DataLife Engine > В Америці > “УКРАЇНСЬКІ ДНІ” У ВАШІНҐТОНІ - 2009

“УКРАЇНСЬКІ ДНІ” У ВАШІНҐТОНІ - 2009


30 березня 2009. Разместил: Olena
Вже традиційним стає проведення «Українських Днів» у Вашингтоні, ДК, які організовує Українська Національна Інформаційна Служба (УНІС), вашингтонське бюро громадських відносин УККА. У цьогорічних «Українських Днях», які відбувалися на високому організаційному рівні 25-го та 26-го березня, взяли участь представники від УККА, Союзу Українок Америки та наймолодшої Всеамериканської громадської організації «Новa Українськa Хвиля», члени Координаційної Ради якої на своїх зборах 19 березня одноголосно проголосували за вступ до Українського Конгресового Комітету Америки. Учасників зібрання привітав Директор УНІС Михайло Савків.

Метою “Українських Днів” у Конгресі США було ознайомлення з основними чинниками в сфері формування політики США щодо України, з поглядами на сучасну ситуацію та перспективи розвитку відносин між двома країнами, а також зустрітися з представниками своїх регіонів в Палаті Представників та Сенаті США і звернути їхню увагу на проблеми, які турбують нашу громаду. Зокрема обговорювались такі питання, як збільшення іноземної допомоги США Україні; енергетична безпека України; вступ України у НАТО; визнання Голодомору-геноциду в Україні 1932-33рр., а також загальний контекст українсько-американських відносин.

Насичена програма зустрічей розпочалася доповіддю Др. Лі Едвардза, Президента Фундації Меморіалу Жертвам Комуністичного Режиму (VOCMF). Др. Едвардз підкреслив значення спорудження Меморіалу Жертвам Голодомору-геноциду в Україні у 1932-33 рр., який буде встановлений на території Капітолійського Пагорбу. Наголосив на тому, що світ повинен знати і пам’ятати про минуле, щоб ніколи не допустити повторення подібного у майбутньому. Також Др. Едвардз повідомив про створення онлайн-музею жертв комуністичного режиму, який можна відвідати за адресою www.victimsofcommunism.org. Наступий доповідач Боб Боем, Головa відділу України, Білорусі та Молдови у Державному Департаменті США заторкнув такі теми, як інтеграція України в Євроатлантичний Союз, вступ у НАТО, допомога в подоланні економічної кризи. Доповідачi з приємністю відповіли на запитання учасників зустрічі.

Пізніше учасників «Українських Днів» у Вашингтоні чекала прогулянка до місця, де буде зведений пам'ятник жертвам Голодомору-геноциду в Україні. Майже 5 років тривав процес отримання дозволу на встановлення українського пам’ятника в центрі американської столиці. Великий вклад у вирішення цього питання у свій час зробив конгресмен від штату Мічиган Сенді Левін. Саме він вніс на розгляд відповідний законопроект, який було ухвалено 16 листопада 2005 року, і який згодом підписав Президент США Джордж Буш. 2 грудня 2008 року відбулося урочисте освячення місця встановлення пам'ятника. Відведена земельна ділянка знаходиться у районі, який активно відвідують туристи та мешканці американської столиці - неподалік від Union Station, будинку Капітолію, Верховного суду США та провідних національних музеїв. Зовсім близько від цього місця знаходиться також меморіал жертвам комуністичного режиму.

“УКРАЇНСЬКІ ДНІ” У ВАШІНҐТОНІ - 2009

Учасники “Українських днів” у Вашингтоні на місці, де буде споруджено меморіал жертвам Голодомору-геноциду в Україні 1932-33рр.

На порядку денному були також зустрічі з Сенаторами та Конгресменами. Делеґатів «Українських днів» прийняли у своїх офісах у будинку Конгресу John F. Tierney (МА), Nydia M. Velбzquez (NY), Betty Sutton (OH), сенатори Charles Schumer (NY), Frank Lautenberg (NJ), John Kerry (MA). Під час зустрічі з Mike Russell, Дорадником Департаменту Внутрішньої Безпеки (CHS), представники «Нової Української Хвилі» поцікавилися на якому етапі напрацювання знаходиться закон легалізації нелеґальних імміґрантів. В часі своєї передвиборчої компанії Президент Барак Обама не раз відзначав, що потрібно надати іммігрантам, які проживають у США нелегально, можливість отримати громадянство, щоб вони мали можливість захищати свої права перед працедавцями. На його думку, необхідно створити механізм, який дозволить нелегальним мігрантам заплатити штрафи і легалізувати своє становище. На даний момент цей закон все ще знаходиться на стадії розгляду і доопрацювання, та наближається час його затвердження – таку відповідь отримали делеґати на своє запитання.

Увечері відбулося урочисте прийняття в Сенаті США з приводу чергової річниці розширення НАТО, організоване Центральною та Східноєвропейською Коаліцією (CEEC). На прийнятті були присутні представники держав Центральної та Східної Європи – ті, які уже стали членами НАТО, й ті, котрі готуються до вступу. Серед промовців були представники уряду США, члени Конгресу, сенатори. У своїй промові Д-р Збігнєв Бжезинський говорив також і про Україну. Колишній радник президента США з питань національної безпеки підкреслив, що напрямок в якому зараз розвиваються Україна і Грузія раніше чи пізніше, але завершиться їхнім членством в альянсі.

“УКРАЇНСЬКІ ДНІ” У ВАШІНҐТОНІ - 2009
Представники Всеамериканської громадської організації “Нова Українська Хвиля”, учасники “Українських днів” у Вашингтоні під час прийняття у Сенаті США. Зліва на право: Олена Устюжанцева та Уляна Киричук (Стемфорд, КТ), Майкл Рассел, Дорадник Департаменту Внутрішньої Безпеки (CHS), Мирослава Роздольська, Голова “Нової Української Хвилі” (Стемфорд, КТ), Роман Ясіновський та Марія Фединська (Вашингтон-Балтімора, МД).

Наступний день для учасників “Українських днів розпочався” зустріччю з членами так званого Конґресового Українського Кокусу (КУК) - офіційно зареєстрованої групи в Палаті Представників США, які працюють для розвитку двосторонніх відносин між Україною та США, як також сприяють подальшому демократичному розвитку України. КУК відіграв значну роль у вирішенні таких питань, як відкликання додатку Джексона-Ваніка (Схвалений Конгресом США 74-го року цей закон практично обмежував торговельні стосунки із країнами колишнього СРСР, в т.ч. Україною, з огляду на накладені керівництвом Кремля обмеження на еміграцію радянських євреїв); прийняття законопроекту про побудову пам'ятника жертвам українського Ґеноциду 1932-33 років на федеральній землі; продовження закордонної допомоги США Україні і т. п.

На порядку денному цього дня також були зустрічі з Сенаторами та Конгресменами. Делеґатів «Українських днів» прийняли у своїх офісах у будинку Конгресу Сенатори George Voinovich (OH), Sherrod Brown (OH), Edward Kennedy (MA), Barbara Boxer (CA), Barbara Mikulski (MD) та Представники Dennis Kucinich (OH) і Rodney Frelinghuysen (NJ).

По обіді на прийнятті в Посольстві України у США делеґати «Українських Днів» мали можливість познайомитись з українськими дипломатами та обговорити з ними ідеї, стосовно українсько-американських відносин та насущних проблем наших громад.

Ці два дні для учасників “Українських Днів” у Вашинґтоні, були доброю нагодою для знайомства з людьми, які цікавляться українсько-американськими відносинами. Можливість безпосереднього спілкування з конгресменами сприятиме вирішенню проблемних питань української громади та підвищить ефективність їх праці в майбутньому.


Олена Устюжанцева,
Прес-секретар
«Нової Української Хвилі»