Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Зустріч представників "Нової Української Хвилі" з Дружиною Президента Катериною Ющенко та Послом України у США Олегом Шамшуром » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Зустріч представників "Нової Української Хвилі" з Дружиною Президента Катериною Ющенко та Послом України у США Олегом Шамшуром  
 
   
 
 
   
 
«Нова Українська Хвиля» - нове обличчя майбутнього української діаспори Америки

alt
Микола Меґец, Мирослава Роздольська, Леся Лесик
 і Посол України в США Олег Шамшур


Впродовж короткого історичного періоду з моменту появи на еміґраційній карті світу “четвертої” хвилі з України, існують різні погляди на місце і роль цієї еміґраційної течії в суспільних середовищах тих держав, де вже формувались такі спільноти. Незалежно від суб’єктивних чи об’єктивних причин, усі іміґраційні течії відмінні між собою за своєю суттю та ідеологічною платформою. Але їх об’єднує єдине історичне завдання - продовжувати і доповнювати одна одну.

Сучасна еміґраційна хвиля бере свій початок з моменту проголошення укранської державності і часто помилково характеризується такою, що не відповідає стереотипам виробленим в діаспорі повоєнною еміґрацією, котру називають “політичною”. Можна константувати, що довший час тривав період пошуку співіснування і усвідомлення місця і ролі кожної з еміґраційних хвиль, як у житті України, так і в розбудові місцевих громад. Незаперечним залишається факт значимих здобутків і надбань періоду “третьої” післявоєнної хвилі. Незаперечним є і те, що недивлячись на кількісний і якісно-освітній склад останнього еміґраційного припливу, ми не встані (та й немає жодної потреби в цьому) будувати нові українські церкви та культурно-етнічні центри. На нашу долю випала необхідність підтримати вже набуте поколіннями і утвердитися в громаді та у новому суспільстві задля добра України.

Сьогодні представники української діаспори, зокрема її останньої хвилі еміграції, об’єднані  у Всеамериканську громадську організацію «Нова Українська Хвиля», яка успішно зростає, розвиваючись організаційно і структурно, в першу чергу стурбовані політичною і економічною ситуацією, яка склалась в Україні. І це не дивно, адже там, за океаном, проживають наші родичі, брати та сестри. А найголовніше – там залишилась наша Батьківщина.

alt
Богдан Бохонок, Леся Лесик, Мирослава Роздольська, перша Леді України пані Катерина Ющенко і Микола Меґец


Шукаючи шляхи і методи практичного впливу на процеси в Україні, представники координаційної ради Всеамериканського громадського об'єднання «Нова Українська Хвиля», у неділю, 30 листопада, провели зустріч в місті Пітсбурґ, штат Пенсильванія, з Головою наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катериною Ющенко та Послом України у США Олегом Шамшуром. Всеамериканську громадську орґанізацію "Нова Українська Хвиля" представляли: Мирослава Роздольська, Голова орґанізації та члени Координаційної Ради Богдан Бохoнoк, Леся Лесик та Микола Меґец. Під час зустрічі ми обговорили розроблену нами концепцію Української Національної Ідеї, що може служити ідеологічною стратегією розвитку держави у нинішніх кризових умовах. Її складовою є проект «Сільськогосподарської реформи», в основі якого випробувана в усьoму світі фермерсько–кооперативна форма господарювання. В сучасних умовах України вона сприятиме формуванню середнього класу та поверненню на Батьківщину десятків тисяч емігрантів.

Гуртуючи свої сили по всьому світу, «четвертa хвиля» вбачає потребу мати своїх депутатів у Верховній Раді України  задля захисту прав і свобод трудових емiгрантів та їх родин. Mи переконані, що інтелектуальний, духовний та вольовий капітал останньої хвилі еміграції, підкріплений новим досвідом, новими знаннями, новим мисленням є надзвичайно цінним для України.

Під час зустрічей з Першою Леді України Катериною Ющенко та Послом Олегом Шамшуром було обговорено також питання співпраці з Фондом «Україна 3000» в проектах «Вчора. Сьогодні. Завтра» та активізація участі «четверої хвилі» в політичному житті України. Окремо в розмові з доктором Олегом Шамшуром порушено питання розбудови та розширення мережі Почесних Консульств України в США, а також ініціатива «Нової Української Хвилі» у проведенні у вересні наступного року українсько-американського бізнес-форуму з питання залучень американських інвестицій в переробну галузь та сільскогосподарське виробництво в Україні.

В особі пані Катерини Ющенко, ми бачимо людину, яка є «мостом» між діаспорoю та Україною. На початку 90–х років вона в числі кращих синів і дочок діаспори повезлa свої знання, омріяній поколіннями, незалежній Україні. Пані Ющенко, як ніхто інший розуміє вартість досвіду набутого «четверою хвилею» у розвиненeних демократичних країнах світу, особливо у нинішній ситуації, коли Українa вимагає задіяти національний потенціал усього українства, для виходу з політичної та економічної кризи.

Під час виступу на урочистому бенкеті, організованого Пармською єпархією УГКЦ з нагоди вручення пані Ющенко ордену Св. Лазаря Єрусалимського, Перша Леді України сказала: «Сьогодні я мала чудову нагоду зустрітись з представниками останньої хвилі еміграції, яка виїхала з України у 90-х роках. Здавалося, що назавжди покидають Батьківщину. Але сьогодні я зрозуміла, що вони стали чудовими послами України тут, що саме «четверта хвиля» відроджує нині нашу діаспору. Надбавши великий досвід, вони готові бути корисними своїй Батьківщині i разом з нами будувати Україну. Це так важливо для нас бути разом. За це я вам щиро вдячна».

altУ своєму вітальному слові від імені Всеамериканського громадського об'єднання «Нова Українська Хвиля», її Голова Мирослава Роздольська, запевнила високоповажне товариство, що ми й надалі будемо гуртувати свої наукові, інтелектуальні та духовні сили, щоб працювати разом для добра України. Передаючи в дарунок від «четвертої хвилі» для родини Ющенків картину «Через Страждання до Свободи» (авторська робота художника Констянтина Чеховського з Чикаґо), пані Мирослава підкреслила, що на полотні відображено страждальну долю еміґрантів усіх поколінь в час розлуки з рідною землею і пошук Свободи через дорогу до Бога.

Ми висловлюємо слова щирої подяки п. Любі Глутковскій, Голові організаційного комітету з питань проведення усіх заходів пов’язаних з перебуванням у Пітсбургу Першої Леді України за надану нам можливість зустрітися з Почесною Гостею. Головною метою приїзду Катерини Ющенко до Пістсбурґу, як Голови Наглядової Ради Фонду 3000, було налагодження співпраці з місцевими лікарнями міста задля надaння медичної допомоги дитячим лікарням в Україні.

Наша зустріч також  стала можливою завдяки активній участі у житті громади Пітсбурського осередку «Нової Української Хвилі», очолюваного п. Богданом Бoхонком. У числі інших громадських організацій  «Нова українська хвиля» і її Пітсбургський осередок виступили спонсором бенкету.

Микола Меґец,
член Координаційної Ради
Всеамериканськoї громадської організації
«Нова Українська Хвиля»
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4098
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА