Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Серпень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Релігія : Повідомлення про лист Хрущова до Сталіна у справі ліквідації УГКЦ не стало сенсацією, але є важливим у справі відновлення правди  
 
   
 
 
   
 
«Хтось міг би сказати, що знайдення документу (йдеться про лист Хрущова до Сталіна, про який нещодавно повідомила Австрійська католицька інформагенція, – авт.), який доводить причетність керівництва СРСР до знищення Української Греко-Католицької Церкви не є жодною сенсацією, а його публікація – взагалі зайва річ, адже усім і так було відомо, хто виніс смертний вирок УГКЦ, в яких кабінетах зароджувалися плани і координувалися дії, скеровані на її цілковите знищення. Справді, упродовж усього повоєнного часу, а в Україні – за роки незалежності, з’явилося чимало книг і публікацій, які доводять однозначно: за проектом знищення УГКЦ стоїть сталінський режим і його вірні слуги», – сказав Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, коментуючи інформацію про лист Микити Хрущова до Йосипа Сталіна, в якому тодішній керівник компартії УРСР звітується про виконану роботу у справі ліквідації УГКЦ (текст документу можна прочитати за цим посиланням).

«Все ж, те, що для одних було відомим здавна, оскільки, або вони самі пережили жахливі роки переслідувань, або ж отримали достовірні інформації від ще живих свідків отих трагічних часів, для інших може звучати як одкровення. Тим більше, що з різних сторін ще й сьогодні чиняться спроби «вибілити» сталінські діяння, а ліквідацію УГКЦ представити мало не як самочинний процес, що зародився в лоні самої Церкви, а не був свідомо і з повною премедитацією запланований Сталіним і послідовно здійснений у тісній співпраці із вірними слугами безбожного режиму», – продовжив Владика Богдан.

«У своїй записці від 17 грудня 1945 року Хрущов звітує Сталіну про «проведенную работу по разложению униатской церкви и переходу униатского духовенства в православную церковь». З даного документу стає очевидним: створення так званої «Ініціативної групи» було інспіровано сталінським режимом (виникла вона «в результате проведенной работы»), а всі її подальші кроки прискіпливо контролювалися і координувалися або безпосередньо Сталіним та його найближчими співпрацівниками, або ж через «представителя», що постійно діяв при цій групі. Так само «перехід» частини греко-католицького духовенства в лоно РПЦ не був в жодній мірі добровільним вибором священиків, але наслідком проведеної енкаведистами «работы». Як виглядала ця «работа» пояснювати не потрібно», – сказав Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

При цьому Владика Богдан висловив впевненість, що опублікований документ стане предметом осмислення як для тих, хто переконаний у тому, що акція з ліквідації УГКЦ у 1945 - 1946 роках була спланована найвищим керівництвом СРСР, так і для тих, хто цей факт усіляко заперечує. «Для одних він стане ще одним доказом добре знаних речей. Для інших стане одкровенням, свіжим подихом істини, що прорвалася крізь шар пропаганди і забуття. Для ще когось – запрошенням саме до «ревізії», тобто до критичного перегляду – і то не тільки «історії» загалом, але й, можливо, свого особистого місця і своєї ролі в цій історії! Це стосується окремих осіб, інституцій і цілих народів», – наголосив він.

 

Департамент інформації УГКЦ

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2678
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА