Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Червень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу  
 
   
 
 
   
 
Неділя Зіслання Святого Духа, інша назва Пресвятої Трійці, або Зелені свята  радісний празник, що поєднав у собі християнську традицію і  народні звичаї та обряди, – наголосив на особливості цього дня Владика Павло Хомницький ЧСВВ, у своїй проповіді під час Літургіїі, якою розпочався фестиваль “Калинові острови” 7 червня у Стемфорді,зорганізований Всеамериканською громадською організацією "Нова Українська Хвиля" у співпраці з Колегією Святого Василія Великого та  Українським Музеєм.

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу

Зразу ж після Богослужіння на площі перед українським музеєм розпочалися фольклорні дійства, забави,  і у яких взяло участь багато молоді.

День видався напрочуд гарний сонячний і теплий, хоч тиждень до фестивалю і зразу ж після фестивалю падав дощ. Відчуття благословення Господнього додавало сил і доброго настрою. 

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу

Із захопленням дивилися присутні імпровізовані Українські Вечорниці, які чудово відтворили члени Стемфордського осередку "Нової Української Хвилі" під керівництвом молодого ентузіаста–професіонала Миколи Максимюка. Роль господині природно і легко зіграла  Юстина Маркович, а у роль господаря  у гумористичному тоні майстерно перевтілився Віталій Шарaварник.

alt
Господарі - Віталій Шарaварник i Юстина Маркович

Одним із найгарячіших моментів фестивалю був конкурс поїдання вареників, переможцем якого вийшов Юрій Мельник. Вміло розпалював азарт глядачів ведучий у першій частині програми Микола Мегец, (Меніаполіс, МН), заступник Голови Всеамериканського громадського об’єднання “Нова Українська Хвиля.”
 
Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духуУсі учасники фестивалю були захоплені також тими неоціненними скарбами та багатствами, які зібрані у Стемфордському єпархіяльму релігійному і культурному центрі, зокрема в Українському Музеї та бібліотеці. Ці наші мистецькі та культурні надбання відкривали для себе того дня і наші близькі сусіди, люди різних націоналістей, що живуть у Стемфордi та околицях. Дещо про нас вони мали нагоду дізнатись із місцевої преси “A heven for Heritage” (Advocate, Sunday, June 7, 2009) та з короткої програми на 12 (місцевому) телеканалі).

alt
Майстриня Анна Бойчук

Особливе зацікавлення у день фестивалю викликали ремесла, представлені висококваліфікованими майстрами: Євдокією Сороханюк – ткацтво; Богданкою Пузик – писанкарство; Любов’ю Волинець та Ларисою Зєлик – обрядове печиво; Марічкою Панчак та Анною Бойчук – вишивкарство, ткацтво; Юрієм Костівим – різьба по дереву. Багато молодих людей, дітей не тільки споглядали за віртуозними діами рукоділь, а й мали нагоду спробувати й собі чи то писати писанку, чи ткати на верстаті.


alt
Коли ще можна прийти на такі заняття? У які дні відчинений музей? – запитували з цікавістю батьки і діти.


Друга частина фестивального дійства – концертна програма, розпочалася благословенням та вітальним словом Владики Павла Хомницького, ЧСВВ, якого запросили на сцену ведучі о. Богдан Данило, ректор семінарії св. Василія та Заслужена артистка України Оксана Савчук.
alt
о. Богдан Данило та Заслужена артистка України Оксана Савчук

Гостей привітала також Голова Всеамериканського об’єднання “Нова Українська Хвиля” Мирослава Роздольська. Вона представила членів Координаційної Ради, Голів осередків Нової Української Хвилі”: Миколу Мегеца, Надію Петрик, Христину Горбачевську, Наталю Брандафі, Галину Семеняк, Руслану Пронько, Сергія Задко та членів осередків «Нової Української Хвилі», які прибули разом із ними з Меніаполіс,МН; Філадельфії, ПА; Балтимор–Вашингтону,  Перс, Амбой та Пасейку, Н.Дж.; Детройту,МІ; Клівленду, ОГ. Oсобливу подяку голова організаційного комітету фестивалю висловила членам Стемфордського осередку НУХ, які були головними господарями свята і вклали багато праці, щоб воно відбулося успішно.

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу

Пані Мирослава запросила також на сцену спонсорів фестивалю Президента Кредитної Спілки «Самопоміч» п. Богдана Курчака; Голову Ради Директорів Кредитної Спілки СУМА п. Володимира Козіцького. Їм та Головному менеджерові компанії «Міст» п.  Наталі Брандафі, також одному з найбільших спонсорів фестивалю, та господарям посілости, на якій відбувались святкування – Владиці Павлу Хомницькому та ректору семінарії св. Василія Великого о. Богдану Данилу присутні дякували щедрими оплесками.

А організаторам фестивалю “Калинові острови” Всеамериканській громадскій організації “Нова Українська Хвиля”, Колегії Святого Василія Великого та Українському Музею у Стемфорді “за відданість українській національній культурі, за розуміння її великої духовної цінності у житті українців, розселених долею вдалині від рідного краю” надiслав подяку у своєму вітальному листі Постійний представник України при ООН, Надзвичайний і Повноважний  Посол Юрій Сергеєв  Лист зачитала  Другий секретар місії України при ООН Ольга Кавун.
 
 Посол висловив надію, що "фестиваль “Калинові острови” стане традиційним і збиратиме навколо себе з кожним роком все більше і більше тих, хто любить і шанує українську культуру.”

Особисто від себе п. Ольга Кавун надіслала подячного листа, після фестивалю, у якому пише: “Ми отримали величезне задоволення від спілкування та від чудового свята, так майстерно і з душею організованого. Саме дійство не може не відкластися у пам`яті, оскільки усі ми відчули себе частиною великої, неповторної держави із самобутньою культурою та дуже талановитим народом. Я вдячна Вам за запрошення і за можливість зустріти нових цікавих людей та насолоджуватися своїм, національним. Моя донька була у захваті від чудових майстер-класів і урочисто повідомила, що, коли виросте, хоче стати українсько-англійською перекладачкою, а мою маму взагалі ледве "відірвали" від задоволення споглядати концерт.”

alt
Заслужена артистка України, бандуристка Романна Василевич

    Свої багатогранні таланти того дня демонстрували зі сцени  Заслужена артистка України бандуристка Романна Василевич та композитор Володимир Ілемський із Меніаполіс, МА; поет–фольклорист Віра Губіцька, та поет–композитор Зіновій Кметь, із Філадельфії,ПА;

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу
Тріо "Колада”: Віра Макфітер, Люба Семущак, Вікторія Семущак


тріо "Колада” у складі: Віра Макфітер, Люба Семущак, Вікторія Семущак – Вашингтон–Балтимор; танцювальні колектив “Надія” із Перс–Амбой, Н.Дж., керівник Надія Лемега.

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу
Танцювальний колектив “Надія”

alt
“Баба Палажка і баба Параска” -  Галина Семеняк та Ніла Кугнат

Майже у повному складі прибув осередок “Нової Хвилі” із Пасейку, Н.ДЖ., який  представлала чоловіча акапельна група та мішаний хор, а жартівливу мініатюру “Баба Палажка і баба Параска”, чудово зіграли   Галина Семеняк, Голова осередку та Ніла Кугнат.
Неповторними були найменші учасники фестивального концерту – танцювальна група  “Калинонька”, Стемфорд, КТ, керівник Григорій Момот. І звичайно, багaто оплесків отримали наші улюблені гості з України Дует “Писанка”  – Заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк.

Фестиваль “Калинові острови” у Стемфорді став справжнім святом українського духу

 До пізного вечора веселилась молодь на забаві. Багато слів подяки  за смачну їжу отримала  головна господиня фестивалю Марія Лисович та її помічниці.

Щоб переглянути світлини у більшому розмірі - натисніть на зображенні.
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 8)
| Переглядів: 6416
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА