Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Відбувся круглий стіл, присвячений проблемі збереження дерев’яних храмів України » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Березень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Релігія : Відбувся круглий стіл, присвячений проблемі збереження дерев’яних храмів України  
 
   
 
 
   
 

Відбувся круглий стіл, присвячений проблемі збереження дерев’яних храмів України У Львові в рамках циклу «Пам’яткознавчі дискусії» 26 березня 2009 року відбулось засідання, присвячене проблемі збереження дерев’яних храмів в Україні. Організатор циклу – Інтернет-ресурс «Відлуння віків» Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. У засіданні взяли участь представники державних та громадських пам’яткоохоронних організацій, реставратори, музейники, автори тематичних Інтернет-ресурсів.

Модератор зустрічі Іван Дивний, редактор сайту «Відлуння віків», на початку поставив перед учасниками низку питань, які необхідно було з‘ясувати. Зокрема те, яка причина того, що зі всіх областей України саме на Львівщині збереглась найбільша кількість пам‘яток дерев‘яної сакральної архітектури. В процесі обговорення було відзначено, що духовна культура спонукала населення краю обороняти від знищення дерев‘яні храми. Однак, сьогодні саме ті ж громади часто стають ініціаторами знищення цих унікальних сакральних споруд. І відбувається це через брак розуміння їх цінності.

Критики зазнали також єпархіальні управління та священики, в яких більшість учасників круглого столу вбачають основну причину нищення пам‘яток сакральної архітектури. На що один із учасників дискусії висловив думку, що не можна виокремлювати ці храми від тіла Церкви, оскільки вони «виросли з неї». Він також зазначив, що для збереження старовинних храмів потрібно серед духовенства проводити роз’яснювальну роботу.

Кілька експертів наголосили на тому, що у ситуації зі знищенням старовинних храмів не потрібно вдаватись до узагальнень, а важливо враховувати контекст та обставини кожного окремого випадку.

За підсумками круглого столу учасники уклали звернення до Президента України та Кабінету Міністрів, в якому в кількох тезах виклали своє бачення стану та перспектив збереження сакральної дерев‘яної архітектури України.

 

www.risu.org.ua

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2929
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА