Третє березня – день народження “Нової української хвилі”

Дорогі наші читачі, дорогі земляки! 3 березня у приміщенні Генерального консульства України в Нью-Йорку відбулася презентація громадської організації “ Нова українська хвиля” та її інтернет-видання.

[Відео дивіться ТУТ]

Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року

 
  Головна  
 

КАЛЕНДАР
«    Вересень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

ОПИТУВАННЯ

АРХІВ
Березень 2019 (1)
Березень 2017 (1)
Січень 2017 (1)
Грудень 2016 (5)
Жовтень 2015 (2)
Березень 2015 (1)
   
 
  В Америці : Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі» відбулася у Стемфорді  
 
   
 
 
   
 


alt
 
Міжнародна науково–практична конференція «Українська діаспора – джерело утвердження позитивного образу України у світі», яка відбулася у Стемфорді 20–21 вересня 2008 року, розпочалася вшануванням жертв Голодомору–геноциду українського народу 1932–1933 рр. Композицію «Незгасима свічка» представили учні місцевої школи Українознавства, під керівництвом директора школи Олени Цетнар.

Конференція пройшла на високому науковому та організаційному рівні. Окрім канадської та американської сторони, як раніше планувалось, у ній взяли участь також і представники молодої діаспори Італії.

Відкрила пленарне засідання Голова організаційного комітету Мирослава Роздольська, яка привітала учасників конференції та зачитала вітальні листи від Посла України у США Олега Шамшура, від Міжнародного Інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка», за підписом його директора Ірини Ключковської.
alt
Тематика конференції була розділена на кілька блоків. Перший із них становив аналіз демографічних та соціо-економічних досліджень розселення нової еміграції,  потенційних можливостей впливу цієї еміграції на обличчя діаспори. В цьому ракурсі була надзвичайно цікава доповідь Д–ра Олега Воловини, Норс Каролайна, який наголосив: ««Четверта хвиля», яка являє собою логічний наслідок проголошення незалежності України у 1991, є найважливішим явищем в новітній історії української діаспори у США, що справляє глибокий вплив на всі аспекти її життя».

Порівняльні характеристики географічного розподілу 4-ї хвилі мігрантів за штатами та містами, економічна та лінгвістична асиміляція нових іммігрантів, порівняння українців 4-ї хвилі з іншими українцями у США, та інші аспекти досліджень дали підставу доповідачеві підсумувати, що масштаби 4-ї хвилі іміграції з України будуть мати величезний вплив на подальший розвиток української діаспори. alt

«В контексті теми Конференції нам важливо знати не тільки кількісно-демоґрафічний стан нової хвилі, місця масових поселень, але і її якісні характеристики та соціально-психологічні настрої», - продовжив тематику, базовану на соціологічних дослідженнях, що розкривають мотивацію мiграційних процесів, кандидат економічних наук Василь Лопух, НТШ, Нью-Йорк. Проведені ним дослідження на основі анкетування, яке здійснила «Нова Українська Хвиля» у різних містах та штатах США через свої осередки й відділи, дали підставу стверджувати, що однією з основних мотивацій для міграції були не тільки матеріальні потреби, а й реалізація свoїх професійних можливостей та творчого потенціалу.

  Доповідь Д–рa Аскольдa Лозинського, як він сам сказав на початку виступу, була побудована на аналізі спостережень та власного багатого досвіду, здобутого, співпрацюючи з громадами українців в різних країнах світу, як Президента Світового Конгресу Українців протягом двох каденцій. Блискучий оратор, цікавий доповідач, altД–р Лозинський всесторонньо висвітлив тему «Інтеграція емігрантів нової хвилі в суспільне життя країн поселення: проблеми та шляхи збереження національної самоідентичності», назвавши цю хвилю «живою кров’ю», яка оновлює життя діаспори у рiзних аспектах суспільного життя. Глибоке враження залишили i доповіді на економічну тематику. Цікавим було поєднання наукової точки зору, яку представив кандидат економічних наук, професор Гемленського університету, Мiнесота,  Микола Меґец у доповіді «Аналіз ризику прямих іноземних інвестицій в економіку України», і практичного досвіду iнвестування у започаткування та розвиток власного підприємства в Україні, яким поділилася Анна Кисіль, підприємець та Голова «Четвертої Хвилі» в Канаді, висвітливши тему «Інвестиції в економіку України та державна політика сприяння. altНапрямки співпраці між діаспорою та Україною».

Важливий для нас багатосторонній аналіз того, як через англомовні та російськомовні засоби масової інформації формується образ України для світової спільноти, зробила кандидат філологічних наук Надія Банчик, Каліфорнія.

Друга половина робочого дня 20 вересня була побудованa у формі круглого столу, на якому виступили Доктор педагогічних наук, професор, член – кореспондент Академії Педагогічних наук України Лариса Коваль, яка говорила про розвиток професійних українсько–американських зв’язків у діяльності Міжнародної культурно–освітньої Асоціації, яку вона очолює.
alt

Леся Лесик, редактор та засновник газети «Віче», Чикаго, наголосила на важливості розвитку українських засобів масової інформації, як голосу діаспори та одного з найпотужніших засобів згуртування задля збереження себе у чужому інформаційно–культурному просторі. Її тема виступу звучала: «Українські друковані видання у США: дійсність та перспективи».

Д–р Вікторія Курченко, науковий працівник Українського Інституту Америки  представила тeму: «Українська діаспора в Америці: наукова і громадська діяльність», у якій заторкнула питання збереження архівів та їх дослідження для відтворення історії діаспори та її духовних i культурних надбань.

Про особливості розвитку українського шкільництва у діаспорі на сучасному етапі, – говорив Д–р Юрій Гаєцький, який представляв Шкільну Раду УККА, Нью–Йорк.
Цiкавим досвідом співпраці українських громадських організацій з релігійними та державними інституціями в Італії поділилася Татяна Кузик, Голова координаційної центральної Ради українських організацій в Італії, депутат міської Ради Риму, дорадник Голови міста з етнічних питань. alt

alt Частиною конференції, яка презентувала культурне життя української діаспори, був бенкет та виступ співачок Алли Курильців, Чікаго і Ольги Яловенко, Детройт, які виконали твори українських класиків, приємно вразивши всіх присутніх своїми прекрасними голосами. Молоді співачки своїм талантом також засвідчували, що маємо у своїх громадах великий творчий потенціал.
 
 
 
Підприємець зі Стемфорду, Заступник Голови «Нової Української Хвилі» Григорій Кулінський, доповнив концертну програму естрадними українськими піснями, серед яких торкнула серця присутніх пісня про долю емігрантів.alt

 
 
alt Продовжила мистецьку частину конференції виставка картин талановитого художника-сюрреаліста Констянтина Чеховського, Чікаго, під назвою «Рівень відносності. Істина з усіх боків оточена її відсутністю», яка відбулася 21 вересня в Українському Музеї у Стемфорді. Споглядаючи полотна художника, якого мистецтвознавці називають «українським Далі», учасники конференції відмітили високу духовність й універсальність творів К. Чеховського. Спеціально для цієї виставки художник створив дві картини «Рівень відносності» та «Нова хвиля», глибока символіка яких передає тематику конференції.

Другого дня, у неділю, після Божественної Літургії у семінарійній каплиці Колегії св. Василія Великого, на якій були присутні учасники конференції, відбувся круглий стіл, тему якому задав виступ Єпископа Стемфордського Павла Хомницького, ЧСВВ «Церква, як центр згуртування українців закордоном».

alt

 
Дискусія на цю тему була дуже жвавою. Окрім місiйного значення церкви, на якому наголошував Владика Павло, учасники конференції досить гостро ставили питання про збереження її національної сутності та ролі духовних провідників у згуртуванні українців закордоном, зокрема новоприбулих. Владиці довелося вислухати критику, чому у такій конференції, на яку прибули люди з усіх кінців Америки та з інших країн, не беруть участi священики з парафій. «Сьогодні, врешті, як і в усі часи, на священика покладено значно більші обов’язки, аніж відслужити Службу Божу та виголосити проповідь», - наголошували виступаючі.

«Найголовнішим висновком науково–практичної конференції, – сказала у своєму заключному слові Голова організаційного комітету Мирослава Роздольська, головний організатор та натхненник конференції, – є те, що ми зробили досить серйозні кроки до згуртування інтелектуальних сил  діаспори, творення команди професіоналів, які усвiдомлюють роль та потенцiйні можливості молодої діаспори у державотворчих процесах в час становлення України, як держави, та як дієвого інструменту політичного, економічного та культурного впливу, як у країнах свого проживання, так і в Українi».

Учасники конференції прийняли ухвалу та Звернення до Президента України Віктора Ющенка, яке Мирослава Роздольська, Голова Всеамериканської громадської організації «Нова Українська Хвиля» мала нагоду вручити Президентові особисто під час його перебування у Нью–Йорку, 23 вересня, на зустрічі з представниками української діаспори в Українському Інституті Америки.

Найближчим часом планується видати збірник матеріалів конференції. Запрошуємо науковців та дослідників української діаспори долучити свої цікаві напрацювання до цього видання.


Олена Устюжанцева,
Завідуюча інформаційним відділом
«Нової української хвилі»,
Стемфорд, КТ

 
 
 
Dear visitor, you went to the site as an unregistered user. We encourage you to register or enter the site under your name.
 
   
 
 
   
   
   
 
 (голосів: 0)
| Переглядів: 4951
 [Друк]
 
     
TOП НОВИН

РЕКЛАМА