Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Липень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Меридіани : У Берліні прикро, що Україна – не Азія  
 
   
 
 
   
 

ГІРКІ ФЕСТИНИ

Віктор БОНДАРЧУК


У Берліні завершився тиждень культури Азії. У центрі уваги – Китай. На вулиці Унтер ден Лінден – плакати, маски, дракони, декоративні кулі, національна музика, а на екрані великого телевізора миготить життя цієї екзотичної країни: її люди, народні ремесла та побут народу. У павільйоні-пагоді є змога придбати товари народного мистецтва, сувеніри з національним оздобленням. А ще можна ознайомитись з китайською кухнею та заглянути до звичайнісінької юрти.

Був і такий експонат, і ніхто його не соромився, хоч Китай, звісно, має й сучасні технології.

А згадаєш Дні української культури у Німеччині чи Дні України в Баварії,— і враз робиться гірко.

Дні культури, котрих не було зовсім. Постає питання: хто винен? Вже не будемо копати старе та дошукуватись куди пішли гроші? Як осередки української громади могли допустити, щоб якісь новоспечені фірми саме так оформляли культурну програму. Та ніхто з українською громадою не радився, її поставили перед фактом та ще попрохали забезпечити повними залами людей, що належать до українських спільнот, бо, внаслідок недосконалої підготовки та відсутності оригінальної національної програми, було мало відвідувачів.

Майже за таким же сценарієм пройшли Дні культури України в Німеччині й торік. Не було тільки єврейської вистави та фотовиставки. За такою логікою, можливо, на Днях єврейської культури буде показано “Наталку Полтавку” та світлинии про Україну. Це буде, напевне, дійсно злиття культур народів. Та, на диво, тоді мюнхенська громада спромоглася на акти протесту. Але про ці заходи не було відомо дописувачці “Всесвіту”, яка виклала ці події у радянському стилі. Відтоді авторка встигла переїхати до Німеччини та отримати тут соціальну допомогу. Ставши тіньовим радником аташе з питань культури Української Амбасади, і спираючись, напевно, на свій досвід, вона втілила у життя сценарій, що був відпрацьований тоді на мюнхенських сценах. І все повернулося на круги своя. Такою ж є і новоспечена фірма “Інтерконтакт” через яку, можливо, проходили всі акції та поєднання з німецькими фірмами, на які потім була покладена вина за всі помилки.

Насамперед ляпсус було допушено в плакатах, які вийшли не те що недосконалими, а навіть образливими для України. Кольори прапора на плакаті були перевернуті, гербові України був зневажливо приділений лівий нижній кут. І все це перед оком аташе з культури. Та й з’явилися ці афіші зовсім невчасно: вже після офіційного відкриття, до того ж – усупереч німецьким законам про розміщення рекламних засобів! Проте навіть плакати, що були підпільно розклеєні на трансформаторних будах, не містили інформації про час та місце заходів. Отож, публіки майже не було. Другим непорозумінням можна вважати те, що представлений на відкриття Днів української культури твір, у якому були задіяні українські актори, належав німецькому авторові та ще й звучав німецькою мовою. Звичайно, відвідування було нульове, хоч працівники культури й намагалися це затушувати. Це була вершина майстерності Міністра культури та культаташе. Комічного було ще багато. Наприклад, знову показували карикатури О.Довженка та його фільм „Як німців гнали з України”. Це дуже допомогло – при теперішній економічній ситуації в Україні – німецьким інвесторам. Автор цієї ідеї наголосила, що це було спеціально заплановано для боротьби з німецьким радикалізмом. Цікаво?

Отож, куди нам до китайців! А як було би чудово запросити на Дні української культури майстрів-умільців для продажу українських сувенірів; українських кухарів, українські ансамблі, козаків для демонстрації спортивного українського гопака. Скількох глядачів могли б привабити оригінальні українські орнаменти, вишивки, демонстрація українського одягу, продаж сувенірів Львівщини, Івано-франківщини, житомирського фарфору, опішненської кераміки! Репрезентацію українського, суто національного мистецтва, з усіх регіонів краю можна було б влаштувати в усіх районах столиці Німеччини. Це було б вражаючим видовищем для німецької публіки, яке б дозволило гідно представити Україну, зацікавити її історією і привабити інвесторів. Бо коли видно, що народ здатний до творчої праці, то й ставлення до нього відповідне.

Організатори Днів культури України з пафосом заявили, що часи вишиванок, шароварів, вареників та борщу вже пройшли, – і поплатилися за це відсутністю публіки. Не менш комічно відсвяткували у Німеччині й 10-у річницю України. Чомусь свято перенесли на 12 вересня. У „Комічній опері” Берліна знову грали Баха, Мельденсона… І це зайвий раз нагадувало, що ми не Україна, а якась частка німецької землі. Які аргументи могли спонукати „кардиналів” культури так познущатися над нашою Батьківщиною? Чи вони не гордяться своєю Державою? А можливо, це пострадянський синдром: державні чинники не звикли ще уявляти себе самостійними, бо звикли бути рабами чужої культури і не спроможні цього позбутися. Чи варто було запрошувати „київських солістів” до Берліна у його дорогі готелі? Ліпше заощадити кошти і запросити місцевих музикантів, щоб зіграли той же репертуар. Не зрозуміло, нащо було везти той же творчий колектив, котрий був на Днях української культури торік, та ще й з подібною програмою? Може нема кому більше представляти Україну?

Не дивно тільки, що після таких-от Днів української культури в Німеччині чи Франції складається відповідне враження про Україну. Але за це чиновники мали б відповідати персонально. Постає питання: то хто ж винен?

 

http://postup.brama.com

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2850
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА