DataLife Engine > Релігія > "Де нам взяти людину, яка б навчила нас демократії?"

"Де нам взяти людину, яка б навчила нас демократії?"


16 березня 2009. Разместил: Olena

16 березня 2009 року в Українському домі відбувся круглий стіл на тему "Україна між хаосом і диктатурою. Чи існує християнська відповідь?". Організаторами виступили Комісія УГКЦ у справах мирян та Фонд Конрада Аденауера. Співорганізаторами - Нарада представників Християнських Церков.

У засіданні взяли участь Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Владика Євстратій Зоря, єпископ Васильківський, прес—секретар Київської патріархії,(УПЦ КП), Владика Станіслав Широкорадюк, єпископ-помічник Києво-Житомирський, (РКЦ), народні депутати Володимир Стретович та Михайло Косів ряд лідерів молодіжних, політичних та громадських організацій.

Ділячись своїми враженнями по завершенні круглого столу, п. Юрій Підлісний, Голова Комісії у справах мирян УГКЦ, зокрема сказав: " Захід пройшов дуже вдало, тому що були представники від церков, мирянських організацій, політичних організацій. Найцікавіше і те на, що ми сподівалися була подана різнопланова думка. Прозвучало осмислення, яке ми винесли у тему нашого круглого столу. Цікаві думки висловлювали молоді люди про те, що ми повинні, як на рівні духовному, так і на рівні інституційному робити певні заходи, щоб не допустити скочування ні у хаус, ні у диктатуру. Ці думки звучали із різних площин і різних точок зору, проте вони звучали в унісон. Ми надіємося, що все у нас буде гаразд".

Під час дискусії слово мав Блаженніший Любомир, який поділився своїми думками, щодо даної проблематики а на завершення промови він поставив перед присутніми запитання: "Де нам взяти людину, яка б навчила нас демократії?"

Щодо майбутньої співпраці у даній проблематиці п. Юрій Підлісний поділився із присутніми досвідом УКУ. Він зокрема відзначив, що в УКУ відкривається навчальна програма "Етика у публічній сфері", яка буде тривати у продовж 2009 року. Будуть розглядатися такі теми як: етика у політиці, етика чиновника, етика у громадському житті і т.д.

На завершення круглого столу присутні мали вільне спілкування на фуршеті.

 

Департамент інформації УГКЦ


www.ugcc.org.ua