переглядів: 2306
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА