Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Вересень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Звернення до Президента України Віктора Ющенка  
 
   
 
 
   
 

Ми, учасники Mіжнародної науково-практичної конференції «Українська діаспора – джерело позитивного образу України у світі», яка відбулась у Стемфорді, штат Конектикут за участю представників молодої діаспори США, Канади та Італії звертаємось до Вас, пане Президенте, з пропозиціями щодо співпраці між діаспорою та органами державної влади України  задля добра нашого народу і нашої Батьківщини.

Конференція констатувала, що значна частина емігрантів, які виїхали за кордон, уже після визнання України незалежною державою, щоб реалізувати свій професійний потенціал чи через неможливість утримувати сім'ю, відчувають себе свідомими її громадянами і докладають чимало зусиль для позитивного впливу на економічні та політичнi процеси державотворення та утвердження об'єктивної думки про Україну у світі (активна підтримка Помаранчевої революції, естафета «Запали свічку пам'яті», численнi фінансові та політичні проекти тощо).

Mи хочемо запевнити Вас, пане Президенте, що закордоном Україна має великий творчий, духовний та культурний потенціал в особі спеціалістів–професіоналів, які здобули досвід, знання і готові віддати його на службу Україні, повернувшись на рідні землі чи бути її голосом залишаючись у діаспорі. Для більш повного використання цього потенціалу вважаємо, що збоку української держави слід зробити наступні кроки:

1. Подбати про захист прав  громадян України, які працюють за кордоном, надавши їм статус трудових емігрантів.

2. Iніціювати укладення міждержавних договорів щодо легалізації громадян України, які  працюють на користь тих держав, у яких проживають, та на користь України, для якої вони є фінансовими донорами.

3. Спростити продовження термінy дії паспoртів громадянам України, які перебувають на нелегальному становищі у країнах їхньої праці, i таким чином відновити їхнє Конституційнe правo брати участь у виборах до вищого законодавчого органу України та у виборах Президента.

4. Вiдновити Конституційне право громадянина України, який працює закордоном  - бути обраними до вищих та місцевих органів влади.

5. Задля збереження українського генофонду та української ідентичності  в нових країнах проживання прийняти школи українознавства в діаспорі в мережу шкільної системи України, забезпечивши їх програмами та підручниками, затвердженими Академією наук України, надавши  педагогам всі професійні права та пільги, якими користуються їх колеги в Україні.
 
6. Для зміцнення позицій діаспори та залучення її до державотворчих процесів є також важливо:

a) Підтримати професійнi громадськi організації та захистити правa фахівців, які проживають за кордоном, з визнанням їх наукового ступеня, стажу, досвіду роботи у професійних установах та організаціях. 
    
б) Створити закордоннi інформаційні центри, які би збирали об'єктивну інформацію щодо України і постачали її до ЗМІ в країнах проживання емігрантів.

в) Створити при дипломатичних представництвах України ради фахівців з юридичних, інформайційних, соціальних і культурних питань.

г) Забезпечити законодавчу базу сприянню припливу закордонних інвестицій згідно з національними інтересами держави; створення цивілізованого ринку в Україні; введення тіньового сектору економіки у правове поле.

7. Побороти бюрократизм у роботі українських закордонних консульських установ з метою покращення обслуговування громадян.


Мирослава Роздольська,
Голова Всеамериканської Громадської організації
"Нова Українська Хвиля"

Анна Кисіль
Голова Канадської Четвертої Хвилі

Татяна Кузик
Голова Координаційної центральної ради
Українських організацій в Італії
 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4637
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА