Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Березень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Створено Вашингтонсько–Балтиморський осередок «Нової української хвилі»  
 
   
 
 
   
 
У суботу 28 лютого у церкві в Українському православному кафедральному соборі Святого Андрія міста Сілвер-Спрінг (штат Меріленд) відбулися установчі збори новоствореного Вашингтонсько–Балтиморського осередку, у яких взяли участь понад 60 осіб – представників останньої хвилі еміграції та тих, що народжені тут в діаспорі від батьків третьої повоєнної хвилі.

Збори розпочалися молитвою, яку провів господар, парох церкви св. o. Володимир Стеляк.

З головною доповіддю про роль та завдання нової хвилі в Америці, важливість згуртованості усіх українських сил задля збереження надбань попередніх поколінь та самих себе і своїх дітей для добра України та української справи у світі виступила Голова Всеамериканської громадської организації «Нова Українська Хвиля» Мирослава Роздольська.

Про необхідність мати свій осередок у столиці США, який не тільки мав би зміцнити місцеву громаду, а й стати центром зустрічей з українськими політиками, та представниками американського уряду говорила голова організаційного комітету Христина Горбачевська.

На песимістичний виступ керівникa, зареєстрованої кілька років тому, організації громадян України Михайла Даценка, яким він ставив під сумнів необхідність створення Вашингтонського осередку відповіла своїм виступом Оксана Палійчук, представниця української діаспори, народжена у США. Вона, зокрема сказала, що чисельність членів українських організацій, створених попередньою еміграцією різко зменшується із відходом у вічність старшого покоління, а отже занепадає і громадське життя, тому усіма силами необхідно підтримувати потуги нової еміграції до створення Всеамериканської організації, яка би активізувала громаду на спільну працю на добро діаспори та України.

Створення Вашингтонсько–Балтиморського осередку привітав перший заступник Посла України у США Віктор Нікитюк та побажав успіхів і плідної праці. У зборах взяв також участь радник Посла України у США з питань зв’язків з громадскістю Олександр Михальчук.

До єдності і співпраці закликав у своєму вітальному слові керiвник iнформаційного бюро УККА Михайло Савків. Добрі побажання з нагоди створення осередку «Нової Української Хвилі» у столиці США висловив також Теодор Царик, довголітній директор школи українознавства Вашингтоні.

Відрадно, що у зборах взяли участь священики навколишніх Українських Православної та Католицької Церков, які поблагословили початок доброї справи, a а саме о. Тарас Лончина, парох Української Католицької Церкви Пресвятої Трійці у Сілвер Спрінг, МД, о. Василь Сівінський, парох церкви св. Михаїла (УГКЦ) у Балтиморі, МД, о. Василь Криштомполь, парох Української Православної Церкви св. Михаїла. Василь Харук духівник семінарії св. Йосафата у Вашингтоні разом зі своїми студентами Тарасом Стасюком та Павлом Мицем.
У зборах взяла також участь Управитель Української Федеральної Кредитівки «Самопоміч» у Балтіморі Аннa Вох–Кирда.

Головою Вашингтонсько-Балтіморського осередку обрано Христину Горбачевську.


Фотографії з Установчих зборів нашого Осередку

зроблені художником-фотографом А. Портянком

www.throughmyeyesstudio.com

 


Інформації про створення осередку:

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=787106

http:/www.maidan.org.ua/static/news/2009/1236064208.html

http://www.voanews.com/ukrainian/2009-03-02-voa3.cfm 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4494
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА