Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Березень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  Релігія : Історія Церкви – мовою філателії  
 
   
 
 
   
 

Упродовж березня-квітня 2009 року у Єпархіальному музеї м.Трускавця триває виставка «Патріарх Йосиф Сліпий у філателістичних і пропам'ятних виданнях» зі збірки матеріалів, зібраних упродовж тридцяти років відомим популяризатором та пропагандистом ідей Патріарха доктором медицини Романом Смиком.

Роман Смик народився на Івано-Франківщині, але його родина в 1950 році емігрувала у США. Маючи фах лікаря, він упродовж років поєднував професійну діяльність із справою, яка стала для нього покликанням. Але колекціонування й філателія у його випадку не мало жодних натяків на бізнес чи задоволення власних амбіцій. Він служив святій справі – організація виставок, інформування широких кіл громадськості на Заході про УГКЦ і одного з найбільших її подвижників. Пан Роман Смик передав для нашого Єпархіального музею збірку про Йосифа Сліпого, яка послужила основою для створення музею і є постійнодіючою його експозицією. Частина збірки міститься у фондах музею. Із нагоди 117 річниці народження Патріарха Йосифа, 17 лютого цього року Єпархіальний музей зі своїх фондів виставив частину подарованої експозиції. Як філателіст-меценат доктор Смик сформував і подарував аналогічні колекції музеям в Едмонтоні, Воррені, Римі, Мельбурні, Львові, Теребовлі, Бережанах, Українському національному музеєві в Чикаго. За своє меценатство він удостоївся численних відзначень і нагород.

Виставлена експозиція музею побудована насамперед на основі матеріалів зі збірки доктора Романа Смика. Відвідувачі мають нагоду побачити поштові марки, конверти, листівки і пам'ятні стрічки, присвячені Патріарху Йосифу. Ці експонати повертають нас у минуле, коли Патріарх відвідував місця проживання української діаспори (1963-1984 рр.). Є тут також пам'ятні медалі, жетони і стрічки, присвячені Патріархові, поетичні твори мирян, репортажі з місць перебування, офіційні поштові марки і конверти, спеціальні пам'ятні поштові штемпелі, видані поштою незалежної України в 1992-1994 рр., документальні фотографії з похорону Патріарха Йосифа в Римі, афіші виставок філателістичних і пам'ятних видань, інші матеріали. Ці матеріали випускались у США, Канаді, Австралії, деяких інших країнах. Виконані на високому мистецькому та професійному рівні, вони демонструвались на міжнародних виставках, про них писала світова преса.

Мовою поштових листівок, пропам'ятних стрічок, інших пам'ятних видань експозиція розповідає про життєвий шлях Патріарха, про його діяльність на ниві згуртування української діаспори світу. У цих філателістичних марках відображена історія нашої Церкви. Це надзвичайно цінний матеріал для майбутнього дослідника УГКЦ. Сподіваємося що праця та щирий ентузіазм доктора Романа Смика заохотять інших до подібної праці на ниві церкви.

 

Тарас Шафран,
 директор Єпархіального музею

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 2231
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА