Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Квітень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Аудієнція представників Філядельфійського осередку НУХ) з Митрополитом Степаном Сорокою  
 
   
 
 
   
 
30-го березня 2009 р.відбулася аудієнція представників Філядельфійського осередку Нової української хвилі (НУХ) з Високопреосвященним Степаном Сорокою, Митрополитом українців греко-католиків в США. На зустріч прибули: Володимир Боднар, Дарія Опалінська, Надя Петрик і Любомир Пиріг.
Голова осередку, Н. Петрик, подякувала владиці за аудієнцію і коротко описала історію заснування і цілі НУХ. Необхідність заснування організації продиктувало саме життя, а зокрема, впродовж останніх 20-ти років емігранти з України прибувавють до США. Вони користуються здобутками попередніх імігрантів, такими, як церкви, українські доми, оселі, центри, тощо,але лише мізерний процент з  них  приєднався до існуючих українських організацій. Тому, група людей, для яких цей факт не був байдужий, зібралася 3-го березня 2007 р. в Консульстві України в Нью-Йорку і заснувала Всеамериканське громадське об’єднання „Нова українська хвиля”, яке 21-го лютого 2007р. було зареєстроване у м. Олбані штату Нью-Йорк. На сьогодні на терені США працює вісім осередків НУХ: Пітсбург, ПА Стемфорд, КТ Меніаполіс, M Філядельфія, ПА, Детройт, МІ Пассейк, Н.Дж. Вашингтон–Балтимор, Клівленд, OГ.

alt


Філядельфійський осередок був заснований 16 листопада 2008 року і налічує сьогодні 36 членів. Які ж цілі і завдання НУХ? Перш за все об’єднати у своїх рядах найновіших емігрантів з України до зорганізованого громадського життя з метою збереження культури і традицій нашого народу для наступних поколіннь; співпрацювати з усіма існуючими українськими організаціями у діаспорі; співпрацювати з американським і українським урядами на благо нашої Батьківщини України і з метою захисту прав українців, які проживають за кордоном.
Н. Петрик передала Владиці Статут Всеамериканського громадського
об’єднання НУХ. Л.Пиріг, який є представником „3-ї хвилі”, розповів, що його привело до організації. Згідно Статуту НУХ, членство в організації є відкрите для всіх осіб українського походження. Пан Любомир сказав також, що він своєю участю хоче допомогти укріпитися потрібній, з його точки зору, організації, і бути „мостом” поміж двома „хвилями”. На сьогодні Всеамериканське громадське обєднання НУХ є членом Світового конгресу українців, а Філядельфійський осередок  НУХ став членом Філядельфійського відділу УККА і членом УОКЦ.
В. Боднар сказав про труднощі, які переживає організація на шляху свого встановлення і попросив Владику про підтримку.
Делегація представила Владиці світлини з робіт члена Нової Української Хвилі художника-різб’яра Юрія Костіва, тематика яких має біблійний характер і попросила про можливість проведення виставки у приміщенні Катедри. Владика радо погодився на це.
На завершення аудієнції Високопреосвященний Степан Сорока подякував за надані інформації і пообіцяв підтримуватити новостворений осередок.
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 1)
| Переглядів: 3607
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА