Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Липень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Меридіани : СЛОВО НА ЗАХИСТ ПРАВА ГОЛОСУ  
 
   
 
 
   
 
    Закордонний територіальний виборчий округ охоплює десятки країн світу. Це один з найбільших округів не лише за територією, але в першу чергу, за чисельністю потенційних виборців. У переважній більшості своїй – потенційних, а мова іде про мільйони. Чому лише потенційних? Причин декілька, однак, основні закорінені в стереотипі – голос українця за кордоном непотрібен, а часто він навіть не має на нього права. Звідси – усяка передвиборча компанія приречена на кволість і неповноцінність.

    А який потенціал у цих потенціійних голосах! Адже це мільйони життєтворчих працьовитих громадян України, які змогли на основі адекватної оцінки цьогочасного соціально-економічного стану держави прийняти для себе не стандартний план дій і реалізувати його. І на цій основі зміцнювати українство за кордоном і підтримувати родини в Україні.

    Саме трудова еміграція пом`якшила усі негативи пов`язані з переходом держави до ринкової економіки. Мова іде на офіційному рівні про міліярдні суми, влиті в українську економіку, які можна розглядати як самоінвестування. А іще можемо говорити про спонсорування процесу накопичення олігархічного капіталу в Україні тими ж трудовими емігрантами. Можемо припустити, що завдяки цим грошовим надходженням країна уникла великих соціальних потрясінь і до сьогоднішнього дня мирно пройшла шлях великої приватизації. У цей надзвичайно складний період українці умовно поділилися на спонсорів цієї приватизації і тих, хто вміло використав те спонсорство. На що ж мають розраховувати перші? На правду і признання, що кожний трудовий емігрант – це свідомий законопослушний громадянин України. Але через недотримання візового режиму більшість українців четвертої хвилі фактично позбавлені основних громадянських прав, оскільки не можуть продовжити термін дії чинного закордонного паспорта.

      Відбуваються нечувані геополітичні, політичні, економічні трансформації в Україні, а до трудового емігранта застосовуються застарілі заскарузлі циркуляри і їх розробки. Через неоправдане ускладнення процедури продовження закордонного паспорта на основі хитросплетіння законодавчої та просто чиновницької творчості трудові емігранти позбавляються свого базового конституційного права – права голосу. Очевидно, що це одна з найбільших несправедливостей сьогоднішньої української держави, діяльність якої не повинна обмежуватися для її громадян державними кордонами.


                                                                Христина Горбачевська,
                                                  Голова Вашингтон–Балтиморського осередку
                                                  Всеамериканського громадського об’єднання
                                                   «Нова Українська Хвиля»
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2839
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА