Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Здобути перемогу на виборах без домовленостей не вийде – Карасьов » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Серпень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Аналітика : Здобути перемогу на виборах без домовленостей не вийде – Карасьов  
 
   
 
 
   
 

Для того, щоб побачити, наскільки дійсно вірогідною є можливість реалізації схеми: «виграв – президент, програв – прем’єр», важливо розглянути особливості нинішніх президентських виборів, відзначає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«Навіть, якщо переговорів, про які пишуть ЗМІ,  щодо домовленостей БЮТ і ПР, зараз немає, поява такої інформації є симптоматичною», - переконаний він.

Симптоматика, на погляд Карасьова, полягає в тому, що окремі групи, як в БЮТ, так і в ПР, хотіли б таких переговорів, і на рівні масової і експертної свідомості можливість таких переговорів допускається.

«Чому ж постійно інформація про перемовини між БЮТ і ПР попадає в ЗМІ і в фокус аналітичного розгляду?» Відповідь, за словами експерта, криється саме в особливостях виборчої кампанії:
 «По-перше, це перші вибори в умовах парламентсько-президентської республіки.
Це перші вибори, коли немає чіткого уявлення про конституційні повноваження особи, яку всенародно мають обирати, на яку потрібно робити ставки, зокрема фінансові.
По-друге, це вибори, які на відміну від 2004 року постбіполярні.
За півроку до виборів немає двох сфокусованих полюсів конкуренції, немає очевидних фаворитів. Ми маємо щонайменше чотирьох кандидатів на посаду президента: Янукович, Тимошенко, Яценюк, Ющенко. Тому або на передодні другого туру, або між першим і другим туром потрібно буде домовлятись за підтримку того чи іншого кандидата і його електорату, що відповідно має бути компенсовано місцем в новій конфігурації влади. 
По-третє, нинішні президентські вибори - це не тільки боротьба за посаду президента, але і боротьба за державу, за конфігурацію влади.
Як відомо, зайняти посаду прем’єр-міністра  без підтримки парламентської більшості, не можливо. Тобто, не стільки важливою буде перемога на президентських виборах, скільки перемога в глобальній реконфігурації влади, яка проходитиме після президентських виборів і закінчиться не раніше літа 2010 року».

Саме ці особливості, на думку політолога, підштовхують і кандидатів, і їхні команди змінити лінійну стратегію здобуття перемоги будь-якою ціною, на нелінійну стратегю конкуренції, яка передбачає можливість домовленості і не дозволяє спалювати мости контактів з іншими кандидатами. Основним завдання, як відзначає Карасьов, буде забезпечення гідного місця в конфігурації влади.

«А чи буде «договірний матч», залежатиме від динаміки у пост-помаранчевому електоральному полі (хто буде реальним кандидатом на вихід у другий тур, сьогодні не відомо), по-друге від того, чи стане ПР домовлятись з головним конкурентом, якщо відрив між другим і третім переможцем буде невеликим. Якщо ж у другому турі тільки «фотофініш» визначатиме переможця, в оточенні фіналістів почнеться боротьба за те, яким має бути переговорний формат і яка реконфігурація влади має стати предметом переговорів. Тобто, якщо наприклад Яценюк не на багато відставатиме від Тимошенко, ПР може запропонувати йому посаду прем’єра, тоді формат переговорів буде іншим і переможе інша група в оточенні Януковича», - підкреслює Карасьов.

Підсумовуючи, експерт відзначає, що навіть якщо розподільчі переговори сьогодні ведуться, вони не такі однозначні, як це показують ЗМІ. «Варіанти переговорів можуть бути різними, між різними політсилами. Але безумовно, що ця президентська кампанія буде відбуватись зовсім не традиційно і поставить штабістів, технологів, стратегів перед нелегкою дилемою: йти на загострення боротьби, чи уміло дозувати періоди боротьби з періодами розрядки, щоб не спалити можливості домовлятись після виборів», - додає він.

"Гарт", 4.08.2009

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2145
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА