Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vpx8x7po6oto/public_html/engine/modules/show.full.php on line 473 Створено Філадельфійський осередок «Нової Української Хвилі» » Нова Українська Хвиля Untitled Document
 
 
   
   
 
Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Листопад 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  У громаді : Створено Філадельфійський осередок «Нової Української Хвилі»  
 
   
 
 
   
 
Створено Філадельфійський осередок
«Нової Української Хвилі»

alt

В неділю, 16 листопада 2008 року, в приміщенні церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці (Мелровз Парк, ПА) відбулися збори для заснування Філядельфійського осередку «Нової Української Хвилі» (НУХ).
НУХ – це всеамериканська громадська організація, заснована в березні 2007 року, яка гуртує найновіших емігрантів з України. Головною ціллю організації є об’єднання всіх іммігрантів так званої «четвертої хвилі» з метою запобігання їхньої асиміляції, а також організована підтримка української держави шляхом співпраці з американським урядоЗа словами генерального консула України в Нью-Йорку Миколи Кириченка, який привітав створення організації 3 березня 2007 року, це була воістину історична подія, бо вперше на американських теренах українці останньої імміграційної хвилі зуміли зорганізувати своє всеамериканське громадське об'єднання. Генеральний консул заявив також, що сьогодні українські дипломати відкриті для співпраці з новітньою хвилею. Досі Українська держава та її представництва за кордоном просто не помічали багатомільйонної армії українських заробітчан останньої імміграційної хвилі, які фактично годували Україну. Поволі Українська держава та її достойники почали усвідомлювати, що протягом останніх 10-15 років за межі України виїхали в пошуках кращої долі мільйони її синів і дочок. Нині це потужна сила, яка лише чекає приходу до влади в Україні патріотичних сил, щоб інвестувати свої знання, досвід й капітал в українську економіку.

Головою Всеамериканського Об’єднання «Нова Українська Хвиля» обрано Мирославу Роздольську, керівника відділу зв’язків з громадськістю в секретаріяті Патріярха Любомира Гузара, голову закордонного відділу інформаційно-фінансового забезпечення будівництва Патріяршого Центру УГКЦ в Києві, редактора вісника Стемфордської єпархії «Сівач». Необхідно зазначити, що створення організації поблагословили єрархи Української Католицької Церкви: Блаженніший Любомир Кардинал Гузар та Преосвященний Павло Хомницький, ЧСВВ, епарх Стемфордський.

alt Відтак, осередок у Філядельфії стане одним із перших на північно-східному узбережжі США, одному з найбільших регіонів українства в Північній Америці. О. Ігор Роїк, парох церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці в Мелровз Парк, ПА, поблагословив створення Філядельфійського осередку «Нової Української Хвилі». У ході організаційних зборів, в яких взяли участь 34 представники нової іміграції, було одноголосно обрано управу осередку в наступному складі: голова – Надія Петрик, яка також є головою Статутної комісії та членом Координаційної ради НУХ, заступник голови з питань організаційної роботи – Роман Шевчук, заступник з питань культурно-освітньої роботи – Марія Соколовська, заступник з питань суспільної роботи – Дана Юдіна, скарбник – Галина Ступень, прес-секретар – Ірина Іванкович-Блощинська. Управа створила дві комісії - номінаційну, до складу якої ввійшли: Іванна Білецька, Володимир Боднар, Болеслав Опалінський, та контрольну у складі: Андрія Бойка, Михайла Нестора, Нестора Томаліщака. Присутні отримали для ознайомлення статут організації, про діяльність якої детально розповіла її голова, Мирослава Роздольська. Вона зокрема наголосила на готовості НУХ співпрацювати з іншими українськими оргнанізаціями в діяспорі. Так, 21 серпня 2007 року в Донецьку «Нова Українська Хвиля» стала членом Світового Конгресу Українців, а у зверненні до ХХ-го Конгресу Українців Америки у Клівленді, Огайо, управа висловила бажання плідної спрівпраці.

Для ширшого пропагування діяльності НУХ та обговорення болючих питань іміграції в днях 20-21 вересня 2008 року в Стемфорді, Коннектікут, відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Українська діяспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі», організатором якої стала власне «Нова Українська Хвиля». Найголовнішим висновком науково-практичної конференції сталло те, що були зроблені досить серйозні кроки до згуртування інтелектуальних сил діяспори, творення команди професіоналів, які усвідомлюють роль та потенційні можливості молодої діяспори у державотворчих процесах в час становлення україни, як держави, та як дієвого інструменту політичного, економічного та культурного впливу, як у країнах свого проживання, так і в Україні. Як зазначила Мирослава Роздольська, тільки за умов консолідації спільних зусиль навколо сильної та діючої організації ми зможемо створити установу, з якою рахуватиметься як американська, так і світова спільнота.

Відтак, з вітальним словом до присутніх звернувся Ігор Кушнір, голова Філядельфійського відділу УККА, який побажав новоствореному осередку успіхів та запевнив у готовості співпраці з НУХ. Член дирекції Українського Освітньо-Культурного Центру в Дженкінтавн, ПА, Любомир Пиріг провів ретроспективно-порівняльний аналіз усіх хвиль іміграції та наголосив на необхідності продовження громадської діяльності в колах новоприбулих. Знаменно, що він, представник третьої хвилі, став першим членом НУХ. Створення Філядельфійського осередку НУХ привітала Галина Пупінь, голова 128-го відділу СУА, до складу якого входять виключно представниці нової хвилі. Відтак, Надія Петрик, голова Філядельфійського осередку НУХ, подякувала присутнім за готовність працювати в лавах «Нової Української Хвилі». Було вирішено проводити квартальні збори осередку, одні з яких матимуть характер звітно-виборних.

Сьогодні «Нова Українська Хвиля» нараховує п’ять осередків, має чітко окреслену Статутом мету, консолідує представників четвертої їміграції в одну рушійну силу, проводить науково-культурні зустрічі з видатними українцями, про що інформує громадськість на шпальтах інтернет-видання «Нова хвиля». Крім того, газета прагне всіляко допомагати новоприбулим в нелегкому процесі становлення на чужині. Для цього в ресурсі інтернет-видання передбачено величезний банк юридичної інформації, яка стосується найрізноманітніших сторін іміграційного процесу, запроваджено форум, через який читачі газети можуть отримати відповіді від керівників українських дипломатичних установ в США, досвідчених адвокатів, українських політиків, політологів, діячів науки, культури й мистецтва. Окремою «поличкою» виділено в «Новій хвилі» аспект українського й американського законодавства стосовно імміграційних питань. Видання пропонує широку базу суміжних інтернет-сторінок, на яких міститься чимало корисної та цікавої для новоприбулих інформації. Нове видання планує давати вичерпну й глибоку інформацію про події в Україні, але насамперед розповідати про життя сучасної діяспори. Саме задля цього в інтернет-газеті запроваджено рубрики «В Америці», «Бізнес-клуб», «Наша кав’ярня», «Суспільство, культура, людина». Завітайте на сторінку www.newwave4.org та ставайте членами «Нової Української Хвилі», бо ж «в єдності – сила народу! Боже, нам єдність подай!»

Ірина Іванкович-Блощинська, прес-секретар Філядельфійського осередку «НУХ»
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 2)
| Переглядів: 5667
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА